Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

integra 128 jak podłączyć bramę z napędem....

kiri00240 17 Lis 2012 19:46 4569 4
  • #1 17 Lis 2012 19:46
    kiri00240
    Poziom 8  

Witam
    O tuż założyłem ostatnio centralę alarmową integra 128 wrl; na początek z 6 czujkami i manipulatorem. Po pewnym czasie dokupiłem pilot SATEL APT-100, zaprogramowałem go i śmiga. Ale powiem szczerze mam też bramę segmentową garażową na pilota. I jest to strasznie nie wygodne 2 piloty. Pomyślałem sobie, aby mieć wszystko w jednym - czyli w tym pilocie od centrali alarmowej. Dodam, iż mam od tej bramy przycisk zamontowany na ścianie którego wciśnięcie otwiera jak i zamyka. I z tego co znalazłem w internecie to z nim muszę coś pokombinować.... Hm z zaprogramowaniem wydaje mi się że bym nie miał problemu. Ale jak to podłączyć do centrali ...... :?: :?: :?: Prosiłbym o pomoc :D

0 4
  • #2 17 Lis 2012 22:23
    eworks
    Poziom 19  

Wykorzystaj wyjścia centrali i podłącz na zaciski bramy, pamiętaj aby podłączyć bez potencjału, np przez przekaźnik.

Podpowiedź: wejście konfigurujesz bez akcji alarmowej a wyjście "Naruszenia wejścia"

Pozdro
    Krzysiek

0
  • #3 17 Lis 2012 23:04
    Lukasz3232
    Poziom 17  

Ja u klientów którzy nie używają pilotów do Integry, wykorzystuję oryginalny pilot do bramy garażowej. Bramę przez przekaźnik dołączam do wolnego wejścia, przy jej otwieraniu uruchamia się czas na wejście. Wyłączenie następuje z klawiatury strefowej w garażu. Ta sama klawiatura służy do otwierania i zamykania bramy z wnętrza garażu. To zabezpiecza przed otwarciem przez osoby niepowołane np. bawiące się dzieci lub włamywacza, który dostał się do środka korzystając z tego, że system akurat nie jest uzbrojony. Przy takim rozwiązaniu nie ma na ścianie klawisza do obsługi, zastępuje go manipulator i kod.

0
  • #4 18 Lis 2012 10:01
    kiri00240
    Poziom 8  

integra 128 jak podłączyć bramę z napędem....

A jak to by wyglądało na schemacie z Tym przekaźnikiem???

Hmm.... Rozumiem to tak.....

Zastosuje przekaźnik centrala da na niego napięcie po załączeniu wyjścia np 12 volt a ten połączy mi mój obwód w bramie, tak jak bym wciskał guzik ????

Albo plotę bzdury.....

Prosiłbym o jakiś schemat jak to podłączyć i jaki przekaźnik....

No i oczywiście o weryfikację tego co piszę

0
  • #5 18 Lis 2012 11:34
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Podłączenie przekaźnika z cewką na 12V..

Cewka zasilana napięciem +12V DC. Żeby wysterować taki przekaźnik można np.:
    - Na stałe podajemy na jeden z zacisków cewki przekaźnika 12V (np. z wyjścia wysokoprądowego, na którym jest cały czas 12V - takie wyjście jest wtedy ustawione jako zasilające i z tego też wyjścia biorą napięcie czujki ruchu itp.).
    Ok, "+ 12V" już mamy na przekaźniku. Teraz kwestia "-". Jeśli "-" pojawi się na przekaźniku, to ten powinien odpowiednio przełączyć swoje styki "NC / C / NO". Skąd w takim razie wziąć tego poszukiwanego minusa "-" ? Np. z wyjść niskoprądowych centrali (w Integrze to te po prawej stronie centrali, na jej krótszej krawędzi). I w ten oto sposób masz podłączony przekaźnik do centrali Integra.

Oczywiście wyjście niskoprądowe odpowiednio programujesz (np. przełącznik MONO, czas działania 1s).
    A teraz jak to wygląda od strony bramy ? Najczęściej automatyka posiada 2 złącza (w Nice są to P . P, czyli tzw. "krok po kroku"). Ze swojego przekaźnika wylatujesz stykami NO, C (złącze NC zostaje wolne) na te styki P.P.

Ot tyle.

Jaki przekaźnik ?
    W sklepie elektronicznym wystarczy, że powiesz, że chodzi o tani przekaźnik z cewką na 12V. Jak nie chcesz bawić się w lutowanie, możesz kupić gotowiec np. od Pulsara (PU-1, AWZ514, itp.) Te "gotowe" mają już wbudowaną diodę prostowniczą (a po co taka dioda to już sugeruję samodzielną lekturę).

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo