Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router wi-fi x2 - Połączenie dwóch routerów - DLNA

17 Lis 2012 14:57 2508 10
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie.

- Internet do domu doprowadzony za pomądzą:
    Router/Modem THOMSON twg870ug - kablówka UPC
    Nadaje sygnał wi-fi, kablem doprowadza sieć do komputera.

-W drugim pokoju telewizor LG z WI-Fi
    Zasięg jest na tyle słaby, że jestem zmuszony go "poprawić" za pomocą
    Routera WINSTARS wn513n1u

Oczywiście korzystałem z instrukcji znalezionej w sieci, która prawidłowo konfiguruje ten router, aby wzmacniał sygnał wi-fi i przekazywał go do telewizora.
    W takiej jednak konfiguracji działa tylko internet, NIE działają jednak inne usługi takie jak np. DLNA (odtwarzanie filmów z komputera, podłączenie telefonu z DLNA, wirtualny pilot wif-fi i inne).

BARDZO proszę o pomoc, jak ustawić oba routery aby to zadziałało. Szukałem, próbowałem, ale ciągle klęska..

Trochę danych:

1. Takie mam opcje podstawowe w routerze WINSTARS

Gateway:

In this mode, the device is supposed to connect to internet via ADSL/Cable Modem. The NAT is enabled and PCs in LAN ports share the same IP to ISP through WAN port. The connection type can be setup in WAN page by using PPPOE, DHCP client, PPTP client , L2TP client or static IP.

Bridge:

In this mode, all ethernet ports and wireless interface are bridged together and NAT function is disabled. All the WAN related function and firewall are not supported.

Wireless ISP:

In this mode, all ethernet ports are bridged together and the wireless client will connect to ISP access point. The NAT is enabled and PCs in ethernet ports share the same IP to ISP through wireless LAN. You must set the wireless to client mode first and connect to the ISP AP in Site-Survey page. The connection type can be setup in WAN page by using PPPOE, DHCP client, PPTP client , L2TP client or static IP.

2. Adres IP tego routera: 192.168.0.1
    - DHCP Client Range: 192.168.0.100 - 192.168.0.200

3. Adres IP routera THOMSON: 192.168.0.2
    - Lease Pool Start: 192.168.0.10
    - Lease Pool End: 192.168.0.254

serdecznie dziękuję za pomoc
  • Specjalista Sieci, Internet
    Pewnie winstars w trybe WISP i NAT-uje TV. Sprawdź czy to się da ustawic w trybie AP Client, bez funkcji routera/firewall-a.

Daj linka do instrukcji routera PDF lub zamieść PDF-a.
  • Poziom 7  
    W załączniku pdf z:

- instruktażem wziętym z forum elektroda
    - instrukcje
    - opcja reapeter

Chyba też coś namieszane jest w IP. Chyba numerek 1 powinien mieć główny router, a AP większy. Sam już nie wiem. Te zakresy dhcp też się mieszają.

ps. Linki do podobnych tematów:

- http://forum.pclab.pl/topic/810624-Internet-Router-I-serwer-DLNA-Router-II-TV/
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jakie ustawienia masz w routerze ? pokaż tylko te które różnią się od fabrycznych, te które zmieniałeś,
  • Poziom 7  
    Na chwilę obecną router jest przywrócony do ustawień fabrycznych. Ja ustawiałem go za pomocą instrukcji "Instrukcja Wireless WINSTARS DZIAŁAJĄCA".

ps. i tak go ustawiając działał net, ale nie działały dlna, itp

MAŁY UPDATE
    przestawiłem adresy IP routerów.

Nadrzędny (Thomson) 192.168.0.1 (zakres od 10 do 254)
    Podrzędny (Winstars) 192.168.0.2 (zakres od 10 do 254)
  • Poziom 10  
    Jak mam pomóc to będę szczery, sprzedaj go jak najszybciej i kup inny, innej firmy.
    Ta Firma jest do d..y, a router, który wymienili mi w serwisie na nowy po 2 miesiącach przestał działać. Teraz już go będę wysyłał 3 raz na gwarancję. W ogóle się go nie da skonfigurować, a jak się go resetuje to wszystko zostaje po staremu....(ze starymi ustawieniami)
  • Poziom 7  
    Wiem, że nie jest to dobry sprzęt, ale póki co jakoś tam działał... Może jednak spróbujmy? Najwyżej puszczę go na handel, ale będę wiedział jak skonfigurować nowy.
  • Poziom 10  
    chcesz je połączyć kablem ze sobą? i mieć tylko przez kabel łącze typu swich? czy przez wi-fi też? Chodzi mi konkretnie o internet czy chcesz odbierać tylko kablmem czy też przez wi-fi
  • Poziom 7  
    Tylko wifi. Jeden będzie oddalony od siebie i nie ma jak prowadzić kabla.
  • Poziom 10  
    Czy próbowałeś zainstalować go tak jak w trzeciej instrukcji "Instrukcja Wireless WINSTARS DZIAŁAJĄCA.pdf" Ja tak miałem i działał z tym, że końcówkę jaką mu zadałem miał 240 czyli 192.168.0.240 i mi działa elegancko. Połącz je kablem i ustaw pierw pierwszym schematem ws-wn513n1u.pdf a jak dalej nie będzie działać to nie wiem czy będę umiał Ci pomóc, ale w poniedziałek będe widział się z kolegą to może on coś wymyśli
  • Poziom 7  
    Spróbuję raz jeszcze tego rozwiązania.
    A gdyby kupować nowy? To jaki polecacie? Myślałem o TP- Link TL-WR740N

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

No więc podłączyłem w trybie Gateway, czyli kablem LAN z nadrzędnego routera do portu WAN w routerze podrzędnym. Internet działa, wszystko ładnie się łączy ale oczywiście nie działają żadne funkcje DLNA z telewizorem. Serwer DHCP na routerze podrzędnym "wyłapuje" urządzenia które są bliżej niego - czyli np. telewizor i nadaje im adresy, przez co nie łączy się z routerem nadrzędnym i komputerem na którym są filmy do DLNA. Po wyłączeniu DHCP na routerze podrzędnym, internet nie działa.