Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka mikrofalowa Panasonic - Kuchenka po przepięciu w sieci

19 Lis 2012 14:41 2970 8
  • Poziom 10  
    Kuchenka po przepięciu w sieci przestała funkcjonować.Po zdjęciu obudowy zauważyłem spalony 1 rezystor o wartości 75k oraz kondensator z którego nie mogę odczytać wartości.Płytka ma symbol 4N3 06312 i jest do niej podłączony kabel zasilający oraz wyjście na inne podzespoły.Rezystor wymieniłem.Może ktoś z kolegów ma schemat takiego sprzętu lub zna wartość tego kondensatora ,to prosił bym o pomoc.
  • HelukabelHelukabel
  • Specjalista AGD
    A może to pozystor :? . Wygląda podobnie. Zrób dobre zdjęcia tej płyteczki z obu stron !
  • HelukabelHelukabel
  • Specjalista AGD
    C1 na płytce jest i ma się, chyba, dobrze. Wyparował D1. Jednak miałem rację :D. Zdjęcie od strony druku, fatalne. Jeśli uważasz, że jest ostre - to się wybitnie mylisz :(. Zaśmiecasz tylko serwer . Do kosza :!: : temat i kuchenka. Plizzz.
  • Poziom 37  
    Problem w tym że niby uszkodzony C1 i rezystor to skutki trzeba poszukać przyczyny uszkodzenia, czyli co się uszkodziło że opór się spalił a kolega nawet nie podał modelu mikrofalówki bo pewnie myśli ze cały świat ma święty obowiązek widzieć jaką on ma mikrofalówkę panasonica.
  • Poziom 10  
    Sorry! kuchenka Panasonic NN-A554W
    Fakt-po bliższym oglądnięciu płytki C1 dotyczy kondensatora po lewej stronie zaś D1 to ten element na dole fotki.Nie wiem jaka jest przyczyna spalenia ale moim zdaniem to sprawa przepięcia bo poleciały też inne urządzenia(modem,piec CO,zasilacz laptopa itd.)
  • Poziom 10  
    Dodaję lepsze zdjęcie płytki i spalonego elementu Kuchenka mikrofalowa Panasonic - Kuchenka po przepięciu w sieci Kuchenka mikrofalowa Panasonic - Kuchenka po przepięciu w sieci
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Czarny "obywatel" to warystor na ok 275V - skopcił się na skutek przepięcia - nie dziwota. R1 to rezystor rozładowujący C1 - jeżeli skopcił się, to dziwota, możliwe więc, że poległ też C1. W sumie: wylutuj C1 i R1 , wymień bezpiecznik, podłacz przewody do tej płytki jak się należy, podłącz obiekt do sieci, jak nic na panelu nie zaświeci, to sterowanie obiektem, mówiąc kolokwialnie: jest trup :( .
  • Poziom 10  
    Zrobiłem tak jak poradził peter falk i zadziałało Dzięki.Zamykam temat.