Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[GOClever TAB A73] - Jak uruchomić LiveCD z Damn Small Linux?

Dydelmax 17 Lis 2012 20:05 1932 2
  • #1 17 Lis 2012 20:05
    Dydelmax
    Poziom 34  

Witam.
    (Szukałem w Google i nie znalazłem podobnego rozwiązania.)
    Jak w temacie. Chciałbym uruchomić na swoim tablecie Damn Small Linux z obrazu *.iso (rozmiar ca. 50 MB). System zainstalowany na tablecie to Android Ice Cream Sandwich w wersji 4.0.4. Chciałbym uruchomić go tak, jak to się robi na maszynie wirtualnej (żadne serwery VNC nie wchodzą w grę) bezpośrednio z tabletu. Czy istnieje taka aplikacja, która byłaby w stanie uruchomić system z tego obrazu? Proszę nie pisać, że "to będzie wolno działać", "to nie ma sensu" itp. Ja chcę go uruchomić na tablecie, ponieważ właśnie tą dystrybucję Linuksa chciałbym mieć pod ręką razem ze swoim tabletem.
    Oczywiście każdy pomocny post zostanie odpowiednio nagrodzony.
    Pozdrawiam,
    Dydelmax

0 2
  • #3 18 Lis 2012 08:58
    Dydelmax
    Poziom 34  

ducker1 napisał:
    poczytaj o programie virtualbox

Z tego co czytałem, nie ma VirtualBoksa na Android: VirtualBox on Android
    Dziękuję za odzew, ale nadal poszukuję rozwiązania dla tego problemu. Damn Small Linux potrzebuje naprawdę mało zasobów, więc powinien się uruchomić na moim tablecie... tylko jak?
    Czekam na dalsze propozycje.

EDIT:
    Znalazłem rozwiązanie problemu. Udało mi się odnaleźć aplikację, na której mogę odpalić DSL. Aplikacja ta nazywa się Limbo PC Emulator, jest w Google Play. Zajmuje niecałe 5 MB. Po zainstalowaniu jej na tablecie, utworzyłem nową maszynę, po czym przypisałem jej obraz DSL-a, ustawiłem maszynę, żeby z niego się uruchamiała, po czym zapisałem zmiany i uruchomiłem DSL-a. W ten właśnie sposób rozwiązałem swój problem.
    Temat zamykam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo