Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie czujnika ruchu w pogmatwanej instalacji.

dash4 17 Lis 2012 16:07 3516 5
  • #1 17 Lis 2012 16:07
    dash4
    Poziom 9  

Witam.
    Od razu przepraszam jeśli to nie ten temat.
    Tak jak w temacie- chciałbym do lampy zewnętrznej dołożyć czujnik ruchu. Ponieważ elektryk ze mnie marny spojrzawszy w instalację stwierdziłem że sam sobie raczej nie poradzę, dlatego proszę Was o pomoc- gdzie który kabelek aby wszystko hulało.
    Gdyby wszystko było podłączone normalnie (kable przez włącznik do lampy) myślę że sam dałbym radę, ale w tej instalacji dochodzi jeszcze jakaś puszka nad lampą, a kable podłączone są w sposób.....szkoda gadać. O połamanych zaczepach nie wspomnę. Przypuszczam też że faza też nie jest w tym kablu którym powinna być (ma być w brązowym?) itp.
    Dlatego proszę o pomoc w podłączeniu - gdzie jaki kabelek + odpowiedź na pytanie czy ta puszka nad lampą jest potrzebna i co to jest.??

Dodam tylko że jest to lampa na zewnątrz, zapalana "z palca" włącznikiem w środku w razie potrzebny. Chciałbym aby po dołożeniu czujnika , po włączeniu włącznika lampa działała z czujnikiem ruchu, po wyłączeniu włącznika- działanie zaprzestawało.
    Inna kwestia to taka że chyba po każdorazowym wyłączeniu/włączeniu przełącznika- czujnik będzie się restartował i dostrajał -świecąc dłużej niż został ustawiony??

Z góry dziękuję
    Pozdrawiam

0 5
  • Fibaro
  • #2 17 Lis 2012 16:17
    BILGO
    Poziom 38  

dash4 napisał:
    czy ta puszka nad lampą jest potrzebna i co to jest.??

To jest automat zmierzchowy.
    Możesz go wyrzucić, tylko pytanie jaki czujnik ruchu posiadasz? bo niektóre mają już czujnik zmierzchowy wbudowany.

Dodano po 1 [minuty]:

P.S. wyłącz prowizję za zdjęcia, bo ci nikt nie pomoże. I dodaj zdjęcia w prawidłowy sposób!

0
  • Fibaro
  • #3 18 Lis 2012 17:12
    dash4
    Poziom 9  

Przepraszam- czytałem ten poradnik o zamieszczaniu zdjęć, ale przeoczyłem ten przycisk pod ramką na post i trafiłem tylko na to poniżej....dlatego dodałem to jako plik. Chyba już poprawiłem tak jak ma być.

Czujnik mam taki: ES-34A - najprostszy chyba jaki jest.

W takim razie wsadzili tam czujnik zmierzchu który nie działa albo nie jest włączony...bo do tej pory lampa reagowała tylko na włącznik.
    Rozumiem więc że bezproblemowo mogę wywalić ten czujnik skoro w będę miał czujnik ruchu?
    A jak jest z tym restartowaniem się czujnika-za każdym razem będzie potrzebna kalibracja?

Pozdrawiam

0
  • Fibaro
  • #4 19 Lis 2012 10:22
    BILGO
    Poziom 38  

dash4 napisał:
    Rozumiem więc że bezproblemowo mogę wywalić ten czujnik skoro w będę miał czujnik ruchu?

Tak, ponieważ w większości czujników ruchu są wyłączniki zmierzchowe.
    dash4 napisał:
    A jak jest z tym restartowaniem się czujnika-za każdym razem będzie potrzebna kalibracja?

Nie, raz się tylko kalibruje (reguluje) i będzie działać dopóki ktoś czegoś nie rozreguluje :D

0
  • #5 19 Lis 2012 16:19
    dash4
    Poziom 9  

Kwestia jest taka że czujnik będzie za włącznikiem On/Off i martwiło mnie to że czujnik będzie raz miał prąd a raz nie- dlatego dopytywałem się o te kalibrowanie.
    Pozdrawiam

0
  • #6 19 Lis 2012 16:38
    BILGO
    Poziom 38  

dash4 napisał:
    Kwestia jest taka że czujnik będzie za włącznikiem On/Off i martwiło mnie to że czujnik będzie raz miał prąd a raz nie- dlatego dopytywałem się o te kalibrowanie.

Nic się nie dzieje, czujnikowi nie zaszkodzi taka konfiguracja. Lampa zawsze posiada wyłącznik On/Off a czujnik jest dodatkowym wyposażeniem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo