Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Microsoft Word 2010 - powolne uruchamianie

17 Lis 2012 20:51 3906 1
  • Poziom 12  
    Witam,
    na komputerze od kontrolę Win7 zainstalowany mam Microsoft Office 2010.
    Wszystkie programy z pakietu otwierają sie szybko tylko na Worda trzeba czekać.
    NIezależnie czy to nowy dokument czy juz utworzony wcześniej po kliknięciu trzeba czekać około 30 sekund aby się otworzył, inne programu z pakietu Office chociażby Excel otwierają się po max.3 sekundach. Przyznam że to spowolnienie Worda jest coraz bardziej uciązliwe zwłaszcza że zamykanie dokumentu też wydłuża się nie wiem czemu.

Próbowałem z odinstalowaniem i ponownym zainstalowaniem pakietu - nie pomogło. Wyłączyłem wszystkie dodatki - bez zmian. Uruchomiłem w trybie awaryjnym z róznymi parametrami - bez poprawy.
    Założyłem nowy profil pod Windowsem i działa bez opóźnień. Niby mógłbym przekopiowac resztę danych do nowego profilu ale boją się że w przyszłości i na tym nowym profilu będzię spowalniać. I co wtedy? Kolejny profil mam zakładać?

Proszę zatem o sugestie co zrobić by na obecnym profilu Word działał jak reszta pakietu office, bez spowalniania.

Nadmienię na koniec że nie dawno jakieś wirusisko mi sie wkradło do systemu ale jakoś je pokonałem ( Malwarebytes, Combofix, Skaner Eset Online) - logi niestety pokasowałem wię nie wrzuce ich do analizy.

Keinip
  • Poziom 12  
    coś nowego zauważyłem. Jak uruchamiam program wpisując w Uruchom winword /a to jest ok, a jak normalnie ze skrótu to uruchamia się długo mimo wyłączonych wszystkich dodatków i makr w opcjach worda.

A da się tak ustawić aby każdy dokument czy nowy czy ju zapisany uruchamiał się z parametrem /a ?

Dodano po 3 [godziny] 5 [minuty]:

dla potomnych....
    wszedłem do folderu:
    C:\Users\nazwa_uzytkownika\AppData\Roaming\Microsoft\Szablony
    i skasowałem plik Normal.dotm
    zrestratowałem system i jest ok.
    Mam nadzięję że ten stan rzeczy utrzyma sie na długo :)

Dziekuję za uwage, zamykam.