Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta główna oraz karta graficzna.

17 Nov 2012 16:32 3810 35
  • Level 13  
    Witam.

Postanowiłem dziś, że wyczyszczę trochę komputer. Wyjąłem kare graficzna, kartę muzyczna i wifi oraz wyjąłem wiatrak od procesora i również przeczyściłem. Nie używałem żadnych środków czyszczących... tylko zwykła chusteczka. Po wyczyszczeniu podłączyłem wszystko elegancko i odpaliłem komputer. Zauważyłem, że lampka od monitora miga a obraz ładowania windowsa nie włącza się... poczekałem chwile i usłyszałem standardowy dźwięk xp przy pokazaniu pulpitu lecz ekran był czarny a monitor dalej migał... Zrobiłem reset i już tego dźwięku już nie słyszałem... zauważyłem też że klawiatura się nie uruchamia bo nie świecą się diody... Po odłączeniu kabla od karty graficznej na monitorze wyświetla się 'no signal' a jak podłącze ekran jest czarny. Nie mam żadnej innej karty graficznej, żeby sprawdzić czy to właśnie tu jest problem... co mam robić:/ jeśli chcecie jeszcze coś wiedzieć czego tu nie opisałem to zadajcie pytanie, odpowiem...
  • OptexOptex
  • Level 33  
    Konfiguracja ? masz może integre na mobo ? głosnik systemowy wpięty w płyte ?
    Poodłączaj jeszcze raz wszytko i wepnij z powrotem
    Jeżeli nie ruszy to wyjmij np ram lub grafike czy będą jakies sygnały ?
  • Level 13  
    Tak... jak wł kompa zauważyłem też, że nie ma tego PIKNIĘCIA-DZWIĘKU... ktory zawsze towarzyszy przy wł komputera sec po...

Dodano po 19 [minuty]:

Co konfiguracja?
    interege na mobo?......... nie bawiłem się głosnikiem systemowym, jest tak jak było.
    - odłączyłem kartę graficzną i zero sygnału... potem odłączyłem ram i był dźwięk
  • Level 33  
    Nie co konfiguracja tylko jaka :D więc podaj co masz w komputerze łącznie z modelem i mocą zasilacza ?
    Integra na mobo czyli karta grafiki na płycie głównej ale jakie dane takie porady
    Wróżki poszukaj ale są duże szanse na awarie grafiki .
  • Level 13  
    Zasilacz FEEL III-400ATX
    Karta grafiki Radeon HD 4450
    Płyta głowna ASUSA nie wiem jaka dokładnie bo nie mam już pudełka od niej...
    Czytałem troche w necie i podobny problem może naprawić reset biosu.
    Wróżka chce 200zł nie stać mnie na takiego fachowca
  • OptexOptex
  • Level 13  
    Wyjąłem baterie ale zapomniałem o wyjeciu kabla od zasilacza... komputer był wyłączony czy nic sie nie zepsuje?
  • Helpful post
    Level 1  
  • Level 13  
    Plyta glowna to ASUS P5LD2, karte graficzna wkladalem i wyjmowalem z 5 razy bez efektu...

Dodano po 10 [minuty]:

Płyta główna oraz karta graficzna. to powinno być gdzieś podłączone?
  • Level 1  
  • Level 13  
    Zdejmowałem tylko wiatrak i przeczyściłem go. Radiatora nie ruszałem.
    Jest tyle opcji.. albo karta graficzna albo monitor albo plyta glowna... nie mam żadnych zamienników nie wiem co robic;(
  • Level 1  
  • Level 13  
    Ok daj mi chwile zaraz to zrobię
  • Helpful post
    Level 33  
    HD 4550 ma tylko tdp 25W więc po co jej dodatkowe zasilanie ?
  • Level 9  
    To jest zasilanie grafiki jak na karcie graficznej jest wejście taki to podłącz a odpinałeś tą wtyczkę czy była wolna?
  • Level 13  
    Wiele razy odłaczalem karte graficzna i nigdy nie byl ten kabel do niej podpięty. Karta to Radeon 4450 sprawdz sobie ją i ona nie ma tam tego wejscia.

Dodano po 15 [minuty]:

A więc.

Podłączyłem do zasilania komputer i odpaliłem go. Wcześniej wyjąłem kartę graficzna, sieciową WiFi oraz dysk. Komp odpalił normalnie lecz nie było tego piknięcia jak zawsze... na monitorze był 'no signal'. Po podłączeniu karty graficznej 'no signal' znikł z ekranu monitora i zaczął migać tak jak zawsze po wył komputera. Wł go ponownie i znów ten sam efekt co wcześniej czyli nie było piknięcia. Monitor miga. Komputer chodzi normalnie, wiatrak od procka i zasilacz działa...
  • Level 1  
  • Level 13  
    Jak wyjme ramy to jest dzwiek staly.... jest takie piszczenie nieprzerywane.
    Czytam duzo w necie o tym i to moze byc rownie dobrze procesor karta graficzna czy plyta glowna....... glosniczka nie wyjmowalem. Orientuje sie ktos ile kosztuje diagnostyka?
  • Level 33  
    BIOS AMI

1 krótki - wszystko w porządku.
    2 krótkie - błąd parzystości pamięci RAM
    3 krótkie - błąd w pierwszych 64KB pamięci RAM
    4 krótkie - błąd zegara systemowego lub pierwszego wtyku pamięci
    5 krótkich - błąd procesora
    6 krótkich - błąd kontrolera klawiatury
    7 krótkich - błąd trybu wirtualnego procesora
    8 krótkich - błąd I/O pamięci karty graficznej
    9 krótkich - błąd sumy kontrolnej BIOS-u
    10 krótkich - błąd rejestru I/O pamięci CMOS
    11 krótkich - błąd pamięci cache L2 procesora
    1 długi, 2 krótkie – błąd karty graficznej
    1 długi 3 krótkie – błąd pamięci RAM
    1 długi 8 krótkie – problemy związane z wyświetlaniem obrazu przez kartę graficzną
    Ciągły dźwięk – brak pamięci RAM lub karty graficznej
  • Level 13  
    Nie mam żadnych z tych sygnałów oprócz ostatniego.. czy to znaczy, że monitor padł?
  • Level 1  
  • Level 13  
    Tak jak mówię.
    Jak mam podpięte tylko i wyłącznie ramy, komp sie uruchamia bez dźwięku.
    Jak wyjmę ramy to zaczyna piszczec-dzwiek stały.

SPROSTOWANIE.
    Jak mam wyjęte ramy i włączoną karte graficzną to nie ma dźwięku

Za kazdym razem jak mam wyjete ramy to jest staly dzwiek........
    a z karta graficzna czy jest podpięta czy nie to nie ma dzwieku
  • Level 1  
  • Level 33  
    Podmiana zasilacza bo ten feel to atrapa i włożenie sprawnej grafiki - to samo zrobią w serwisie za opłątą :-)
  • Level 13  
    angelica powinieneś dostać złoty medal!!!!!! odłączyłem 1 kostke ramu i wystartował!!!! Co lepsze zamieniłem miejsca i podłączyłem 2 kości i również działa :) Jestem taki szczęśliwy więc sorry za tą euforie!:)
  • Level 1  
  • Level 38  
    Dokładnie, nie ma sensu oddawać do serwisu, bo podłożą grafikę,RAM,procesor,płytę,zasilacza i za coś takiego skasują z 80 złotych jak nie mniej + koszt części i robocizna.
  • Level 13  
    Dobra teraz pytanie co się zmieniło po restarcie biosu oprócz daty? Trzeba coś wgrywać od nowa?
  • Level 1  
  • Level 33  
    Bootowanie z hdd ? miałeś robione OC ?