Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Inne]Matryca Chimei V270W1-l04 do Funai NLC-2704AD zamiast CMO V270W1-L0x

partyjniak 18 Nov 2012 18:42 2028 4
    partyjniak
    Level 9  
    Witam,

Jaką matrycę można zastosować do telewizora 26" Funai NLC-2704AD zamiast matrycy CMO V270W1-L0x?

Czy pasuje matryca Chimei V270W1-l04?

Nie za bardzo przekonuje mnie stwierdzenie, że CMO V270W1-L0x, to jedyna matryca i że żadną inną nie można dostosować.

Dlaczego producent telewizora podaje, że to 26", a matryca do niego ma 27"?
    lisek
    Service technician RTV
    Z tego co pamiętam to matryce z serii W1 V270W1 (L0x czyli rózne modyfikacje głównie mechaniczne : mocowanie ,gniazda lamp, złacza zasilania lamp...) miały inną rozdz. (chyba 1280x960) niz standartowe matryce 1366x786 oraz inna pinologia sygnałów na złączu LVDS.

czyli wymiana T-con ,przeróbka kabla i nie wiem jak z wsadem EEprom na Main (czy obsługuje te nowe _ inne matryce)

Poczytaj o Thomsonach na tych matrycach , dawno temu na forum o nich pisano
    partyjniak
    Level 9  
    lisek wrote:
    Z tego co pamiętam to matryce z serii W1 V270W1 (L0x czyli rózne modyfikacje głównie mechaniczne : mocowanie ,gniazda lamp, złacza zasilania lamp...) miały inną rozdz. (chyba 1280x960) niz standartowe matryce 1366x786 oraz inna pinologia sygnałów na złączu LVDS.

czyli wymiana T-con ,przeróbka kabla i nie wiem jak z wsadem EEprom na Main (czy obsługuje te nowe _ inne matryce)

Poczytaj o Thomsonach na tych matrycach , dawno temu na forum o nich pisano

Czy wobec tego na polskim rynku istnieje jakaś matryca, która można by zastosować i jaka jest jej cena?

A może gra nie warta świeczki... i najlepiej wyrzucić na złom i kupić telewizor kineskopowy, to będzie można używać PiP i oglądać zniekształcone programy nadawane jako 4:3

To właśnie podgląd Picture in Picture i oglądanie programów w proporcjach 4:3 spowodowało zniszczenie matrycy, jak na zdjęciu poniżej.

[Inne]Matryca Chimei V270W1-l04 do Funai NLC-2704AD zamiast CMO V270W1-L0x
    satgal
    Level 40  
    Matryce V270W... o tym rozmiarze były tylko produkowane przez CMO (CHIMEI) i miały rozdzielczość 1280X720 a versja tcon L0... różniły się gniazdem do wpinania kabla LVDS. Najczęściej ver. L03 oraz L04 różnica to gniazdo 30 pin szpilkowe lub 30 pin typowe płaski styki tak jak w V270B1 która miała rozdzielczość 1366X768. Nie ma możliwości uszkodzenia matrycy LCD przez oglądanie obrazów w innych proporcjach.
    partyjniak
    Level 9  
    satgal wrote:
    Matryce V270W... o tym rozmiarze były tylko produkowane przez CMO (CHIMEI) i miały rozdzielczość 1280X720 a versja tcon L0... różniły się gniazdem do wpinania kabla LVDS. Najczęściej ver. L03 oraz L04 różnica to gniazdo 30 pin szpilkowe lub 30 pin typowe płaski styki tak jak w V270B1 która miała rozdzielczość 1366X768. Nie ma możliwości uszkodzenia matrycy LCD przez oglądanie obrazów w innych proporcjach.

Nie znam oznaczenia matryc, więc się nie wypowiadam, ale nie cierpię, gdy ktoś wciska mi kit i zabiera głos w sprawie o której nie ma pojęcia.

Fakt, że na ekranach LCD wypalają się rożne loga stacji telewizyjnych i wypalają się pasy u góry i po bokach był opisywany wielokrotnie, więc jeżeli nie widział pan ekranu LCD, w którym wypaliły się pasy na skutek oglądania programów w formacie 4:3 na ekranie 16:9, to niech nie opowiada pan bajek

Oświadczam więc, że wbrew temu, co pan pisze, cytat: "Nie ma możliwości uszkodzenia matrycy LCD przez oglądanie obrazów w innych proporcjach" moja i nie tylko moja matryca uległa uszkodzeniu w postaci wypalenia pasów po bokach i prostokątów w wyniku oglądania programów w formacie 4:3.

Na ekranie widać wyraźnie wypalenia w postaci pasów po bokach, które powstały wskutek tego, że oglądając program w proporcjach 4:3 na ekranie 16:9 po bokach są czarne pasy.