Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PROEL PC255S/Wekta TK7 - nie otwiera drzwi, buczy jak wchodzi inny lokator

katka1234 17 Lis 2012 23:45 3192 8
  • #1 17 Lis 2012 23:45
    katka1234
    Poziom 6  

Witam
    postaram się wszystko dokładnie opisać nie udało mi się na forum odnaleźć odpowiedzi na mój problem
    - stary blok z centralą cyfrową (wybieranie cyferek na klawiaturze aby zadzwonić bądź kodu aby otworzyć drzwi)
    - w mieszkaniu przed remontem podłączony był PROEL PC 255S V1.4 i kiedyś dawno temu działał ale w mieszkaniu bardzo długo nikt nie mieszkał i nie wiem czy przed samym remontem wszystko działało poprawnie
    -remont całkowity z wymianą całej instalacji, elektryk położył nową instalacje w całym mieszkaniu, zrobił też nowe podłączenie telefoniczne, kablówkowe i domofonowe, i wtedy pojawił się w ścianie nowy kabel do domofonu 6 żyłowy :/
    -stary domofon po podłączeniu do 2 żył z tych 6 niby działał ale jakoś słabo i jakies zakłócenia ale był bardzo stary i zniszczony wiec zwaliłam to na to że pewnie w czasie remontu sie zakurzył itd
    - zakupiłam WEKTA TK 7 ustawiłam zworki na numer mieszkania i podłączyłąm 2 żyły do + i - ,
    -efekt jest taki że jak się z dołu zadzwoni do mieszkania to domofon dzwoni i słychac, drzwi nie można otworzyć (nie sprawdziłam tylko czy słychać w słuchawce rozmówców ale nie mam teraz nikogo do pomocy wiec nie sprawdze) i jeszcze jedna rzecz jak jakiś inny lokator dzwoni domofonem do swojego mieszkania albo wciska kod to domofon wydaje słyszalne dzwięki wybieranych cyferek badz dzwonienia
    PYTANIE:
    - co pomyliłam?
    - aparat jest nowy i daje taki sam efekt jak stary wobec tego napewno jest sprawny czy to coś w kablach pomieszał elektryk przy wymianie kabla?
    - nie mam miernika więc te żyły wybrałam tak jak mi elektryk zostawił reszta żył była zabezpieczona
    - co oznaczaja te dzwieki jak ktoś inny wchodzi do swojego mieszkania jak to zniwelowac?
    Proszę o propozycje Pozdrawiam

• #2 18 Lis 2012 00:03
    Ircys
    Specjalista Domofony

Dwa pytania:
    1. czy jak się dzwoni to innego mieszkania to czy domofon dzwoni też u Ciebie - nie chodzi mi o podzwanianie przy wybieraniu cyferek a o normalny dźwięk dzwonka?
    2. czy takie podzwanianie nie występuje przypadkiem też u sąsiadów?

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

• #3 18 Lis 2012 00:13
    katka1234
    Poziom 6  

nie dzwoni tak jak by ktoś dzownił do mnie
    tylko wydaje taki cichy dzwiek jak by słuchawka miała podsłuch na to co się dzieje na dole mimo że jest na widełkach odwieszona i słychac wbijanie cyferek i sygnal otwierajacych sie drzwi taki przytłumiony dzwiek,
    w ciagu dnia to nie jest takie głośne, chyba ze jak sie stoi blisko to słychac.
    No teraz ponieważ jest cicho to słychac bardziej a wczoraj na noc odłączyłam bo mnie denerwowało.
    babcia mieszka w bloku obok z taka samą instalacją i u niej nie ma takiego pogłosu niestety popatrzenienie na jej podłaczenie nic mi nie daje bo ma 2 żyły tak jak i sąsiedzi :/

• #4 18 Lis 2012 00:34
    Ircys
    Specjalista Domofony

katka1234 napisał:
    babcia mieszka w bloku obok z taka samą instalacją i u niej nie ma takiego pogłosu niestety popatrzenienie na jej podłaczenie nic mi nie daje bo ma 2 żyły tak jak i sąsiedzi :/

Chodziło mi raczej o to czy ktoś inny z Twojej bramy/bloku nie ma przypadkiem takich samych problemów jak Ty, bo wtedy należałoby szukać problemu w części wspólnej (centralka) a nie w mieszkaniu.

Czy sprawdziłaś (np. miernikiem) czy unifon jest dobrze podłączony tzn. + do + a - do - ?

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

• #5 18 Lis 2012 01:12
    katka1234
    Poziom 6  

nie mam miernika kupię jutro i sprawdzę

Moderowany przez Tracer2:

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

• #6 18 Lis 2012 01:16
    333mario
    Poziom 17  

Prawdopodobnie zamieniona polaryzacja + z -, jak kolega napisał wcześniej musisz sprawdzić miernikiem, lub przynajmniej spróbować zamienić przewody.

• #7 18 Lis 2012 01:23
    katka1234
    Poziom 6  

ok to jutro zamienie przewody a jak nie zadziała to zakupię ten miernik

• #8 18 Lis 2012 23:59
    katka1234
    Poziom 6  

zamieniłam żyły i

- nie słychać już tych pogłosów jak ktokolwiek wchodzi do bloku
    - w słuchawce jak się ją podniesie mimo że nikt nie dzwoni jest cisza (żadnych szmerów trzasków, buczenia)
    - dzwoni jak wybiorę numer mieszkania na dole
    - wydaje dźwięk jak otwieram drzwi swoim kodem

niestety mogłam to sprawdzić podczas trwającego połączenia z jednej komórki na drugą stąd na razie tylko tyle wiem:)

- nie wiem jeszcze czy otwiera drzwi ale wkrótce się przekonam i napiszę czy rozwiązało to mój problem

- wniosek z dotychczasowych osiągnięć jest taki ze jak są żyły zamienione to dzwoni, nie otwiera, słychać pogłosy w mieszkaniu wybieranych numerów mieszkań i kodów do wejścia, i jak się podniesie słuchawkę mimo że nikt nie dzwoni to słychać buczenie i jakieś trzaski

• #9 28 Lis 2012 10:44
    333mario
    Poziom 17  

Czyli powinno być teraz ok,musisz poprosić sąsiada o pomoc :). Czasami się zdarza że po błędnym podłączeniu uszkadza się dekoder i "przepuszcza" dzwonki od innych lokatorów, mam nadzieję że w tym przypadku tak się nie stało i domofon jest sprawny.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo