Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LED 37 do 2000zł najlepszy wybór

17 Lis 2012 14:18 3600 15
  • Poziom 9  
    Witam

Szukam znowu telewizora 32 do góra 37 cali, bez 3D dla osoby w średnim wieku mająca problemy ze wzrokiem.

Mam typy tylko nie wiem co wybrać.

1) Panasonic TX-L37E5E , chyba na plus marka ( czy dokładając 300zł na TX-L37ET5E dużo zyskam no oprócz raczej niepotrzebnego 3D i wifi)
    2) Samsung UE37ES5500 , można nagrywać
    3) Samsung UE37EH5300 ciężko znaleźć jakieś różnice z pierwszym Samsungiem
    4) LG 37LS570S bardzo ciekawe i dobre opinie od użytkowników, wszystkie aplikacje chodzą bez zarzutu, najlepsze odświeżanie z powyższych modeli.

Czy może kompletnie jakieś inne wybory.

1. Odległość od ekranu? około 2 m
    2. Jak słońce świeci w pokoju? z boku TV, pokój raczej oświetlony
    3. Jak duży jest pokój: 3x4m
    4. Ile osób ogląda: 1
    5. Preferowana technologia: LED
    6. Jaki masz obecnie telewizor? stary 21 CRT
    7. Jakie programy najczęściej oglądasz? rożnego rodzaje filmy i seriale
    8. Oglądasz w dzień czy wieczorem: równo
    9. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? raczej bez
    10. Wolisz obraz ostry czy łagodny? wyraźny ale żeby nie meczył za bardzo oczów
    11. Matryca błyszcząca czy matowa? Nie mam zdania
    12. Preferowana wielkość telewizora? do 37
    13. Preferowana marka? brak
    14. Czego nie lubisz w telewizorach? Nienaturalnych kolorów, rozmywania przy szybkich obrazach, słabej płynności, niedopracowanych dodatków
    15. Jakie urządzenia będą podłączone? rzadko laptop
    16. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? TV w 99%
    17. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? raczej na wprost
    18. Czy ważne jest wifi ? nie
    19. Czy będziesz korzystać z widgetów? Tak
    20. Czy chcesz surfować w internecie z poziomu telewizora? Raczej tak
    21. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Raczej tak
    22. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak
    23. Ma mieć 3D? nie
    24. Ma mieć slot na karty SD? niekoniecznie
    25. Ma mieć tuner DVB-S? Obojętne
    26. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, USB
    27. Jaki masz sygnał: telewizja naziemna
    28. Ile programów HD? 0
    29. Ma stać czy wisieć? stać
    30. Rozdzielczość: Full HD
    31. Dvb-t: Tak
    32. DVB-C: Obojętne
    33. Ile godzin dziennie ma chodzić telewizor?: około 5-7 godzin
    34. Budżet: 2000 zł
  • Poziom 9  
    Mam pytanie czy oprócz 3D które nie bedzie nigdy używane i adaptera wifi (czytając komentarze częste problemy , ponoć lepiej kablem podpiąć), są jakieś duże różnice w tych modelach , warto dopłacić przy 37 calach 400 złotych ?

Jeszcze prośba do Ciebie czy dla osoby mniej wymagającej względem obrazu nie lepiej kupić takiego Samsunga UE37ES5500 który ma to nagrywanie które może sie przydać , ponoć lepiej radzi sobie z odczytaniem z pena i dysku to też ważne czy tego LG co sporo ludzi go chwali a parametry ma chyba najlepsze nie pisząc już o funkcjach dodatkowych.
    Trochę przeglądałem tych tematów to z tego co sie orientuje te Panasoniki matryce mają LG, część osób pisze że płaci sie tylko za markę czy faktycznie jest to lepszy produkt.
    Czy tak już na koniec jak sugerujesz Panasonic w tej grupie najlepszy i nie zaprzątać sobie głowy innymi.
  • sprzedawca - konsultant
    Jest trochę inaczej.
    Matryca to tylko kawałek szkła. Podobnie jak podwozie Opla w Volvo.
    Bez innych czynników nie zadziała.
    Panasonic nie ma żadnych problemów ze współpracą z Penem.
    Nie ma żadnych problemów współpracy z Wifi - wystarczy czytać instrukcję.

Ja bym został przy Panasonicu.

Chyba że dopłacisz do Philipsa 37PFL 6007 w klasie Premium :
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/88952-ph...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html

Philips:
    - dodatkowy wbudowany głośnik
    - Dual games
    - Procesor DUal Core
    - Ambilight
    - równiejsze podświetlenie matrycy
    - 4 okulary w komplecie
    - mniejszy input lag
    - mniejszy pobór energii (Eisa nagroda)
    http://www.eisa.eu/award/56/european-green-tv-2012-2013.html
    - lepsza czerń
    - wzorcowe blokowanie szumów.
    - rewelacyjna płynność obrazu
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/88952-ph...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html - tu masz test poczytaj.
    - świetny design (bezramkowy)
    - obsługa extra z poziomu Androida.

http://www.hdtv.com.pl/forum/relacje-z-targow...prezentacji-nowosci-pfl-6007-7007-8007-a.html - tu masz jeszcze inne możliwości tego telewizora.
    Na dniach przybędą nowe widgety więc będzie i pod tym względem super .
  • Poziom 9  
    Wybór bedzie tak jak piszesz Panasonic tylko czy dociułać kasy na ten TX-L37ET5E ok. 400zł choć tak jak wspominałem na 3D kompletnie mi nie zależy a bez wifi może sie obyć. Czytałem że jest chyba lepsze odświeżanie więcej funkcji i lepszy smart. Duża jest różnica na korzyść tego lepszego modelu żeby jednak na niego sie zdecydować?
    Ten Philipsa 37PFL 6007 niestety odpada ze względu na cenę bo ciężko z kasą to już na tego lepszego Panasa
    Panasonica dostałeś jako alternatywę lepszego wyposażenia którą docenisz nawet za kilka dni. Jeśli Philips przekracza wartość finansową brałbym Panasonica.
  • Poziom 9  
    Dziekuje za typ.
    Wybór padł na ten Panasonic TX-L37E5E (droższy model w sklepie odradzono, bez korzystania z 3D, nie potrzebnym wifi, wiadomo większe odświeżanie bo to 3D ale po za tym praktycznie to samo).
    Dopisze taką ciekawostkę, że w sklepie radzili kupić Samsunga UE37ES5500 do naziemnej wystarczający a opcje internetowymi bije na głowę Panasa, zresztą najwięcej sie tego sprzedaje, a w EuroRTV radzili tylko ten LG 37LS570S cena/jakośc najlepiej wypada , ponoć robiony w Polsce a to duży plus, multum aplikacji dopracowanych które mogą sie kiedyś przydać, zresztą ponoć Panasoniki są liderami ale w plazmie w LEDach niekoniecznie.
    Wczoraj zrobiłem mały tur po sklepach :D i tylko jeden sprzedawca powiedział że nie ma sie na czym zastanawiać tylko ten Panasonic. Nie wiem czy sprzedawcy w sklepach mają jakieś sugestie ? jakieś wyznaczniki ?

Mam jeszcze jedną ostatnią prośbę :D o pomoc, potrzebuje dla rodziców telewizor LED do kuchni. Ważne tani, 26 cali (teraz mają 14cali) z możliwością nagrywania, tylko do korzystania z TV naziemnej. Odległości różne od 1m do 4m kąty oglądania to samo.
    Znalazłem takie modele wyboru praktycznie nie ma żadnego ale można coś zasugerować?
    Funai Katana 26FL552 cena poniżej 1000zł i jeszcze 5 lat gwarancji.
    Sharp LC-24LE240E trochę mniejszy w podobnej cenie
    Sony KDL-26EX320 ten ma wszystko nawet wifi ale cena 1600zł kosmos.
    Więcej nie mogę znaleźć są jeszcze jakieś ?
    Powiem szczerze że zastanawiam sie nad tym Funai, choć firmę kojarzę nie miałem z nią jeszcze do czynienia.

Niestety na tym Funai i Sharpie (Sony nie wiem) prawdopodobnie nie da sie ustawić programu/godziny nagrywania tylko "od reki", jest w jakiś Tv gdzie istnieje taka możliwość zaprogramowania?
  • Poziom 9  
    Prośba już naprawde ostatnia , dałbyś przykład najlepszego tego małego telewizora już bez tego nagrywania, tani do kuchni tak jak pisałem.
    Nie ma takiego pojęcia jak najlepszy bo nie wystarczy Ci kasy.
    DO jakiej kwoty ?
  • Poziom 9  
    No źle sie wyraźiłem, cena to 1200zł max,telewizor do kuchni,99,9% do telewizji naziemnej, super by było jakby miał czytające filmy usb i jedno hdmi, najlepiej 26 cali
    Nowy Sharp 32 LE 135, dopiero wchodzi ale ma tylne podświetlenie LED
  • Poziom 9  
    Zakończyłem zakupy telewizorów dla rodzinki wybory padły na Panasonica 42 ET5 , 37 E5E oraz na Sharpa Sharp LC-26LE430E był za 999zł do kuchni wystarczy.
    Za wszystko dziękuje.
    Napisz proszę jak Ci to działa -ok ?
  • Poziom 9  
    Ja tam dużo nie potestowałem bo to niestety nie moje, ale z tego co ustawiałem, sygnał naziemny obraz HD bardzo dobry, trochę więcej sie spodziewałem po nadawanych tylko w SD ale to jeszcze może kwestia ustawień indywidualnych, na moim poczciwym starszym LCD Samsungu B650 jakoś ładniej to gra.

Filmy odtwarzane z pendraiva m720p czy m1080p bardzo ładnie , 3D BluRay x264 na modelu ET5 mały niedosyt, choć nie wiem czy to wina odtwarzania przez USB z pena. Z 2D na 3D to chyba taki bajer coś tam widać.
    Net po kablu działa bez problemu ok.4MB/s w wifi to samo tylko ruter ok. 4metry od TV(ponoć firma zaleca góra do 5metrów). Oprogramowanie zaktualizowane, jeszcze tylko musze sprawdzić bo na infolinii Panasonica mówili że w tym wyższym modelu jest przeglądarka internetowa a ja jej nie widziałem.

Co do Sharpa do kuchni idealny, obraz z DVB-t bardzo ładny , spore kąty prościutki w obsłudze a to ważne było.