Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 1,9 tdi 2002r 130km - potrzebny soft licznika audi a3 1.9 tdi 130km 2002

18 Lis 2012 00:50 4995 3
  • Poziom 9  
    Witam,posiadam interfejs vag tachousb 1.76 i chcieliśmy u kolegi w audi a3 1.9tdi 130km 2002r quatro przestawić licznik żeby przebieg zgadzał się z przebiegiem w sterowniku, nadmienię że wcześniej robiłem próbę na swoim audi a4 1.8 20v 2001r 125km i wszystko robiło się bez problemu. W a3 po podłączeniu wag tacho do samochodu przez obd2 w programie łączę się ze sterownikiem przez magnetti marelli M73 audi V1 /68HC912DG128 na dole ok i jeszcze w następnej linijce 8L0920900M KOMBI+WEGFAHRS. M73 D04, po tym wyświetleniu skopiowałem eeprom tego licznika w plik bin i chciałem zmienić przebieg ,po zmianie pojawiły się same dziewiątki i licznik po przejechaniu kilku kilometrów nie pokazuje nic tylko te same dziewiątki ,działa tylko dzienny natomiast wskazania obrotomierza na wolnych obrotach zmieniły się z 950 na 1050 i jak się jedzie powyżej 70km wskazania prędkości są tez większe i jeszcze świeci się kontrolka od rezerwy przy pełnym zbiorniku, próbowałem przywrócić oryginalny soft ,który wcześniej zapisałem ale w vag tacho wyświetla się komunikat : wirte eeprom is not supported! ,i właśnie nie rozumiem dlaczego ten soft nie pasuje jak go kopiowałem z tego licznika przed korektą ,próbowałem jeszcze przywrócić soft programem vag k+can commander full 1.4 ale też się nie załadował ,albo to źle robiłem bo nie znam dobrze obsługi tego programu. Może ktoś na forum ma oryginalny soft do tej A3 i wie jakim programem go wrzucić do licznika? Proszę o pomoc w tym problemie.Z góry dziękuje.Pozdrawiam. Tak wygląda mój wsad.
  • Poziom 12  
    Po pierwsze - uwaliłeś soft (najprawdopodobniej suma kontrolna poszła się paść), po drugie to czego używasz to zabawka, a nie sprzęt do aut - więc nie ma się co dziwić że teraz nie chce podnieść - podejrzewam że skończy się na rozbieraniu licznika i robieniu na stole.

Po drugie - to co załączyłeś jako wsad, woła o pomstę do nieba - mam sobie .jpg zapodać do hex edytora? Bo ciężko by było bina dołączyć.

Po trzecie - w załączniku plik z 8L0920900 - sprawdź czy zadziała.
    Załączniki:
  • Poziom 9  
    Witam,w załączniku przesyłam soft w rozszerzeniu bin ,a ten co mi dałeś czym mogę załadować? bo mówisz że vag tacho i commander są do zabawy i faktycznie tymi programami nie mogłem załadować tego softu , który przed korektą licznika skopiowałem. To i ten ,który mi przesłałeś tymi programami też nie załaduję, możne znasz program którym tego softa bym załadował do tego licznika.Z góry dziękuje za pomoc.Pozdrawiam.