Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MG5150 - Drukarka nie drukuje w kolorze CYAN

17 Lis 2012 19:35 3198 4
  • Poziom 10  
    Witam!
    Jestem posiadaczem modelu MG5150 firmy Canon od ponad roku i niestety ostatnio drukarka przestała drukować w kolorze CYAN. Po wydrukowaniu testu dysz przy kolorze [C] po prostu nic nie drukuje... Czy to możliwe, że dysza od tego koloru zatkała się całkowicie? Czy raczej głowica uległa uszkodzeniu na wskutek stosowania zamienników? Używałem zawsze tuszy firmy ActivJet z chipami od oryginałów, nie resetowanymi. Drukarka po miała dłuższą przerwę (około 1 miesiąca) jeżeli chodzi o wydruki w kolorze, wcześniej było wszystko w porządku.

Pozdrawiam,
    Frogger
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Próbowałem płynu do udrażniania, głowiczka moczyła się przez całą noc, ale po zainstalowani cartdridzy na wydruku próbnym, ani śladu CYAN-u. Czy ta głowica posiada również coś w rodzaju mikrogrzałki podgrzewającej tusz przed wypluciem? Czy możliwe jest, że głowica się uszkodziła (na pewno nie mechanicznie, bo tak jak mówię, nie wystąpiło żadne zacięcie papieru ani nikt tam nie zaglądał)?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Zamówiłem nową głowicę, myślę, że u mnie siteczko było drożne, płyn udrażniający głowice przelewał się z dyszy bez większych problemów.