Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

exus e20 - dorabiany alarm w renault megane nie dziala

18 Lis 2012 11:04 1677 3
  • Poziom 7  
    Witam.

Dwa miesiace temu kupilem samochod Renault Megane, poprzedni wlasciciel zalozyl alarm z pilota poniewaz popsul zamki w drzwiach (wkladajac kluczyk do drzwi mozna obracac go o 360stopni a drzwi sie nie zamkna) alarm ktory zalozyl to exeus e20 ( tylko tyle pisze na pilocie z tylu) pilot ma 3 przyciski otworz/zamknij/i jakis dzwoneczek ktory nie dziala bo alarm jest tak podlaczony ze nie mrugaja ani swiatla awaryjne przy zamykaniu/otwieraniu ani nie "wyje" poprostu zamyka samochod. Przez mrozy na dworze wyladowywal mi sie akumulator jednak wszystko bylo okej. Ostatnio kiedy otworzylem samochod (bylem na miescie) padl mi aku (nie pierwszy raz) przyjechalem do domu zmienilem aku na nowy a tu zonk alarm nie dziala. Wymienilem baterie w pilotach ale dalej nic. Siedzac w aucie i zamykajac sie od srodka alarm dziala a zamykajac z pilota nie ;/ . Dioda na pilocie swieci wiec dziala ale nie zamyka auta. Czytalem ze mozna go jakos zaprogramowac 6razy szybko przekrecac kluczyk w stacyjce i mam uslyszec jakis dzwiek po czym nacisnac guzik na pilocie. Robilem tak ale NIC nie slychac naciskanie guzikow na pilocie po tej procedurze tez nic -.- . Potrzebuje pomocy bo nie moge auta zamknac ;/
  • Poziom 24  
    To nie alarm tylko zamek centralny, piloty programujesz naciskając mikrowlącznik na odbiorniku.
  • Poziom 7  
    wiesz moze gdzie to jest lub jak to wyglada zebym mogl to znalesc i naprawic?
  • Poziom 24  
    Odbiorniki często są chowane niedaleko kierownicy/bezpieczników tam gdzie jest miejsce i dostęp do wiązek biegnących do drzwi, mają często formę pudełka ok 10cm x 10cm z wtyczką wielopinową i przewodem robiącym za antenę. Poszukaj na portalach aukcyjnych zamków centralnych to zobaczysz o co mi chodzi.