Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić radio samochodowe Sony aby się wyłączało?

19 Lis 2012 14:40 3087 6
  • Poziom 12  
    Witam.

Mam problem z radioodtwarzaczem samochodowym Sony XR-C5100R. Zawsze po przyciśnięciu przycisku OFF radio się wyłączało. Natomiast po odpięciu na kilkanaście minut akumulatora z samochodu ustawiłem radio, parametry dźwięku, stacje radiowe, lecz gdy się go wyłączy to nie gaśnie, muzyka się wyłącza ale podświetlenie radia zostaje i zegar pokazuje. Dawniej miałem tak, że całkiem zgasło. Próbowałem opcji 10 sekund przytrzymać przycik OFF, lecz to też nie pomogło. Instrukcję mam w wersji elektronicznej, lecz tam nic o tym nie pisze. Jak ustawić radio aby całkiem się wyłączyło?

Instrukcja w załączniku

Zawartość pliku to Instrukcja obsługi do radia samochodowego marki Sony XR-C5100R
  • Poziom 37  
    Nie wiem jak w tym radiu ale czasami jest od tego mały przełącznik z wycięciem w obudowie albo przy wtyku z tyłu jest zwora którą się przełącza.
  • Poziom 12  
    No chyba, że takie podświetlenie radia z zegarem mało pobiera prądu i gdy auto będzie stało około tygodnia w garażu to mi akumulator nie padnie?

Z tyłu są jakieś 2 piny, gdy je zwieram to nic, ale czytałem w instrukcji podłączeń, że to do włączania wzmacniacza lub systemu ATT.

Przełącznik A B też przełączałem i nic.

Resetowanie radia pod przednim panelem też nie pomogło.

Albo będę się musiał przyzwyczaić do wyciągania panelu za każdym razem gdy nie jeżdżę, no i na parkingach, bo jak przez szybę widać, że świeci się pięknie radyjko to zachęca tylko złodzieja, choć radio jest już starej daty.
  • Poziom 37  
    Daj zdjęcie tyłu radia bez kabli tak aby było wyraźnie widać złącze.
  • Poziom 12  
    Dodam zdjęcia :

Przepraszam za kiepską jakość, lecz sam się zastanawiam czemu nowa Xperia Tipo robi dużo gorsze i mało czytelne zdjęcia niż mój stary SE K550i...

dodam, że teraz udało mi się dojrzeć te zworę, w garażu ciemno, mało co widać, ale przyniosłem radio do domu aby zrobić zdjęcia.

Jak ustawić radio samochodowe Sony aby się wyłączało? Jak ustawić radio samochodowe Sony aby się wyłączało? Jak ustawić radio samochodowe Sony aby się wyłączało? Jak ustawić radio samochodowe Sony aby się wyłączało? Jak ustawić radio samochodowe Sony aby się wyłączało? Jak ustawić radio samochodowe Sony aby się wyłączało?
  • Poziom 37  
    Przekładał kolega tą zworę na 4 zdjęciu w inne piny ?? Spróbował przełączyć ten przełącznik A B w inne położenie?? Trzeba sprawdził oba położenia.
  • Poziom 12  
    Zworka i przełącznik - 4 kombinacje.

Pomogło :) .

Przełącznik w pozycję "B" musi być. Jak wyżej pisałem to przełączałem go, ale widocznie nie zastosowałem się do instrukcji, że po każdym przełączeniu trzeba nacisnąć "reset" .

Możliwe też, że gdy wypinałem kabel od "line in" to mogłem przez przypadek przełączyć ten przełącznik nie wiedząc nawet o tym a to było w tym samym czasie gdy odłączyłem akumulator dlatego wszystko skojarzyło mi się z tym, że ustawienia radio potraciło przy braku zasilania pamięci i ustawień.

Dziękuję za porady, czas i pomoc :) Pozdrawiam serdecznie.