Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitra MK450 / MK250 - Uszkodzona zębatka dowijania

19 Nov 2012 13:44 5100 8
  • Level 14  
    Posiadam magnetofon MK 450 czyli rozbudowana wersja Mk 250 produkcji Unitra Lubartów. Problem polega na uszkodzeniu mechanizmu, a dokładniej, na felernej zębatce dowijania, gubiącej zęby pod wpływem niszczenia plastiku. Problem typowy dla tych magnetofonów. Pytanie jak temu zaradzić ? Dostać taką zębatkę graniczy z cudem, a jak już się uda, to będzie to leżak magazynowy który lada chwila się rozsypie.
    Może ktoś ma doświadczenie z naprawą tego mechanizmu? Może podejdzie zębatka z innego magnetofonu / budzika itp?
    W załączeniu fotka mechanizmu i zaznaczona zębatka (zdjęcie poglądowe, na nim zębatka jest sprawna) Unitra MK450 / MK250 - Uszkodzona zębatka dowijania
  • Level 32  
    Popytaj w swojej okolicy zegarmistrza, bądź gościa co dorabia klucze do zamków, jeśli ma odpowiedni sprzęt to powinien zrobić taką zębatkę z mosiądzu od podstaw.
  • Level 34  
    Chyba mam jutro dam odpowiedz.
  • Level 14  
    Zatem czekam ;) Z zegarmistrzem pomysł OK, tylko teraz o zegarmistrza fachowca to ciężko, większość wymienia tylko baterie i to nie w każdym zegarku.
    Jakby był oryginał, to po problemie, tylko jeśli będzie z tego samego materiału to też może być już "utleniony".
    Ale jestem dobrej myśli.
  • Level 14  
    Pod warunkiem, że posiada się sprawny oryginał. Ja niestety posiadam z ubytkami.
  • Level 37  
    marekhab wrote:
    taką zębatkę z mosiądzu od podstaw
    Ta zębatka jest robiona z specjalnego miękkiego plastiku jak ktoś ją zrobi z mosiądzu to po kilku godzin grania będzie miał do wymiany wszystkie współpracujące zębatki miałem podobny przypadek w mk232 i po 2 godzinach wypadły pozostałe zęby.
  • Level 14  
    kropos niestety nie posiada.