Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Trafic 1,9D TXX 1998 - Ciężko odpala, gdzie filtr i co to za blaszka?

pirogt 18 Lis 2012 22:25 3846 0
    pirogt
    Poziom 10  
    Witam. Od wiosny użytkuję swojego pierwszego diesela i w paru kwestiach jestem ciemny więc liczę na pomoc. Auto ma rzeczywisty przebieg niecałe 200tyś km, wolnossący silnik na pompie lucasa. Zrobiłem nim około 10tyś km i wszystko działa prawidłowo. Zużycie oleju po 10tyś to ok 4mm na bagnecie czyli malutko co sugeruje dobrą kondycję silnika. Problemy zaczęły się, gdy temperatury spadły poniżej 5C. Pierwsze co sprawdziłem świece i jedna okazała się spalona. Założyłem komplet nowych Bosch duraterm i poprawiło się nieznacznie tzn odpala jeszcze jak jest ponad 0C ale mniej to nie ma mowy. Akumulator tylko 62Ah ale trzymam go w domu i ładuję na max przed odpalaniem (zresztą na 110Ah nie ma różnicy w odpalaniu). Poza tym ładowanie na światłach mam 14.21V.
    Standardowe odpalanie czyli 1 grzanie świec i rozruch po zgaśnięciu lampki - działa słabo. Najlepiej odpala jak nagrzewam świece do zgaśnięcia lampki, cofam kluczyk i grzeję jeszcze ok 2s i zanim zgaśnie już włączam rozrusznik. Miota nim tak parę sekund aż załapuje. Jak już raz załapie to śmiga. Ale poniżej 0C nic nie działa tylko linka pozostaje.
    Czytałem gdzieś, że podobnież to może być jakiś kąt wtrysku i da się go ustawić obracając pompą paliwa. Moje pytania są następujące:

1. Czy to ten kąt wtrysku czy może jeszcze coś innego. I jak to sprawdzić?
    2. Na zdjęciu na pompie jest jakaś blaszka - nie powinno tam coś być?
    3. Odkąd kupiłem auto czasami zapalają mi się te kontrolki - jednocześnie SERV i ten symbol na zdjęciu. Czasem gasną zaraz po odpaleniu, czasem trochę później, a czasem zapalają się bez powodu w czasie jazdy. Od czego to jest?
    4. Chciałem przed zimą wymienić filtr paliwa ale nie wiem gdzie on jest. Najbardziej prawdopodobne wydaje mi się że jest w środku tego czarnego cylindra. Jeśli mam rację to jak się to otwiera?

Renault Trafic 1,9D TXX 1998 - Ciężko odpala, gdzie filtr i co to za blaszka? Renault Trafic 1,9D TXX 1998 - Ciężko odpala, gdzie filtr i co to za blaszka? Renault Trafic 1,9D TXX 1998 - Ciężko odpala, gdzie filtr i co to za blaszka?