Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet MINIMAX TURBO - PROBLEM Z CIEPŁĄ WODĄ

cedza 17 Nov 2012 13:12 2943 3
    cedza
    Level 2  
    Witam,

jestem posiadaczem nieszczęsnego piecyka Termet MINIMAX TURBO.

Wiem tylko, że piecyk jest dwufunkcyjny i powinien podgrzewać wode do c.o. i przy okazji od czsu do czasu w kranie też powinna się takowa pojawić. CAŁY PROBLEM POLEGA NA TYM, ZE W KRANIE TA CIEPŁA SIĘ NIE POJAWIA. (no może letnia i to przez kilka sekund) . Regulacja temp. wody nic nie pomaga -ustawiam temp. wody na np.45 stopni a na wyswietlaczu za moment pokazuje sie 70stopni i tak juz zostaje. c.o. dziala dobrze -przynajmniej tyle. Nie mam bladego pojęcia co się dzieje. Zanim zadzwonię po jakiegos magika, może ktoś z Was udzieli mi jakiejś rady.

pozdrawiam.
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Trzeba oczyścić z kamienia wymiennik i problem zniknie.
    cedza
    Level 2  
    Dzięki za podpowieź. Tyle, że jak już napisałem wcześniej nie znam się zbytnio na tym. Jeśli ktoś napisze mi jak i co mam zrobić i do czego ewentualnie się dostać, to mysle, ze moze jakoś dam rade.

pozdr.

Proszę wyłączyć Caps Lock i usunąć słowo PROBLEM w tytule.
    Proszę poprawić błędy pisowni.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    mod - mirrzo
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kocioł trzeba wyłączyć z prądu i odciąć od instalacji. Następnie należy opróżnić go z wody- np. zaworem bezpieczeństwa. Potem wymontowujesz wymiennik- takie coś, do czego wchodzą cztery rurki. znajdziesz to pod palnikiem, wewnątrz kociołka. wymontowany wymiennik należy potraktować gorącą wodą z octem, kwaskiem cytrynowym lub kamiksem. wskazane by było podłączyć wymiennik do pompy i płukać obydwie strony. pompa takową raczej nie dysponujesz. Domowe sposoby z zasady dają mizerny efekt. Poprawi się na krótko. Zaoszczędzisz sobie nerwów i sporo czasu zlecając ten zabieg jednak kompetentnemu specowi z odpowiednim sprzętem.