Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja sieci LAN/WLAN

19 Lis 2012 09:52 1449 5
  • Poziom 15  
    Witam serdecznie,

chcę skonfigurować sieć, która wyposażona jest w drukarki LAN, komputery, laptopy oraz VoIP.

Obecna konfiguracja to: Konfiguracja sieci LAN/WLAN

Czy potrzebny jest switch zyxel es-108 (posiada dedykowane porty VIP do obsługi wymagających aplikacji), który jest podłączony do VoIP'a oraz switcha tp-link ?

To tyle na początek ;)

Pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Raczej nie jest potrzebny.
    Zbędnie komplikuje strukturę sieci.
  • Poziom 15  
    Słowo "raczej" nie daje mi gwarancji ;)

Szukałem trochę w internecie i widziałem konfiguracje bez switcha z vip'owskimi portami.

Mój dostawca centrali VoIP tłumaczy się, że niezbędne jest do prawidłowego działania właśnie taki switch z vip portami ponieważ, może przerywać rozmowy itd.

Potrzebuję naprawdę solidnej informacji czy mój dostawca po prostu zwala winę bo nie potrafi dobrze skonfigurować centrali czy ten switch ma jednak wpływ na jakość rozmów.

Mam prędkość pobierania internetu 4B a wysyłania do 1Mb
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podany na schemacie switch TP-Link ma możliwość ustawiania priorytetów, więc ten dodatek jest zbędny

Ja obstawiam jednak, że problem będzie w zupełnie innym miejscu.

Jakie masz łącze i od kogo ?
    Jaki operator VoIP?

Jeszcze jedno pytanie - te sprzęty już tam są ?
  • Poziom 15  
    Mała zmiana zaszła w konfiguracji, nie ma urządzenia tp-link TL-SL5428E tylko jest teraz D-Link DES-1024D

Tak urządzenia już tam są, w chili obecnej wygląda to tak

Konfiguracja sieci LAN/WLAN

Mam prędkość pobierania internetu 4MB a wysyłania do 1MB od lokalnego dostawcy i jest to radiówka.

Dostawca VoIP to ipfon
  • Poziom 15  
    To jak, pomoże ktoś ;) ?