Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42LC42 - Nie włącza się ze STBY

18 Lis 2012 20:30 3411 2
  • Poziom 21  
    Witam , posiadam następujący problem , telewizor LCD z podświetleniem CCFL typ LG 42LC42 . Usterka jest następująca , gdy telewizor stoi sobie kilka dni całkowicie odłączony od zasilana to po podłączeniu zasilania włączy się i działa prawidłowo , problem występuje wtedy gdy wyłączę go pilotem i tak zostawię na jakiś czas w STBY , z podłączonym zasilaniem sieciowym . Wtedy przy próbie włączenia go pilotem , lub klawiaturą lokalną ( nie ma znaczenia ) zaczyna migać zielona dioda , mignie kilka razy i znów zaświeca się na czerwono , a telewizor się nie uruchamia , czasami ( raz na kilkadziesiąt prób ) się uruchomi , i wtedy działa prawidłowo , aż do wyłączenia .Gdy jest włączony wszystkie napięcia są OK , jak zauważyłem to przy próbie włączenia , na chwilę z tyłu na płycie głównej dioda mrygnie na zielono i znów świeci na czerwono ( na STBY cały czas się świeci na czerwono ) , przy mierzeniu miernikiem widać że sygnał włączający PWR z płyty głównej jest OK , napięcia z zasilacza na chwilę się pojawiają i zanikają , mimo że sygnał włączający jeszcze jest . wygląda jakby w samym zasilaczu w momencie włączania jakiś układ stwierdzał przeciążenie , i wyłączał , tylko nie wiem jak to dalej ugryźć , może ktoś miał podobny przypadek .
  • Spec od monitorów
    Jaki PSU?
    EAY38640201 czy EAY36769701 (b.popularny)

Te TV to chassis LP78A
    jak pisza pomaga kit Link_SERWISOWY

Czy prawda, ?
  • Poziom 21  
    Dziękuję za odpowiedź , niestety nie pomogło , PSU to typ EAY36769701 . Generalnie żaden z kondensatorów zaznaczonych w wymienionym linku nie był przed wymianą spuchnięty , wymieniłem wszystkie zaznaczone w kicie naprawczym i dalej to samo . Cały czas problem z uruchomieniem występuje po dłuższym przebywaniu telewizora w STBY i jak ma skręconą obudowę , jak go otworzę ( do zdjęcia pleców na chwilę muszę go wyłączyć z prądu ) to potem się włączy i cały wieczór działa . Próby włącz wyłącz z pilota i klawiatury przebiegają pomyślnie , jak go skręcę i zostawię na noc , to rano już się włączyć nie chce .