Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak usun±ć pliki w XP? Nie da się normalnie usun±ć plików.

03 Lut 2005 09:56 4978 27
  • Poziom 12  
    Witam! Mam pytanie w jaki sposob moge usunac pliki w win XP, ktorych 'normalnie' nie da sie usunac?slyszalem o wylaczeniu explorera i usuwaniu z poziomu commandera.Sa jeszcze jakies inne?
  • Poziom 23  
    hmm z menadżeru zadań wył±cz dan± aplikacje i możesz j± spokojnie usun±ć
  • Poziom 25  
    Nie raz się z tym spotkałem, że nie mogłem usun±ć pliku bo niby jest używany przez jaki¶ program, to w trybie awaryjnym zawsze idzie.
  • Poziom 39  
    Albo podł±cz komputer pod innego kompa i działaj...
    Można też z konsoli odzyskiwania (z płytki z XP)...
    Jeżeli masz system plików NTFS, możliwe że nie masz uprawnień aby dane pliki usun±ć.
    Musisz się zalogować jako administrator i wtedy spróbować...
    Więciej możnabyłoby powiedzieć, gdyby¶ rozwin±ł stwierdzenie pliki. Bo mog± to być pliki systemowe, jakie¶ programy, albo mp3...
    pliki to zbyt ogólnie...
  • Poziom 10  
    widziałem kiedy¶ taki programik na http://windows.online.pl/ on wył±czał pliki systemowe mozna było robic operacje na plikach które s± używane przez system posukaj tam nie pamietam jak sie program nazywał ale chyba było w dziale sztuczki
  • Poziom 12  
    ...ppliki, s± to pliki w postaci zwykłych folderów, w których s± np pdf czy txt, doc...., a także strony internetowe zapisane na kompie- przy zapisie ich na HDD nazwa strony byla do¶c długa,a nawet bardzo długa. Wydaje mi się, że to wła¶nei jest powodem niemożno¶ci usunięcia ich. Nazwy też oczywiscie nie da się zmienić.
  • Poziom 24  
    Innym wyj¶ciem jest podmontowanie partycji pod Linuxem, a następnie usuwanie wybranych plików.
  • Poziom 12  
    na C mam NTFS a D i E mam FAT32 (sam nie wiem jak to sformatowałem :-), jestem jako administrator i niestety nie moge usunac, nawet nie ma komendy 'usun'.
  • Poziom 39  
    Winda zawsze stara sie przy instalacji wymusić NTFS.
    Tzn. zalogowałe¶ się jako "administrator"?
    Bo jeżeli jako "TWój NICK" to faktycznie - jeste¶ administratorem, ale w WINXP jest jeszcze konto "SUperadministrator".
    Żeby tam się dostać musisz wył±czyć "przyjazne logowanie". Gdy to zrobisz przy np. przeł±czaniu użytkowników pojawi się okienko podaj login/hasło. W polu login wpisujesz "administrator" w polu hasło - to co wpisywałes jako hasło administratora przy instalowaniu systemu...
    Spróbowałbym tego razem z uruchomieniem w trybie awaryjnym (F8 podczas uruchamiania OS).
    Jeżeli nie, to pozostaje Ci włożyć CD z XP, zbotować i wybrać - konsole odzyskiwania. Logujesz się jako administrator (hasło jak wcze¶niej) i nic nie będzie Ci blokowało dostępu do plików...

Tak z do¶wiadczenia:
    Nie wiem czemu, ale czasami po restarcie, albo po kilku dniach problem sam się rozwi±zuje i (nie wiem dlaczego) pliki daj± się już usun±ć bezproblemowo...
  • Poziom 12  
    niestety ani awaryjne uruchomienie ni e pomoglo,ani 'administratora wejscie'. Dodam jeszcze ,ze ikonka tego pliku powinna wygladac jak kazda stronka zapisana na hddz IE, ale nie istnieje-zamiast niej jest ikonka pliku nieznanego dla systemu.
  • Poziom 39  
    spróbuj jeszcze podpi±ć się z dyskiem pod innego kompa i z tamt±d wywalić...

A z tym wej¶ciem administratora - to zbotowałe¶ XP z CD i wszedłe¶ do konsoli odzyskiwania?
    Czy zalogowałe¶ się jako admistrator w systemie?
  • Poziom 11  
    Program Gipo@moveonboot i po problemie będzie. Wybierasz plik, zaznaczasz aby po reebocie już go nie było. Restart kompa i po pliku.
  • Poziom 12  
    zalogowalem sie jako admin i sprawdzilem czy rzeczywiscie ma wszystkie uprawnienia. Co do programow to nie chcialbym instalowac,bo juz dosc roznych poinstalowalem, a teraz ich nie uzywam.Ale dzieki za checi pomocy.

Dodano po 9 [godziny] 22 [minuty]:

...nie wytrzymujac nerwowo,zainstalowalem ten programik gipo@utilites. Nie wiem czy w odpowiedni sposob probuje usunac te pliki,bo nie chca sie usunac. uruchamiam program-please select source...(tu wybieram pliki ktore chce usunac i nie chce go 'przyjac'- "nie mozna odnalezc pliku,sprawdz czy nazwa...". Co Wy na to? Czyzby jedynie formatC pozostal :-(
  • Poziom 11  
    Wszystko robisz tak jak powinno byc a co to wogóle jest za plik exec? czy inny?
  • Poziom 11  
    A nie najlepszym rozwi±zaniem jest się dostać do trybu awaryjnego i tam zmienić uprawnienia admina na większe niż te domy¶lne. Prawie zawsze po tej zmianie system nie protestuje że nie może chyba że to s± pliki potrzebne do życia winowi ale ok 90% masz większ± władzę nad systemem niz przedtem.
  • Poziom 12  
    ...sa to pliki *.htm oraz *.doc. Zainstalowalem Tcomandera wylaczylem explorera i...tez nie da sie usunac tych plikow-"wylacz ochrone przed zapisem"cos takiego wyskakuje. We wlasciwosciach plikow lub nawet folderow w ktorych sa te pliki nie da sie zmienic z "tyklko do odczytu" na inne.Acha,jeden folder jest zupelnie pusty i tez nie da sie ani zmienic wlasciwosci ani usunac. Pliki te mam na D czy jak zrobie format C to bedzie dalo sie je usunac?hmm,ciekawe.
  • Poziom 12  
    no to sie udalo,podlaczylem dysk pod inny koputer i dalo sie usunac,choc tez z trudnosciami,ale poszlo.Pozdrosy dla Wszystkich!!!
  • Poziom 28  
    a wystarczylo zrobic start uruchom i wpisac regsvr32.exe /u shmedia.dll . a potem mozna dowoli kasowac pliki ktorch system niby uzywa
  • Poziom 37  
    Witam.
    No coz troche "odgrzebie" temat, zeby nie zakladac nowego...
    I trafilo na mnie. Moze mi ktos podpowie jak usunac plik z dysku bo nie wiem... Juz mi rece opdaja, szukalem na elce i w sieci i nic.
    Sprawa wyglada tak. Sciagnalem sobie cz.2 filmu pt. Karol - Czlowiek ktory...avi i okazalo sie ze to jakis syf. Po "dotknieciu" pliku (tzn. wystarczy kliknac na wlasciwosci) proces explorer.exe zajmuje 100% obciazenia i ciezko jest cokolwiek zrobic na kompie ze o necie nie wspomne. Probowalem na rozne sposoby rowniez z poziomu msdos i nic. Po probie D:\>del Karol - Czlowiek cd2.avi wyskakuje komunikat ze Nie mozna odnalezc pliku D:\Karol. . NAzwy zmienic nie moge (chodzi o te spacje i dlatego nie moge w dosie wykasowac ) i zachodze w glowe co jeszcze mozna zrobic. Normalnie jak go nie ruszam to wszystko jest ok. A chce go wywalic bo mi miejsce na dysku zajmuje. Kiedys taki sam problem mial kolega, pozniej brat (zassal film Rh+) ale zrobilem to w dosie bez problemu a u mnie chyba ze wzgledu na zlozona nazwe pliku sa te problemy. Doradzcie jak zmienic nazwe pliku, albo jak go inaczej usunac.
    Aha antywiry i adawary nic nie wykrywaja. Po dotknieciu pliku nie ma nowego procesu tylko explorer.exe troszki sie blokuje.
    Win Xp sp1, P3 500, 384Mb ramu, zadnych kombinacji...
    Pozdrawiam

• Poziom 43  
    do gabik001:
    masz ten plik na partycji FAT - przynajmniej tak wnioskuje bo piszesz że próbowałe¶ w dosie go wywalać .

wgraj sobie na dyskietke norton commandra lub volcov commandra odpal kompa w dosie uruchom menagera i wywal film .
  • Poziom 37  
    Dzieki.
    Wlasnie tak zrobilem zanim padla odpowiedz bo musialem sie do czegos uciec. A u brata w lapie byl NTFS i chosc wszelkie znaki na ziemi i niebie wskazywaly ze sie nieda a tu jednak dalo sie choc system plikow byk NTFS (ciekawe dlaczego?). Jeszcze raz wielkie dzieki.
    I ciekawe "kto za tym wszystkim stoi"? (chodzi mi o te filmy z paszkwilami).
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Mam podobny problem.¦ci±gałem film Flashgetem i po¶ci±gnięciu 14 MB zmienilem rozszeżenie z .jc! na avi (żeby zobaczyc co to za film) a teraz nie moge tego usunć.pPróbowałem już chyba wszystkiego t. awaryjny< linuks (probowalem dosem ale to ntsf i nie wykrywa partycji) na kompie sa pliki Firmowe i nie chcial bym robisc formata ani instalowac zadnych programow czy jest na to jakis iny sposob ?

• Poziom 43  
    do scoobi :
    w jaki sposób próbowałe¶ wywalić to linuksem ??
    mam lina na codzien i wiem że bezproblemowo wyala wszystko z partycji win i to bez zadnego oburznia.

jak nie masz wgranego lina to wez dowolne distro wersji live i po problemie

wejdĽ na partycje win i wywal plik z pominieciem kosza
  • Poziom 19  
    A nie prosciej wylaczyc opcje przywracania systemu i w trybie awarysnym wywalic TC?
  • Poziom 12  
    Póbowałem livecd ale wyskakuje ze nie ma dostepu do pliku i nie mozna go usunac( wystepuje ten sam objaw co na xp. tz. expoler zajmuje wszystkie zasoby)
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Wykonaj operację scandisk, to po pierwsze. A po drugie: nie masz czasem drobnoustrojów w komputerze? Zainstaluj sobie to:
    http://download.microsoft.com/download/8/1/5/...-fca2f2c6f0cc/MicrosoftAntiSpywareInstall.exe
    przeskanuj system i wywal wszystko, co ten program znajdzie. A po tej operacji wklej na forum log z hijackthis. WeĽmiesz go st±d:(http://www.programs.pl/program,489.html)
  • Poziom 19  
    rada dla wszystkich Hiren.s boot CD 7.0 i odpalić volkow commandera z opcja mount ntfs.. dostep do wszystkich partycji wł±cznie z kasowaniem i kopiowaniem na ntfs.. a co do wszystkich linuxów owszem dostep jest zarówno z knoppixa jak i live CD ale tylko odczyt.... niespotkałem się do dzi¶ z linuksem zapisuj±cym cokolwiek na ntfs...