Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Favorit Skoda - Zimna nie chce odpalać na LPG.

18 Lis 2012 10:42 1557 5
  • Poziom 19  
    Witam. Skoda jeszcze na gaźniku, 1991r. Problem polega na tym, że gdy temperatura jest około 0 stopni nie chce zapalić na LPG. W zeszłym roku podczas silnych mrozów paliła na dotyk. Zawsze odpalana była tylko na LPG, paliwa było tylko na tyle aby nie zatrzeć pompy. Gdy już odpali pracuje idealnie, nic nie szarpie, nie narywa. Silnik pracuje równo, trzyma wolne obroty. Wymienione zostały już: cewka w aparacie zapłonowym, kopułka, palec, świece ( zmniejszona przerwa o 0.1mm). Było nawet podejrzenie rozrusznika, ze za wolno kręci więc wymienione zostały szczotki i tuleje. Spalanie utrzymuje się na poziomie 8.5l/100km. Parownik to prawdopodobnie LOVTEC RG92, doszedłem do tego po numerze homologacji. Tym którzy mają zamiar napisać, że auto odpala i zagrzewa się na benzynie od razu dziękuje. Gdzie dalej szukać przyczyny?
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Czy zatankowany LPG masz zimowy (proporcja propan butan) czy letni?
  • Poziom 19  
    Tego akurat nie jestem w stanie powiedzieć. Gaz tankuje na shellu.
  • Poziom 13  
    Polecam artykół Link to wiele wyjaśni.
  • Poziom 19  
    Czy to na prawdę ma aż taki wpływ na odpalanie samochodu? Z tego co wyczytałem to w tym roku gaz zimowy wchodzi od 1.12.
  • Poziom 1  
    witam ja też mam favoritkę od 5 lat jeżdżę na gazie cały czas czy to lato czy zima . Jeżeli chodzi o zapalanie na gazie w zimę to ja bez problemu zapalę nawet przy minus 20. Oczywiście musi być sprawny gaznik oraz urządzenie ssania w gazniku bez tego to raczej marne szanse zapalenia. Zapalanie na gazie w zimę może spowodować szybsze zużycie membrany gumowej w parowniku do gazu gdyż potrzeba trochę czasu do zagrzania płynu chłodniczego który ogrzewa parownik. Ja robię to w ten sposób że zamykam nagrzewnicę i wtedy szybciej nagrzewa się silnik i płyn. Czytałem gdzieś taki artykuł że lepiej jest odpalać w zimę na gazie . Dlaczego? Dlatego bo benzyna powoduje wypłukanie z cylindra oleju który smaruje tłok i cylinder, podczas rozruchu silnika. Gaz natomiast jest suchy i nie wypłukuje oleju. Nie wiem czy to prawda ? Przyczyną słabego zapalania na gazie może być zużyta membrana gumowa w parowniku . Koszt nowej to ok.40 zł. Można to samemu wymienić jak wiesz co i jak. Mój ojciec ma fiata 125 od ponad 10 lat zawsze pali na gazie nawet w najgorsze mrozy i jest wszystko ok.