Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator AA 1000 mAh czy większy ?

olaaaa1999 18 Lis 2012 17:14 888 2
 • #1 18 Lis 2012 17:14
  olaaaa1999
  Poziom 2  

  Dzień dobry, zakupiłam ostatnio kilka gadżetów z migającą diodą LED, zasilane akumulatorami lub z panela solarnego. Na opakowaniu jest napisane, że odpowiednie akumulatory to AA do 1000 mAh. Czy mogę je zastąpić akumulatorami AA o większej pojemności ? Czy nie będzie to miało jakiś negatywnych następstw i czy panel solarny będzie w doładowywał te akumulatory ?

  Z góry dziękuję za pomoc :).

  0 2
 • #2 18 Lis 2012 17:55
  wieswas
  Poziom 33  

  Dla zasilania tych odbiorników z diodami LED im większa pojemność akumulatora tym lepiej. Dłużej świeci bez doładowania i nawet, gdy straci już część pojemności to ta, która pozostanie nadal wystarczy do sensownego działania.
  Duża pojemność akumulatorków AA nie ma żadnych wad, poza większą ceną.
  Ładowanie panelami solarnymi jest oczywiście możliwe, choć kłopotliwe jest określenie stopnia naładowania. Prąd ładowania zmienia się w szerokich granicach, a samo napięcie nie jest wiarygodnym wskaźnikiem stanu akumulatorka.
  Ładując akumulatorek ładowarką mikroprocesorową nie musimy sobie zaprzątać głowy kontrolą ładowania. Stosując zwykłą ładowarkę musimy znać prąd ładowania i na podstawie pojemności i stopnia rozładowania określić czas ładowania. Jest to kłopotliwe, ale możliwe. Ładowanie solarem jest loterią i zwykle ładujemy małym prądem i bardzo długim czasem.

  0
 • #3 18 Lis 2012 19:05
  Logan
  Poziom 30  

  Wszystko zależy od tego jaką wydajność ma Twój panel słoneczny. Akumulatorki zawsze możesz ładować zewnętrzna ładowarką, wtedy masz pewność, że będą naładowane do pełna. Jeśli panel słoneczny ma mały prąd to akumulatorki będą wiecznie niedoładowane.

  0