Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mondeo mk3 2.0TDCI- podczas rozruchu wszystkie zegary przekręciły się na max.

ali90 17 Lis 2012 22:19 3060 7
  • #1 17 Lis 2012 22:19
    ali90
    Poziom 7  

Witam :)
    Mam pytanie, ostatnio w moim mondeo mk3 podczas rozruchu gdy odpaliłem akumulator pierw , zegary obróciły na max w prawo po czym wróciły na swoje miejsce i dopiero wskaźnik benzyny zaczął pokazywać faktyczną ilość ropy w baku.
    o czym to może świadczyć ? dodam że również w aucie podczas postoju zaczynają delikatnie przygasać światła wraz z oświetleniem zegarów. Podczas powolnej jazdy również to zaobserwowałem. Proszę o porady !

0 7
  • #2 17 Lis 2012 22:43
    Tommi029
    Poziom 17  

Akumulator do wymiany, ewentualnie rozrusznik do naprawy i jeszcze ładowanie do kontroli.

0
  • #3 17 Lis 2012 22:44
    panam
    Poziom 29  

W mondeo jak odłączysz aku to jest normalne, albo jak masz za słaby akumulator to są podobne objawy. Bardzo częsta usterką jest też padający alternator . Pozdrawiam

0
  • #4 17 Lis 2012 22:56
    ali90
    Poziom 7  

A czy można jakoś sprawdzić czy to wina akumulatora czy alternatora i czy zwykla regeneracja pomoże ewentualnie ??

Dodano po 1 [minuty]:

również wydaje mi się że auto więcej pali, chociaż może to tylko jakieś moje fanaberie :P

0
  • #5 17 Lis 2012 23:04
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Sprawdź akumulator i alternator za pomocą zwykłego miernika. Chodzi o ładowanie.

0
  • #6 17 Lis 2012 23:05
    ali90
    Poziom 7  

Również chciałbym prosić o porady, dopiero niedawno zakupiłem tego diesla , po raz pierwszy mam silnik diesel . Jak zabezpieczyć go przed zimą co warto zrobić zeby nie było większych problemów później .

0
  • #7 17 Lis 2012 23:09
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Na pewno musisz zadbać o świece. Sprawdź, czy każda grzeje. No i ropa, tankuj na pewnej stacji aby nie zamarzła. To chyba wszystko. Mam diesla z 92 roku i prócz wymiany oleju itp to nic przy nim nie robię, świece ostatnio wymieniałem 2 lata temu. Przy 20 stopniowym mrozie dolewałem do ropy dodatku, żeby nie mieć niespodzianek.

0
  • #8 17 Lis 2012 23:20
    ali90
    Poziom 7  

nigdy nie bylem przekonany co do diesla , zawsze obawialem sie o turbine czy o wtryski, natomiast spalanie przekonało mnie do zakupu . teraz dbam o niego mocno czekam az sie nagrzeje , zawsze go chwile chlodze po trasie .troszeczke to mnie przerazilo za pierwszym razem- lecz auto chodzilo dobrze potem poza tymi objawami ze swiatlami tylko, ktore juz byly przed tym zajsciem z zegarami

0
  Szukaj w 5mln produktów