Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

integra 128 jak podłączyć bramę z napędem....

kiri00240 17 Lis 2012 19:46 5835 4
 • #1 17 Lis 2012 19:46
  kiri00240
  Poziom 8  

  Witam
  O tuż założyłem ostatnio centralę alarmową integra 128 wrl; na początek z 6 czujkami i manipulatorem. Po pewnym czasie dokupiłem pilot SATEL APT-100, zaprogramowałem go i śmiga. Ale powiem szczerze mam też bramę segmentową garażową na pilota. I jest to strasznie nie wygodne 2 piloty. Pomyślałem sobie, aby mieć wszystko w jednym - czyli w tym pilocie od centrali alarmowej. Dodam, iż mam od tej bramy przycisk zamontowany na ścianie którego wciśnięcie otwiera jak i zamyka. I z tego co znalazłem w internecie to z nim muszę coś pokombinować.... Hm z zaprogramowaniem wydaje mi się że bym nie miał problemu. Ale jak to podłączyć do centrali ...... :?: :?: :?: Prosiłbym o pomoc :D

  0 4
 • Relpol
 • #2 17 Lis 2012 22:23
  eworks
  Poziom 19  

  Wykorzystaj wyjścia centrali i podłącz na zaciski bramy, pamiętaj aby podłączyć bez potencjału, np przez przekaźnik.

  Podpowiedź: wejście konfigurujesz bez akcji alarmowej a wyjście "Naruszenia wejścia"

  Pozdro
  Krzysiek

  0
 • Relpol
 • #3 17 Lis 2012 23:04
  Lukasz3232
  Poziom 17  

  Ja u klientów którzy nie używają pilotów do Integry, wykorzystuję oryginalny pilot do bramy garażowej. Bramę przez przekaźnik dołączam do wolnego wejścia, przy jej otwieraniu uruchamia się czas na wejście. Wyłączenie następuje z klawiatury strefowej w garażu. Ta sama klawiatura służy do otwierania i zamykania bramy z wnętrza garażu. To zabezpiecza przed otwarciem przez osoby niepowołane np. bawiące się dzieci lub włamywacza, który dostał się do środka korzystając z tego, że system akurat nie jest uzbrojony. Przy takim rozwiązaniu nie ma na ścianie klawisza do obsługi, zastępuje go manipulator i kod.

  0
 • #4 18 Lis 2012 10:01
  kiri00240
  Poziom 8  

  integra 128 jak podłączyć bramę z napędem....

  A jak to by wyglądało na schemacie z Tym przekaźnikiem???

  Hmm.... Rozumiem to tak.....

  Zastosuje przekaźnik centrala da na niego napięcie po załączeniu wyjścia np 12 volt a ten połączy mi mój obwód w bramie, tak jak bym wciskał guzik ????

  Albo plotę bzdury.....

  Prosiłbym o jakiś schemat jak to podłączyć i jaki przekaźnik....

  No i oczywiście o weryfikację tego co piszę

  0
 • #5 18 Lis 2012 11:34
  dariusz.bembenek
  Specjalista - Alarmy Stacjonarne

  Podłączenie przekaźnika z cewką na 12V..

  Cewka zasilana napięciem +12V DC. Żeby wysterować taki przekaźnik można np.:
  - Na stałe podajemy na jeden z zacisków cewki przekaźnika 12V (np. z wyjścia wysokoprądowego, na którym jest cały czas 12V - takie wyjście jest wtedy ustawione jako zasilające i z tego też wyjścia biorą napięcie czujki ruchu itp.).
  Ok, "+ 12V" już mamy na przekaźniku. Teraz kwestia "-". Jeśli "-" pojawi się na przekaźniku, to ten powinien odpowiednio przełączyć swoje styki "NC / C / NO". Skąd w takim razie wziąć tego poszukiwanego minusa "-" ? Np. z wyjść niskoprądowych centrali (w Integrze to te po prawej stronie centrali, na jej krótszej krawędzi). I w ten oto sposób masz podłączony przekaźnik do centrali Integra.

  Oczywiście wyjście niskoprądowe odpowiednio programujesz (np. przełącznik MONO, czas działania 1s).
  A teraz jak to wygląda od strony bramy ? Najczęściej automatyka posiada 2 złącza (w Nice są to P . P, czyli tzw. "krok po kroku"). Ze swojego przekaźnika wylatujesz stykami NO, C (złącze NC zostaje wolne) na te styki P.P.

  Ot tyle.

  Jaki przekaźnik ?
  W sklepie elektronicznym wystarczy, że powiesz, że chodzi o tani przekaźnik z cewką na 12V. Jak nie chcesz bawić się w lutowanie, możesz kupić gotowiec np. od Pulsara (PU-1, AWZ514, itp.) Te "gotowe" mają już wbudowaną diodę prostowniczą (a po co taka dioda to już sugeruję samodzielną lekturę).

  1