Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson c43sx - nie drukuje po wciągnięciu kartki

rekin316 02 Feb 2005 23:43 1533 6
    rekin316
    Level 12  
    Witam. Mam pewnien dziwny problem z dukarką. Epson c43sx. Objawy:
    1)przy prakowaniu uderza kilka krotnie karetka o prawą część prowadzenia
    2)Przy próbie wydruku wciąga kartke,staje po wciagnięciu kartki i zapala się czerwona kontrolka po czym nie ma innej reakcji
    3)Status Monitor nie widzi ilości tuszu ,lecz np. czyszczenie głowicy dziala
    4)Czasami wyskakuje taki głąd - zielona kontrolka mruga, czerwona świeci.

Napisałem wszystko co zaobserwowałem. Z góry dzięki

zmieniłem temat i poprawiłem treść
    kosmita
    Robert B
    Level 43  
    Sprawdź pasek zębaty i mikrowyłączniki krańcowe. Czy stało się to nagle, samo z siebie czy po jakimś "zabiegu"?
    rekin316
    Level 12  
    Po "zabiegu". Zdejmowałem obudowe ,aby wyczyścić zewnętrznie głowice- nie chciałem jej wyciągać z karetki. Ok poszuka i sprawdze te mikrowyłączniki

aha, ale często wczesniej zdarzało się że wciągała kartke, blokowała sie i zpalała czerowną kontrolke
    Robert B
    Level 43  
    Może spada pasek z mocowania przy karetce?
    Przeczyść też rolki ale rozbierz ją żeby znowu nie skopsać następnego i sprawdzaj przy zdjętej obudowie.
    kosmita
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Sprawdź jeszcze czujnik krańcaowy, czy łapie zawsze pozycję karetki.
    pawelzet
    Level 21  
    Zdejmij obudowę i wyjmij układ parkujący (z prawej strony drukarki), czarny z białą blokadą karetki. Często z brudu (od tuszu) blokuje się ta biała blokada i karetka nie może wjechać na swoje miejsce.
    rekin316
    Level 12  
    No to troche posiedziałem wczoraj i częściowo rozwiązałem problemy. Otóż to że po wciagnięciu kartki zapalał się kontrolka czerwna i drukarka stala było winą tego że zabrudzone było to miejsce gdzie parkuje głowica. Po dokładnym wymyciu drukarka śmiga. Ale jest nadal jeden problem. Nie moge dojść do ładu z Status Monitorem. Poziomu tuszu nie wyświetla(zbiorniki są szare), czyszczenia głowicy także nie. Kiedyś to pracowało bez problemu. Steroniki próbowałem orginalne oraz ze strony Epsona.

Z parkowaniem karetki jest już lepiej, chociaż czasami uderzy . Gdzie jest ten czujnik krańcowy-jak wygląda?