Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja TNK pakiet Smart HD na 4 TV

plasek88 18 Lis 2012 18:51 4788 11
  • #1 18 Lis 2012 18:51
    plasek88
    Poziom 6  

Witam,

w związku z kończącą się umową z C+ muszę u rodziców zainstalować jakąś telewizje , kablówka odpada bo za podłączenie chcą 2200zł :lol: . Wybór padł na Telewizje na Karte ze względu na cenę i oferowane programy. Interesuje mnie pakiet Smart HD . No i teraz pytanie jak najlepiej rozprowadzić instalacje? Nie mam na razie nic i za jakieś 2 tygodnie będę kompletował.

1. Jak najlepiej to zrobić? Czytałem ze można użyć splittera lub tunerów Globo i połączyć je kablem. Co będzie lepszym rozwązaniem ? odległość koło 50 m od najdalszego TV. Po przeczytaniu paru wątków chyba wybór z dekoderami globo będzie lepszym rozwiązaniem ??

2. Chciałbym najpierw kupić dekoder z karta , z tego co czytałem najpierw TNK SD i potem migracja na pakiet Smart HD, pozostałe telewizory będę dokładał co jakieś 2 miesiące z braku funduszy. Jaki dekoder najlepiej kupić? . Zaznaczam ze nie zależy mi na odbieraniu programów HD ponieważ telewizory i tak są CTR wiec nic mi to nie da.

3. Jakie dekodery kupować na klientów ? parametry te same

Oczywiście wszystko w miarę za rozsądne pieniądze:) Mogą być używki itp byle by furgało wszytsko pięknie i sprawnie :] :D

Pozdrawiam i dzieki za sugestie :)

Dodano po 58 [minuty]:

docelowo mają byc 4 tunery , lepsza opcja chyba będzie kupienie tunerów Globo i połączenie ich po kablu, ale czy da redę to tak zrobic z pakietem Smart HD ? Bo czytałem gdzieś ze np TNK HD nie da się podzielić bo ma inne karty, a to jest karta SD i potem się migruje do Smart HD ? Jak to z tym jest ?

Dodano po 2 [godziny] 34 [minuty]:

No wiec z tego co patrze na allegro jest do wyboru tuner opticum x80 , sa tanie i nowe w sumie , teraz pytanie czy mi to podzieli ten sygnał na tych dekoderach i co mi bedzie potrzebne ?? czy dobrze mysle :

4x dekoder opticumx80
    hub do rozdzielenia kabli rs232 2-3/3-2/5-5
    kable rs232 do kazdego klienta
    instalacja kabla sat do każdego dekodera i tu pytanie, mam przy talerzu konwerter TWIN czy musze zamontować jakiegoś z 4 wyjściami czy moge podzielic po 2 tunery na 1 wyjscie?

0 11
  • #2 18 Lis 2012 19:44
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Konwerter QUAD, podział najlepiej na dekoderach linuxowych...

0
  • #3 18 Lis 2012 19:52
    plasek88
    Poziom 6  

i pójdzie mi ta tnk na linboxach jakiś ?? czy dobry schemat do huba narysowałem zeby go sobie zrobic, awentualnie kupic gdzieś :

Instalacja TNK pakiet Smart HD na 4 TV

0
  • #4 18 Lis 2012 19:57
    Fotodetektor

Poziom 30  

Zastanów się i rozważ komunikacje tunerów prze sieć LAN/Internet.

0
  • #5 18 Lis 2012 19:58
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Linux i Linbox to dwie różne rzeczy, poczytaj o home sharingu jeśli chcesz używać tego huba, generalnie dekoder serwer musi mieć opcję podziału karty w standby...

0
  • #6 18 Lis 2012 20:10
    plasek88
    Poziom 6  

przez LAN/ internet to by mi za drogo chyba wyszło w porównaniu z rs232, słuszna uwaga Kierowca :) wiec na serwer coś lepszego musi polecieć a klienci zwykli

0
  • #7 18 Lis 2012 20:13
    Fotodetektor

Poziom 30  

Po LAN-ie nie wychodzi drożej. Dlaczego tak uważasz?
    Kupujesz fergusona tunery i robisz sieć i działa. jeden z nich jest serwerem i tyle.

0
  • #8 18 Lis 2012 20:27
    plasek88
    Poziom 6  

czyli kupuje sobie 4 dekodery z Portem Ethernet , jakis hub do tego i kable , ewentualnie do serwera ruter , do klientów jakis karty sieciowe i powinno furgać ? dobrze to rozumiem ?? musze jeszcze doczytac :)

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [TS]

0
  • #9 18 Lis 2012 20:48
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Każdy dekoder ma mieć LAN, łączysz je do rutera kablem lub bezprzewodowo Wi-Fi...

0
  • #10 18 Lis 2012 23:09
    plasek88
    Poziom 6  

licząc Twoja wersje by mi wyszło koło 1500zł na instalacje a chciałbym to po taniości zrobić

1- serwer - jakis lepszy opticum z kartą ~~ 250zł
    2- klienci - opticum c80 3 x 85zł
    3- zrobienie/kupno hub rs232 + 3 kable rs232 ( sa dostepne takie długie kable czy trzeba robić ?) 100zł

czy to wszytsko co mi jest potrzebne żeby to zadziałało, zakładam ze instalacje sat mam juz pociągniętą?? czy da się to zrobić na tunerach opticum c80 i ewentualnie czy trzeba coś zmieniać w softach ?

Jesli ktoś ma pomysł na podzielenie sygnału tnk w miare podobnych pieniądzach to prosze o pomysły :] i co mi jest potrzebne zeby zadziałało :)

Więcej upomnień nie będzie. Regulamin p. 3.3, 3.1.13. [TS]

0
  • #11 19 Lis 2012 06:18
    Fotodetektor

Poziom 30  

chcesz tanio to kup spliter do podziału. Cent są od ok 100 zł. Są splitery tzw. Turbo i działają z większością Opticumów.
    Łączysz karty skrętką lub przewodem instakacyjnym.

Pamiętaj o sygnale sat. do każdego z tunerów. !

0
  • #12 24 Lis 2012 20:30
    plasek88
    Poziom 6  

Czy po wgraniu odpowiednich softów taki zestaw zadziała mi na 4 TV ??

- coś z linuxem i HD np. OPENBOX S10 + karta tnk SD i potem migracja na smart HD - SERWER
    - Dreambox DM500 x 3 Klienci
    - router Netgar
    - kable lan do tunerów + instalacja sat

0