Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat instalacji - naziemna Dvb-t i DVb-s (Astra + Hotbird)

ricken_gk 18 Lis 2012 09:32 4848 10
  • #1 18 Lis 2012 09:32
    ricken_gk
    Poziom 6  

Witam
    Proszę o pomoc w jak powinien wyglądać schemat instalacji i co trzeba kupić?

Stan obecny:
    A wiec mam na dachu 2 anteny dvb-t i satelitę z jednym konwerterem, a w domu 2 telewizory ( każdy ma dekoder mpg4). Pierwszy odbiera tylko dvb-t, drugi dvb-t i dvb-s.

Jak bym to widział w przyszłości:
    Chciałbym żeby na dachu była 1 antena dvb-t i 1 satelita, która odbiera sygnał i z astry i hotbirda (2 konwertery). Chciałbym żeby była możliwość oglądania różnych programów na tych dwóch telewizorach w tej samej chwili. Chciałbym ograniczyć w miarę liczbę kabli jakie muszę doprowadzić do telewizorów bo są na różnych piętrach.

p.s. szukałem w internecie ale liczba rozwiązań mnie przeraziła i nie jestem pewien który jest dla mnie najlepszy

0 10
  • #7 18 Lis 2012 12:22
    ricken_gk
    Poziom 6  

no teraz zaczynam rozumieć powoli co potrzeba:
    1 sumator
    2 konwertery twin + uchwyt zeza na ten drugi
    2 przełaczniki diseq-C

a jakiś schemat jest pod to gdzieś?

p.s. marnujecie swój talent tutaj z takimi wiadomościami :)

0
  • #8 18 Lis 2012 13:13
    bajer1
    Poziom 25  

Witam a więc tak :
    - sat z jednym konwerterem monoblok lub dwa single z uchwytem do zeza i DiSEq'C taniej i mniej skomplikowane monoblok
    -dalej sumator np. http://www.hollex.pl/akcesoria/zwrotnice/147-zwrotnica-mezon-sat-tv-z-12v wtedy można podpiąć zwykła antenę z wzmacniaczem
    - jeden kabel do mieszkania
    -gniazdo RTV z sat drugie RTV
    i wtedy bedziesz miał w jednym TV sat i DVB-t a w drugim TV DVB-t
    pozdrawiam

0
  • #10 19 Lis 2012 19:41
    ricken_gk
    Poziom 6  

Dobra czyli jak zrobię to np. z :
    - sumator
    - przełącznik http
    - 2 konwertery http Linki zostały usunięte - zgodnie z regulaminem pkt.3.1.18 [dzimi]
    to będę miał na 2 telewizorach sygnały z 2 satelitów i telewizji naziemnej?
    i czy przełącznik wstawia się między sumatorem i konwerterem?

0
  • #11 29 Lis 2012 14:31
    arkadi-sea
    Poziom 10  

Podpinam się pod temat, proszę o pomoc jakie i gdzie użyć urządzeń typu: przełączników, sumatorów, trójników itp.

Chciałbym podłączyć sygnał z czaszy SAT mającej konwerter Twin (płatna telewizja sat) oraz anteny DVB-T/DVB-T2 puścić w jednym kablu koncentrycznym z balkonu przez dwa pokoje.

Z pierwszym pokoju z tego kabla chciałbym wypuścić 3 sygnały, dw z nich do 2-ch wejść LNB zewnętrznego dekodera HD DVB-S z PVR (jedno wejście do odbiór syg. na TV zaś na drugim niezależne nagrywanie PVR) oraz 3-ci sygnał do wbudowanego w TV dekodera DVB-T/C, na wypadek gdybym zrezygnował z płatnej telewizji mógł odbierać sygnał z naziemnej tv cyfrowej.

W drugim pokoju z tego kabla koncentrycznego chciałbym wyprowadzić sygnał, jeden dla dekodera DVB-T podłączonego do starego telewizora LCD HD Ready.

Jakich mam użycz przełączników, sumatorów, jakich firm. itp.? Jakie koszty? Chciałbym wykonać instalację na jednym kablu głównym, by kłaść ich 5-ciu naraz oraz bym nie musiał się w przyszłości bawić w przekładanie wtyczek w gniazdkach.

Z góry dzięki za pomoc.

0