Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OCTAVIA I '99 - drzwi kierowcy centralny zamek nie działa

diefek 18 Nov 2012 11:29 11859 6
    diefek
    Level 9  
    Witam,

Pacjent to Skoda Octavia kombi 1999r 1.9 tdi,

Nie działa:
    -sterowanie lusterkiem kierowcy,
    - nie zamyka i nie otwiera sie zamek drzwi kierowcy centralnym zamkiem , a takze prziciskiem na panelu drzwiowym z przełącznikami otwierania szyb, reszta drzwi otwiera się i zamyka tak jak powinna,

To co sprawdziłem to:
    - zamek - sprawny
    - kable pomiędzy słupkiem a drzwiami, był przerwany plusowy , został naprawiony,

i teraz idąc dalej, do sterownika tzn duża kostka która podłocza się do silniczka szyb, plusy dochodzą , masa takze, jednak już z tej kości nie wychodzi plus na zamek,

Przyczyna może być właśnie uszkodzony ten sterownik ?
    żałosna udręka
    Level 33  
    Po pierwsze podłącz VAG-a. Jak nic nie wyjaśni to szukaj dorabianych zabezpieczeń. Widziałem takie dziwactwa że szkoda gadać.
    luki 2
    Level 10  
    Witam dołączę ze się do tematu mam podobny problem a polega na tym ze jak zamknę dzwi z pilota to się opuszczają przednie szyby albo nieda sie otworzyc dzwi z pilota wiązki miedzy drzwiami sprawdzałem sa dobre nic nie popękane moze ktos miał podobny problem z góry dziękuj za pomoc
    marek1772
    Level 16  
    Tam w octaviach jak ten sterownik zaleje (ten na silniczku od szyb) to właśnie się tak dzieje. Moim zdaniem w obu przypadkach są do wymiany luki2 spróbuj najpierw wysuszyć
    luki 2
    Level 10  
    Panie Marku chodzi panu o ta czarna prostokątna skrzynkę co jest przykrecona do mechanizmu do podnoszenia szyb ?
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Tylko że tego silniczka nie zalewa, a problem jest cały czas w wiązce drzwi. Przewód może wyglądać na cały, a cała będzie tylko jego izolacja, zaś po żyle zostanie zielone wspomnienie. Drugi punkt "zapalny" to kaseta zamka i mikroswitche w niej.
    luki 2
    Level 10  
    Przed wyjściem silniczka i sprawdzeniem wiązki elektrycznej zauważyłem ze nie opuszcza mi sie tylnia szyba od strony kierowcy