Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odbiór. Wszystkie programy mają głos, ale nie mają obrazu.

03 Feb 2005 00:01 1331 6
  • Level 10  
    Witam, jestem tu nowy i mam pytanie dotyczace odbioru, czy na dekoderze cyfrowym przy znikomym sygnale jest mozliwy odbior tylko sygnalu? Mam taki problem, w menu w zakladce "ustawienia anteny" wyswietla mi zerowy poziom zasiegu a niektore programy mi lapie, niektore raz lapie raz nie, a niektore lapie normalnie, lecz wszystkie programy maja glos a nie maja obrazu z tad moje pytanie. Czy wie ktos co jest przyczyna? A moze sa zakodowane i lapie tylko glos, jest to mozliwe? Np. probowalem puscic canal + az w koncu zaskoczyl (mam na mysli obraz bo dzwiek jest ok), i po jakims czasie tj. okolo godziny znowu nie dalo sie go wlaczyc. Tak samo jest z programami niekodowanymi niekiedy zaskakuje obraz a niekiedy nie. polaczenia dekodera z telewizorem sa ok tylko ten sygnal jest nie taki, lecz jesli sygnal bylby zerowy to nie byloby chyba glosu i nie lapaloby zadnego programu?
    Sorry za niefachowy opis problemu ale jestem zielony w tych sprawach.
    Pozdrawiam i dziekuje za ewentualna odpowiedz.
  • Level 31  
    Witam!
    Na początek, ze str. www.lyngsat.com.pl ściągnij dane kanałów, które chcesz oglądać. Pasek sygnału wyświetli poziom tylko w przypadku prawidłowego wpisania parametrów transpondera (nadajnika satelitarnego).
    Cześć!
  • Level 10  
    Dzieki za odpowiedz. Ta stronka ktora podales nie dziala ale zobaczylem www.lyngsat.com i wszystko jest lecz mi to nic nie mowi :/ Nie wiem w jakiej rubryce sa te parametry transpondera i nie wiem gdzie to wstukac w dekoderze. Jakby mi ktos to wyjasnil bardziej dokladnie bylbym wdzieczny.
    Pozdrawiam
  • Level 31  
    Witam!
    Podaj typ tunera.
  • Level 10  
    Witam
    Wiec tak:
    model tunera: BCT 1630
    Brak obrazu juz rozpracowalem tzn. za kazdym razem jak wlacze np. TVN i slysze tylko dzwiek to musze napilocie cyfry nacisnac a i potwierdzic ECM PID, jest to dosc uciazliwe ale dziala lecz moze jest jakas mozliwosc ustawienia tego zeby nie bylo to tak uciazliwe?
    Pozdrawiam
  • Level 10  
    teraz padlo wszystko:(
    mam pytanie, czy nie zmienilo sie czasem kodowanie? nie mam nic, ani glosu ani obrazu. Moze ktos wie o co chodzi?
    pozdrawiam