Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b3 88rok 1.8 b+g 2 gen. - Bierze paliwo i benzynę na raz

18 Lis 2012 22:23 930 1
  • Poziom 14  
    Witam. Jako że nie znalazłem podobnego tematu piszę, otóż problem polega na tym że aby silnik pracował na benzynie przełączam przełącznikiem na skrajne lewe położenie, odpinam kabel od zaworu gazowego i muszę wsadzić przekaźnik pompy. Gdy przekaźnik jest cały czas włożony pompa pracuje cały czas bez względu na położenie przełącznika. Gdy przełącznikiem przełączę na skrajne prawe położenie (z tego co mi wiadomo wtedy zapala na benzynie i przełącza na gaz) dzieje się tak samo że bierze i paliwo i gaz i tak zapalam go na gazie i jeżdżę ale przekaźnik pompy wtedy muszę wyciągnąć. Co się dzieje? Gdzie szukać przyczyny? Chciałbym zrobić aby zapalał na benzynie i po dodaniu gazu automatycznie przełączał na gaz. Jest coraz zimniej a auto potrzebne codziennie. Dodam jeszcze że tak już było zrobione jak go kupiłem. Zauważyłem też po zdjęciu obudowy przełącznika że ktoś najprawdopodobniej wymieniał ten dwu pozycyjny przełącznik bo widać że było lutowane, zauważyłem też że jeden z kabelków wychodzący z wtyczki przełącznika jest obcięty.
  • Poziom 10  
    Prawdopodobnie do wymiany jest ten przelacznik (czesto sie psują), nieprawidłowo steruje zaworami.