Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite C660 - Windows 7HP 64 nie instaluje się, awaria dysku/kontrole

astin79 17 Lis 2012 13:56 3159 4
  • #1 17 Lis 2012 13:56
    astin79
    Poziom 2  

Witam, opiszę problem w miarę dokładnie i wszystko co robiłem do tej pory.

Pół roku temu kupiłem mojej chrześnicy na komunię laptopa Toshiba Satellite C660-PSC0QE, jakiś czas temu system przestał im się uruchamiać komputer restartował się podczas odpalania windowsa zarówno normalnie jak i trybu awaryjnego, w tym momencie komputer trafił do mnie, pomyślałem sobie że roboty na godzinę góra i będzie chodził jak nowy z reinstalowanym systemem i tu pojawiły się schody których jak dotąd nie potrafiłem pokonać.

Dodam że nie posiadam płyt DVD recovery.

Lapek oryginalnie na preinstalowanym Windowsie 7 Home Premium 64, taki sam chciałem zainstalować z OEMowej płyty instalacyjnej, oczywiście laptop na gwarancji więc nie chciałbym w nim także dłubać wkrętakiem żeby przekładać dyski do innych komputerów.

To robiłem do tej pory w kilku krokach:

1. Próba instalacji czystego windowsa 7hp64 na oryginalnych partycjach zakończyła się wywaleniem instalatora z powodu "nie mogę odnaleźć pliku xxxx.xxx", instalator niby cofnął kroki do pierwszego menu instalatora, ponowne wejście w instalację i tu zonk nie widać w ogóle dysku.

2. Restart kompa, odpala się instalator, wywaliłem wszystkie partycje, utworzyłem nowe i instalator znowu zaczął instalować winde, znowu ten sam problem, dysk jakby znikał z komputera.

3. Restart kompa, odpala instalator i bah brak dysku w systemie i takich kilka odpaleń.

4. Zmieniłem w biosie tryb pracy kontrolera z AHCI na IDE/Compatibile(w języku Toshiba, czy jakoś tak), instalator się odpalił, dysk widziany, no ale wolę AHCI więc restart kompa i znowu włączam AHCI.

5. Lapek odpala w AHCI, instalator odpala, widać dysk, ustawiam partycje i tu otrzymuję komunikaty że nie można zainstalować systemu na tych partycjach bo brak sprzętowej możliwości bootowania z nich. Kilka razy tak samo nawet na czystym dysku bez partycji które to sobie instalator powinien sam ustawić w takiej sytuacji o ile dobrze pamiętam.

6. Próbowałem znaleźć może jakieś inne sterowniki AHCI do tego laptopa w tej wersji ale ich nie znalazłem.

7. Odpaliłem laptopa z kontrolerem w trybie kompatybilnośći, partycje utworzyły się bez problemu instalacja poszła bez problemu ale straaaaaasznie wolno, instalator rozpakowywał pliki instalacyjne 3 godziny, jak wychodziłem z pracy (tam mam kompa) laptop był już po 1szym restarcie i dalej ustawiał sobie konfiguracje.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być nie tak, jak odpalić dysk w trybie AHCI a nie w PIO(bo podejrzewam że to właśnie w takim trybie pracuje albo przynajmniej z taką prędkością)? Co mogę jeszcze zrobić?

Na koniec dodam że wszystko to było robione dziś, nie mam na razie dostępu do komputera bo zostawiłem go w pracy żeby instalacja się względnie dokończyła, jako że sobota to pomoc techniczna Toshiby nie działa.

0 4
  • #3 17 Lis 2012 17:36
    astin79
    Poziom 2  

Już podaje, zmusiłeś mnie do pojawienia sie w miejscu pracy w weekend :-) Toshiba Satellite C660 - Windows 7HP 64 nie instaluje się, awaria dysku/kontrole

0
  • Pomocny post
    #4 17 Lis 2012 17:38
    linuks
    Spec od komputerów

Dysk to złom do wymiany. Nic mu nie pomoże. Oddawaj na gwarancję. Szkoda czasu na zabawy z tym dyskiem. Po odbiorze z naprawy gwarancyjnej SMART też nie zaszkodzi sprawdzić. Dysk przeszedł dużo wstrząsów i uderzeń. To jest najprawdopodobniej przyczyna. Dysk nie ma 1000 godzin pracy a stan tragiczny jak po 50 tys godzin albo więcej.
    Pozdrawiam

0
  • #5 17 Lis 2012 17:57
    astin79
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc.

0