Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon MP240 - nie drukuje na czarno

martinness 18 Nov 2012 21:54 2463 2
    martinness
    Level 9  
    Witam
    Mam taki problem z drukarką Canon MP240. Problem tkwi w tym że drukarka nie drukuje w kolorze czarnym mimo iż pojemnik z tuszem nie jest pusty. Drukarka zachowywała się normalnie aż do czasu kiedy zauważyłem że zaczyna mi brać dużo kolorowego tuszu, jak się okazało czarny zaczęła mieszać z koloru i tak sobie wypiła cały kolorowy, teraz mi drukuje na czerwono mimo że posiada jeszcze pół zbiornika czarnego. Dysze są w 100% sprawne na teście strony drukuje mi piękny czarny kolor. Co ciekawsze, podczas kopiowania przy użyciu skanera również drukuje normalnie na czarno. Mimo tego że w opcjach mam ustawione drukuj tylko przy użyciu kasety z kolorem czarnym podczas wydruku po naciśnięciu przycisku drukuj wywala mi komunikat:

"Następująca kaseta z atramentem zostanie użyta do określonego wydruku.
    Kolor
    Ustawienia kasety z atramentem na karcie Obsługa sterownika drukarki zostaną wyłączone.

Jeśli chcesz kontynuować drukowanie, kliknij OK. Jeśli chcesz zmienić ustawienie i zacząć wydruk od nowa kliknij przycisk Anuluj drukowanie.

Pytanie gdzie to zmienić, wszystko co jest możliwe pozmieniałem na czarny i nadal nic. Drukuję stronę testową systemu Windows i mam piękny czarny. A jak próbuję cokolwiek innego to wywala mi komunikat lub drukuje na czerwono.

POMOCY.....
    Eidems
    Level 29  
    Jeżeli drukuje stronę testową, to wnioskuje, że coś jest z PC, spróbuj odpalić np. ubuntu live i wydrukować coś, jeżeli efekt będzie ten sam, najprawdopodobniej wina leży po stronie drukarki.
    martinness
    Level 9  
    Nie wiem co się stało ale drukarka wróciła do normy drukuje z powrotem na czarno i używa czarnego atramentu- dziękuję za odpowiedzi, temat zamykam