Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radziecki transformator z tv ts-27

Boral 17 Lis 2012 13:50 879 3
  • #1 17 Lis 2012 13:50
    Boral
    Poziom 13  

Witam ostatnio wymontowałem z jakiegoś radzieckiego telewizora stary transformator ts-27 znalazłem trochę informacji na temat tego transformatora

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl...a=X&ei=xoCnUODnOKOA4gSy54HQCg&ved=0CC0Q7gEwAQ

i chciał bym go użyć do wzmacniacza na tda2051v, lecz nie wiem jak go podłączyć
    z transformatora wychodzi 8 kabli w tym dwa złączone ze sobą. Z góry dzięki za pomoc

0 3
  • #2 17 Lis 2012 14:25
    kizek
    Poziom 35  

Transformator posiada dwa uzwojenia pierwotne na 110 woltów i dwa uzwojenia na 8,5 woltów. Uzwojenia pierwotne łączysz szeregowo pamiętając o początkach i końcach uzwojeń, w schemacie z linku masz opisane wyprowadzenia. Na schemacie jest pokazane że uzwojenia wtórne są połączone szeregowo zaś uzwojenia pierwotne nie są połączone ze sobą. natomiast na zdjęciu widać że oba uzwojenia pierwotne są połączone szeregowo jak i również uzwojenia wtórne są również połączone szeregowo Producent przewidział możliwość wykorzystania w/w transformatora do podłączenia go na 220V lub 110V przez odpowiednie połączenia uzwojeń pierwotnych. Podeślij zdjęcia tego transformatora.

0
  • #3 17 Lis 2012 14:30
    fuutro
    Poziom 43  

Szału nie będzie, na kondensatorach filtrujących dostaniesz ok +/-13V. Do sieci podłączasz zaciski 1 i 1', zwierasz razem 2 i 2'. Po stronie wtórnej 3 i 3' idą do masy a 4 i 4' na wejścia mostka prostowniczego. Jak będziesz włączał ten transformator do sieci włącz go przez żarówkę powiedzmy 25-40W/230V na początek bez podłączania nic poza samym transformatorem. Zmierz napięcia wyjściowe, miedzy końcówkami 4 i 4' powinno być dwa razy większe niż między 3 i 4 0raz 3' i 4'. Gdyby żarówka zamiast lekko się rozżarzyć mocno zaświeciła to zamień końcami jedno z pierwotnych uzwojeń, lecz nie powinno być kłopotu.

0
  • #4 17 Lis 2012 15:23
    Boral
    Poziom 13  

Witam podłączyłem ten transformator podłączyłem ten transformator tak jak powiedział fuutro i nie było znaku życia. Rozebrałem ten transformator i okazało się że jest uszkodzony.
    Dzięki za odpowiedzi na pewno przydadzą mi się w przyszłości. Zamykam temat

0