logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Audi A3 1,9 tdi 2002r 130km - potrzebny soft licznika

and9 17 Lis 2012 18:36 4077 7
REKLAMA
  • #1 11540441
    and9
    Poziom 9  
    Witam,posiadam interfejs vag tachousb 1.76 i chcieliśmy u kolegi w audi a3 1.9tdi 130km 2002r quatro przestawić licznik żeby przebieg zgadzał się z przebiegiem w sterowniku, nadmienię że wcześniej robiłem próbę na swoim audi a4 1.8 20v 2001r 125km i wszystko robiło się bez problemu. W a3 po podłączeniu wag tacho do samochodu przez obd2 w programie łączę się ze sterownikiem przez magnetti marelli M73 audi V1 /68HC912DG128 na dole ok i jeszcze w następnej linijce 8L0920900M KOMBI+WEGFAHRS. M73 D04, po tym wyświetleniu skopiowałem eeprom tego licznika w plik bin i chciałem zmienić przebieg ,po zmianie pojawiły się same dziewiątki i licznik po przejechaniu kilku kilometrów nie pokazuje nic tylko te same dziewiątki ,działa tylko dzienny natomiast wskazania obrotomierza na wolnych obrotach zmieniły się z 950 na 1050 i jak się jedzie powyżej 70km wskazania prędkości są tez większe i jeszcze świeci się kontrolka od rezerwy przy pełnym zbiorniku, próbowałem przywrócić oryginalny soft ,który wcześniej zapisałem ale w vag tacho wyświetla się komunikat : wirte eeprom is not supported! ,i właśnie nie rozumiem dlaczego ten soft nie pasuje jak go kopiowałem z tego licznika przed korektą ,próbowałem jeszcze przywrócić soft programem vag k+can commander full 1.4 ale też się nie załadował ,albo to źle robiłem bo nie znam dobrze obsługi tego programu. Może ktoś na forum ma oryginalny soft do tej A3 i wie jakim programem go wrzucić do licznika? Proszę o pomoc w tym problemie.Z góry dziękuje.Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 11540610
    tolo
    Poziom 34  
    Teraz to najłatwiej postawić licznik na nogi programatorem do HC912.
  • REKLAMA
  • #3 11540854
    and9
    Poziom 9  
    Witam, a czy nie można tego zrobić tymi programami które mam czyli vag tacho 1.76 albo vag-k can commander full 1.4 jeszcze mam vcds 10.6 .Proszę o podpowiedź. Z góry dziękuje.Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #4 11540883
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    and9 napisał:
    Witam, a czy nie można tego zrobić tymi programami które mam czyli vag tacho 1.76 albo vag-k can commander full 1.4 jeszcze mam vcds 10.6

    A niby co chcesz teraz zrobić?
    Masz wsad żeby chociarz wgrać?
    Na początek połącz sie z licznikiem i zobacz co widzą fejsy .

    POtem może coś się poradzi, albo do kolekcji kup fejsa do hc912 jak piszą wyżej.
    Dziwne że pali.

    Dodano po 1 [minuty]:

    DObra zczytaj kolejny raz licznik i porównaj.
  • REKLAMA
  • #5 11540892
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.
    Można było, jakbyś robił to z głową. Teraz tylko programator.
  • #6 11540934
    and9
    Poziom 9  
    wszystkie fejsy się z licznikiem komunikują,jak pisałem na początku ,przed korekta licznika zgrałem oryginalny soft z licznika ale nie mogę go załadować ani vag tachem ani vag-k can commanderem,nie wiem czy można zrobić porządek vcds, a może znacie jakiś inny program do wrzucenia softu do licznika.
  • #8 11541082
    bodzio012
    Poziom 33  
    Guzik zrobisz, teraz trzeba programatora lub poważniejszego sprzętu ponieważ twój profesjonalny sprzęt nadpisuje linie, pewnie właściciel auta zadowolony, szukaj drugiego wsadu, dobrze że auto pali, możesz jeszcze odpiąć aku na 10 min.
    tam byłby dwa rodzaje liczydła z crc i bez
REKLAMA