Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TP-LINK TD-W8901G - Połączenie jednego laptopa wyklucza połączenie drugiego

18 Nov 2012 18:26 1404 5
  • Level 8  
    Witam

Jestem posiadaczem TP-LINK TD-W8901G. Korzystając z laptopa Dell i wielu innych internet Wifi działa ok. Włączając laptopa lenovo SL500 i łącząc się z internetem również przez Wifi jest również ok. Problem polega na tym że po uruchomieniu transmisji na lenovoSL500 internet na Dellu traci połączenie i się wyłącza.
    Jak wspomniałem wyżej wszystkie inne urządzenia nie powodują tego problemu.

Router posiada tylko hasło WEP, wszystkie inne ustawienia są fabryczne czyli bez filtracji MAC. Obydwa komputery mają ustawione automatyczne IP. Upgrade routera został zrobiony oraz systemy na obydwu urządzeniach przeinstalowane.

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać jeszcze rozwiązania to bardzo proszę.
    Pozdrawiam
    Paweł

• Level 40  
    Zmien kodowanie na WPA/WPA2
    Podczas zerwania połączenia na lenovo pokaż screen z polecenie ipconfig /all które wpisujesz w wierszu poleceń
  • Level 8  
    Kodowanie WPA2-PSK.

• Level 40  
    Ustawienia sieciowe dostajesz, teraz pokaż screen z ustawień della
    A na lenovo po utracie połączenie co ci wychodzi po wpisaniu w wierszu poleceń polecenia ping 8.8.8.8 ?
  • Level 8  
    Ustawienia dell na screenie z tym że one są po restarcie routera ponieważ lenovo miał połączenie i zamieszał.
    Lenovo nie traci połączenia tylko zakłóca urządzeniu dell.

Bez uruchamiania lenovo wszystko jest ok. Innych kilka urządzeń które podłączałem też nie zakłóca. Dell i inne urządzenia dobrze współpracują.

• Level 8  
    Ma ktoś jakiś pomysł bo jedyny sposób jaki jest jak na razie to zmiana routera.