Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyrzucanie do pulpitu win7 x64 ultimate.

18 Lis 2012 13:42 3468 10
  • Poziom 10  
    Witam, mam pewien problem ze swoim nowo nabytym komputerem.
    System: win7 ultimate x64
    komputer: https://obrazki.elektroda.pl/1168228300_1352218101.png [z tym że ram jest 2 x 4]

Problem: Notorycznie wyrzuca do pulpitu.

- z gier [irytujące]
    - z programów [jakichkolwiek]
    - nawet podczas pisania, co chwilę słyszę dźwięk który pojawia się jak chcemy pisać a nie zaznaczyliśmy pola w którym chcemy to robić. Więc tutaj też jest wyrzucanie.

Proszę o pomoc, nie znam się na tym kompletnie, niema opcji na wirusy itd. Komputer przeskanowany Kasperskim, wersja płatna, cały czas włączony.

Pozdrawiam i czekam
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Windows 7 Ultimate 64-bit oryginalny ?
    sterowniki do chipset i reszty podzespołów zainstalowane ?
    test RAM przeprowadż memtest86 .
  • Poziom 10  
    Windows nie jest oryginalny, póki co trial 30 dni, nic z nim nie robiłem.
    Sterowniki poinstalowane z płyt, płyta główna grafika + aktualizacje które są włączone.

Jest jakiś inny sposób na test pamięci? Nie mogę uruchomić tego programu za Chiny ludowe, mam tylko pdrive, brak czystych płyt :(
  • Poziom 43  
    kasamowa napisał:
    Jest jakiś inny sposób na test pamięci? Nie mogę uruchomić tego programu za Chiny ludowe, mam tylko pdrive, brak czystych płyt :(

To pobierz wersję na pendrive.

Daj screen z HWMonitor.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Czy w czasie pojawiania się pulpitu kursor myszki jest w prawym dolnym rogu ekranu?
  • Poziom 10  
    Kursor stoi tam gdzie stał, strona nadal jest otwarta [podczas pisania na jakimkolwiek forum], znika miejsce gdzie się pisze, ten migający 'pasek' oraz pojawia się dźwięk żeby zaznaczyć miejsce do pisania.

Z gier wyrzuca do pulpitu średnio co 30 sek.

Sterowniki są nowe, komputer ma dwa tygodnie.

Tak wygląda to wyrzucanie do pulpitu na stronach internetowych, zwróćcie uwagę na pasek narzędzi, co się z nim dzieje.
    Zanika i pokazuje pulpit [wtedy znika 'pasek' przy pisaniu i pojawia się dźwięk żeby zaznaczyć pole do pisania].

normalnie:

wyrzucenie:

HW;

ps. memtest mam bootowalny z usb, ten najnowszy, zgrany na pdrive bootowalne, ustawione, mimo wszystko nie mogę go odpalić z biosa, wszystko ustawione jak powinno być. Jutro zakupię płytkę i zrobię skan z płyty.
    Mam nadzieję że to co wam pokazałem do tej pory już coś da.
  • Poziom 10  
    Próbowałem z usb i z płyt, na laptopie i na stacjonarnym. Oba mają win 7 i nie mogę uruchomić memtest za cholerę mimo że robię wszystko tak jak trzeba.
    Są jakieś odpowiedniki tego programu?

Zrobiłem test za pomocą windows memory diagnostics tool, wszystko działa tak jak powinno. Także pamięć ok.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    kasamowa napisał:
    Próbowałem z usb i z płyt, na laptopie i na stacjonarnym.

Z poziomu windowsa czy boot z USB lub z płyty?
  • Poziom 10  
    boot z płyty bądź z usb, nie wiedziałem że da się w windowsie...?
  • Poziom 43  
    Jaki masz problem aby nagrać zawartość obrazu .iso na płycie i uruchomić z tej płyty komputer?!
  • Poziom 10  
    Umiesz czytać? Wypalony obraz, boot na płytę, nie da się odpalić, mam tylko opcje odpalenia komputera z naprawą systemu bądź normalnie. Jaki masz problem ze zrozumieniem tego?

Temat do zamknięcia, rozłożyłem kompa na części i złożyłem z powrotem. Potem format i wszystko aktualne - śmiga. Tylko że nadal nie wiem co to spowodowało, ram wsadziłem odwrotnie jak był.

Rozwiązany, ale przyczyny niema.