Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzejnik NOIROT + Euroster 2000

18 Lis 2012 18:46 2088 6
  • Poziom 31  
    Jak w temacie
    Muszę podłączyć do grzejnika noirot 1500W sterownik Euroster 2000.
    Grzejnik teoretycznie posiada wejście sterujące , nie wiem jednak czy podać na nie Fazę , N , czy może zewrzeć z jakimś wyjściem na płytce sterującej.
  • Poziom 10  
    obciążalność prądowa styków Euroster 2000 to 8A - więc przy tej mocy grzejnika (1500W), możesz puścić przewód fazowy zasilania przez sterownik

Dodano po 7 [minuty]:

grzejnik ma chyba wbudowany termostat ?
    jeśli tak, to możesz się wpiąć przewodem ze sterownika Euroster, w obwód sterowania z wewnętrznego termostatu grzejnika
  • Poziom 31  
    Właśnie do tej drugiej opcji zmierzam. Grzejnik ma wbudowany termostat ,ale ma też możliwość podłączenia zewnętrznego sterownika. Na obudowie jest napisane że czarny przewód jest do sterowania ale nie wiem co na ten przewód podać a szkoda mi spalić oryginalny termostat. Od biedy podłącze sterowanie bezpośrednio ale wolałbym zostawić sobie oryginalne sterowanie
  • Poziom 10  
    nawet powinieneś zostawić oryginalne sterowanie bo zabezpiecza grzejnik przed uszkodzeniem (długotrwała praca wymuszona przez Euroster mogłaby spowodować przepalenie spirali),

proponuje wpiąć szeregowo, "nowe" z istniejącym sterowaniem
  • Poziom 31  
    Raczej skłaniał się do wykorzystania "magicznego" czarnego przewodu, który wystaje z ori termostatu. Tylko co podać na ten przewód ? Niestety nie mogę nigdzie znaleść instrukcji do tego grzejnika.
  • Poziom 36  
    Tu masz instrukcję dedykowanego sterownika, do tego grzejnika. Link Pobieżnie poczytałem, to raczej czarnego kabelka nie wykorzystasz.:D
  • Poziom 31  
    Okazuje się , że jedynym sposobem na podłączenie zewnętrznego sterownika to przekaźnik i sterowanie bezpośrednie :(

Można zamknąć