Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZIA 6628 - Po włączeniu "tyka" wlewa wodę, nie myje, "śmigł

17 Lis 2012 16:30 3558 7
  • Poziom 8  
    Witam.

Po włączeniu, zmywarka pobiera wodę, po czym nic się nie dzieje. Po otwarciu drzwi, woda stoi, jest ciepła. I tyle. Ostatnio zmywarka działała głośno, ale myła prawidłowo. Dzisiaj włączam, i nic. Pobrała wodę i tyka, tak jakby program działał.

Teraz pytanie, jak wylać wodę która stoi na dnie zmywarki?
    Czy za pomocą torksa, jestem w stanie dostać się do "flaków" zmywarki i wymienić awaryjną część?

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

Oczywiście jeszcze pytanie podstawowe. Co może być przyczyną? :-/
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Skasować program, włączyć od nowa i po wylaniu wody wyłączyć. Do sprawdzenia pompa myjąca; może być zablokowana lub uszkodzona.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za pomoc. A jak się program kasuje? zamierzam dzisiaj rozkręcić, zobaczyć.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    ijch napisał:
    jak się program kasuje?
    Wg instrukcji (przytrzymać przycisk start).
  • Poziom 8  
    Zmywarkę rozkręciłęm. W szerokich przewodach wodnych nic nie znalazłem tj. żadnego zatoru. Jedynie w mniejszym przezroczystym wężu znalazłem sporo "szlamu". Wyczyściłem. Odłączyłem przewody od pompy (głównego silnika). Żadnych śmieci tam nie znalazłem. Wirnik się kręci.
    Po złożeniu, zmywarka myje, ale bardzo głośno szumi w momencie mycia. Przy pompowaniu, odpompowywaniu - cisza.

Co może być przyczyną głośnej pracy?
  • Specjalista AGD
    Łożysko dostało trochę wody.
  • Poziom 8  
    Czyli pytania,

Czy mogę używać zmywarki w takim stanie?

Czy to łożysko się regeneruje, wymienia? (bo chodzi chyba o łożysko w pompie?)

Czy jednak konieczna jest wymiana pompy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • Specjalista AGD
    ijch napisał:
    Czy mogę używać zmywarki w takim stanie?
    Ty decydujesz.
    ijch napisał:
    Czy to łożysko się regeneruje, wymienia? (bo chodzi chyba o łożysko w pompie?)
    Można wymienić.