Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G 98r. - Dziwne buczenie w samochodzie. Zmiana przegubu nic nie dała

17 Lis 2012 17:57 8232 8
  • Poziom 16  
    Witam! Niedawno zauważyłem, że w mojej astrze słychać takie dziwne buczenie. Ten dźwięk się nasila przy skręcaniu i też gdy się rozpędzę do np. 90km/h i tak jadę stałą prędkością. Przy ruszaniu nie słychać tego prawie wcale. Wymieniłem przegub wewnętrzny lewy bo miał straszne luzy i to też nic nie dało. Jeszcze mało tego wymieniłem lewą końcówkę drążka. Po zmianie przegubu buczenie z deka ustało jednak dalej jest. Nie wiem co to może już być. A może łożysko ? Proszę Was o pomoc i z góry Dziękuję :)
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    cegulla napisał:
    A może łożysko ?
    Wymieniaj !
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    jak tak bedziesz wyszystko wymieniał to pół auta wymienisz i dalej bedzie buczec jedz do jakiegoś warsztatu co mają rozpędzarke do kół i ci łożyska sprawdzą za 20zł
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Kolego a jak twoje opony wyglądają? Robiłeś zbieżność, nie są zdarte z jednej strony? Ja już widziałem przypadki że opona nieźle dawała w uszy. Ale to raczej raz na 100 aut coś takiego jw. mocnego. Sprawdzenie łożysk musi mieć miejsce, nie ma bata. Pewnie to będzie to.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Rozpędzarke do kół? A nie wystarczy na lewarek i samemu kołem zakręcić? Mi opony buczą od 60km/h do około 80km/h i to zależy od nawierzchni, kupiłem jakieś kierunkowe i to chyba dlatego. Pewnie chińskie. A z łożyskiem nie ma żartów, jak któegoś dnia podczas jazdy wyprzedzi Cię np tylne koło.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Może być też łożysko w skrzyni.Co by to nie było należy najpierw zdiagnozować a nie bez sensu wymieniać sprawne na nowe bo lozyska przednie do astry są niewymienne , wymienia się całą piastę -jest to łatwiejsze do wymiany ale niestety droższe niż samo łożysko.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Trzeba także dodać że łożysko z piastą w naszych Asterkach nie jest tanią rzeczą... chinskie zamienniki szybko sie sypią więc w razie co to odradzam kupowanie najtanszego szmelcu. Wiadomo może sie trafić że pojeździsz na takim łożysku długo bo z tym jest różnie. Ogółem tanie zamienniki lubią się mścić czasem działania...
  • Poziom 16  
    Dziękuję za takie zainteresowanie tematem. Dodam, że ten przegub i drążek co wymieniałem miał i tak bardzo duże luzy i nadawało się tylko do wymiany. Opony są w dobrym stanie. Jestem umówiony z mechanikiem na piątek więc napiszę jak coś.
  • Poziom 16  
    Jak się okazało rozwalone praw łożysko. Czas je wymienić wraz z piastą bo inaczej się nie da. Jak wymienię to napiszę czy wszystko ok.