Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers ZW 14-2 DV KE 23 - Jaki sterownik pokojowy

18 Lis 2012 12:21 5397 6
  • Poziom 8  
    Witam Forumowiczów!!!
    Jestem użytkownikiem kotła Junkers ZW 14-2 DV KE 23 i chciałbym zamontować do niego sterownik pokojowy. Mam więc do Was pytanie jaki sterownik polecacie do tego kotła? Zależy mi na możliwości ustawienia danej temperatury, innej na dzień i innej na noc na sterowniku, tak by kocioł włączał się i wyłączał w zależności do spadku temperatury w pomieszczeniach. Pozdrawiam!!!
  • Poziom 36  
    Np ten Link, tani i dobry. W kotle ściągasz mostek 1-4 na złączu 83, w Auratonie podpinasz pod wyjścia COM i NO ten sam przewód który wpinasz zamiast mostka 1-4.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie czy ten sterownik można podłączyć pod kable, które pozostały mi po sterowniku Vaillanta VCW?
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    No pewnie, wybierz jedną parę która Ci pasuje i tyle.
  • Poziom 8  
    Dzięki Pozdrawiam!!!
  • Poziom 9  
    Witam potrzebuję odkopać temat bo jestem przed podłączeniem tego takiego regulatora pokojowego a oryginalne z JUNKERSA są zbyt drogie dlatego chciałbym prosić o poradę co wybrać by ustawić temp. na odpowiednie godziny i dni tygodnia. I jeszcze chciałem zapytać jak to podłączyć bo na razie mam tylko instrukcje z oryginalnymi regulatorami. Załączam zdjęcie oryginalnego schematu. Pozdrawiam ! Junkers ZW 14-2 DV KE 23 - Jaki sterownik pokojowy
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Przy podłączeniu regulatora włącz-wyłącz kieruj schematem dolnym do TRZ12-2 i musi muc pracować na 230VAC .