Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

immergas hercules condensing 27abt - cieknący zawór trójdrożny

18 Lis 2012 13:19 3945 10
  • Poziom 18  
    Witam, rano powstała kałuża wody pod piecem, i spadło znacząco ciśnienie na piecu, po głębszych oględzinach wyszło że cieknie zawór trójdrożny wg schematu 27 i 28, po zdjęciu silnika okazało się że przy iglicy wystaje kawałek uszczelnienia które jak jest iglica wciśnięta to cieknie, wygląda na to że może jest dostęp do iglicy po odkręceniu 2 śrubek imbusowych i rozebraniu zaworu, ale czy na pewno ? może i tak potrzeba zakupić nowy zawór, może ktoś ma o tym większe pojęcie.
    W załączniku jest instrukcja z rysunkiem na którym jest zaznaczony zawór.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Wymień zawór na nowy.
  • Poziom 18  
    też tak pomyślałem le cz w Zamościu jest tylko jeden skład który handluje immergasem a tm mi powiedzieli że ten zawór to mogę kupić tylko przez serwis, więc na chwilę obecną zadziałałem kropelką i silikonem wysokotemperaturowym (od silników) i jak na razie działa a ja będę szukał na necie może gdzieś dostanę, chyba ze masz dojście do części to chętnie zakupię, a może wiesz ile takie cudo kosztuje i w którym miejscu na nim jest numer katalogowy ??sprobuję wstawić fotki :
    https://obrazki.elektroda.pl/8350675400_1353523497.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/3353853300_1353523499.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/2845044800_1353523501.jpg
    na 3 obrazku potrzebowałbym tylko od prawej strony biały krążek teflonowy + gumowy oring który jest pomiędzy białymi krążkami, reszta jest ok, chyba że się nie da inaczej jak cały ??
    Niestety ale tymi kotłami się nie zajmuje a co za tym idzie dostępności do ich części też nie mam. Musisz zadzwonić do serwisu i zapytać - niekoniecznie w Twoim mieście.
  • Poziom 18  
    tak taż i wykombinowałem na razie spróbuję wysłać do imergasa zapytanie o część, ale jak możesz to podaj chociaż mniej więcej cenę do tych kotłów które ty obsługujesz
    Średnia cena 500 zł.
  • Poziom 18  
    ok dzięki , jeszcze powiedz gdzie można go dostać bo szukałem po internecie i raczej ciężko z dostępnością, choć kropelka i silikon wysokotemperaturowy się na razie sprawdziły i nie cieknie, na stronie gazu z---nalazłem zestawy naprawcze ale do tego mojego to dopiero mają wprowadzić do sprzedaży,
    pozdrawiam,

Usunąłem spam z postu.
    mod.serwisant73
  • Poziom 18  
    ha ha kłopotów ciąg dalszy, do poprzedniego zaworu silikon i oring z malucha pomogły , ale wydaje się pojawić problem z 2 zaworem trójdrogowym odpowiadającym za sterowanie wodą do podłogówki, bo raz trzyma temp max w granicach 50 st , a innym razem tak jakby się zawieszał i temperatura wali w okolice 65 st i zaraz włącza się alarm zbyt wysokiej temp na podłogówce, w dodatku mam wrażenie że bez potrzeby grzeje wodę i puszcza oprócz podłogówki dodatkowo na wyjście z kaloryferów (konkretnie na wyjście nie na zasilenie), ja oczywiście rozumiem że woda o wyższej temp musi mieć wybieg do innej strefy ale chyba bez sensu ją grzeje i to tak że czuje się na kaloryferach, jak tak ma być to po co mi ten cały komputer i 3 pompy, jest to do przyjęcia gdy podłogówka pracuje równolegle z kaloryferem ale nie jak pracuje sama podłoga ??!!. Jak znajdę chwile to chyba rozkręcę zawór od podłogówki i go przesmaruję bo jak nim ruszam to wyczuwam taki opór przy pracy osi zaworu ?? Zaznaczam że pokrętło od temp zasilenia kaloryferów ustawione mam na 3 co w połączeniu z pogodówką przy ciepłym dniu daje pracę w granicach 50-60, zaśtak jak dziś (-14 ) na wyświetlaczu mam na zasileniu: 80
    Może macie jakieś swoje doświadczenia

Moderowany przez serwisant73:

Za notoryczne łamanie p.3.1.13 regulaminu forum w tym temacie- ostrzeżenie!

• Poziom 18  
    Witam Szanownego Moderatora Serwisant 73 !!!
    Zastanawiam się co jest niezrozumiałego w moim opisie, że aż notorycznie naruszam regulamin 3...., i gdzie tak notorycznie naruszam język polski, tak się składa że nie jestem polonistą i jak sądzę to forum dla polonistów nie jest. Nie wydaje mi się że używanie małej litery to tak wielki błąd , w końcu nie piszę do prezydenta tylko do zwykłych ludzi. W poście opisałem najbardziej zwięźle problem i to co zaobserwowałem, ale mogę oczywiście rozwinąć post na kilka stron włącznie ze zdjęciami, zakładam jednak że ci którzy w tym temacie mogą cokolwiek poradzić dadzą sobie radę ze zrozumieniem. Z tego tytułu wnoszę o wykasowanie notatki i uwagi OSTRZEŻENIE !!!
    Pozdrawiam,
    Nie polonista, w dodatku pracujący, posiadający rodzinę i nie koniecznie mający czas na siedzenie nad komputerem ze słownikiem w ręku.
    PS . A tak przy okazji jak już to można wysyłać ostrzeżenia z podaniem emaila zwrotnego !!! a nie ukrywać się za forum !!!!!!!!!!!

• Moderator na urlopie...
    lz11980 napisał:
    Nie polonista, w dodatku pracujący, posiadający rodzinę i nie koniecznie mający czas na siedzenie nad komputerem ze słownikiem w ręku.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Mając na uwadze ten punkt regulaminu, Twoją akceptacje o jego przestrzeganiu podczas wstępowania na forum, oraz to, że jesteś Polakiem, wypada pisać czystą polszczyzną. Słownika nie musisz używać; wystarczy, jak będziesz pisał poprawnie.