Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot PC Remote - Programowanie przycisków

19 Lis 2012 22:41 3132 3
  • Poziom 23  
    Witam,
    Mam pilota do pc, dokładnie takiego: Pilot PC Remote - Programowanie przycisków

Wyprodukowała go firma krzak i nazywa się PC remote - tyle o nim wiem.

Pilot ten jest dość wygodny i poręczny, ale wkurzający jeśli chodzi o brak niektórych funkcji i położenie klawiszy nawigacyjnych. Oczywiście rad byłbym, gdyby dało się to zmienić. Przewertowałem Internet, próbowałem kilku programów i ostatecznie żaden nie widzi pilota..

Najlepsze jest to, że odbiornik IR jest zainstalowany w systemie jako... Klawiatura. Czy tak być powinno?

Da się w ogóle przeprogramować to ustrojstwo?

Pozdrawiam,
    Bartek.

Dodano po 50 [minuty]:

Trochę pomógł mi program Girder. Jednak chciałbym zaprogramować to tak, żeby przyciski od myszy (te nawigacyjne) służyły jako strzałki na klawiaturze. Niestety nie mogę pojąć jak to zrobić...
    Zapomniałbym, Girder się strasznie sypie, więc chętnie przyjmę inne rozwiązanie.
  • PCBway
  • Poziom 28  
    Mam zamiar kupić podobny pilot i zdaje się iż występuje pod kilkoma nazwami: InterVideo RC-201, PC Remote, Go TView. Do zmiany funkcji przycisków spróbuj programu HIP
    Recenzja pilota Go TView. Istnieje również inna wersja pilota z czujnikiem USB który podłącza się również do płyty głównej do złącza PowerON co służy zapewne do włączania komputera za pomocą pilota :-)
    Pilot PC Remote - Programowanie przycisków Pilot PC Remote - Programowanie przycisków
  • PCBway
  • Poziom 2  
    Tak ma być, że wykrywa go jako klawiatura. Zresztą powinno też być jako urządzenie HID.
  • Poziom 28  
    Kupiłem ten pilot InterVideo RC-201 (pierwszy na zdjęciu w moim wcześniejszym poście) i tak:
    Plusy:
    • nie trzeba żadnych sterowników w WinXP, odbiornik jest w Menedżerze urządzeń jako klawiatura i mysz HID. Domyślnie pilot działa jako klawiatura HID - przełączanie między klawiaturą a myszą przyciskiem Toggle
    • pilot posiada wskaźnik naciśnięcia przycisku - diodę LED
    • przyciski dobrze reagują na naciśnięcie, nie trzeba mocno wciskać
    • pilot działa nawet z odległości 6m (nie sprawdzałem więcej) na wprost i pod pewnym kątem do odbiornika

Minusy:
    • działa powtarzanie ciągłe po naciśnięciu przycisku aczkolwiek tylko przez jakieś 3-4 sekundy - nie przeszkadza to jednak w użytkowaniu bo za jednym wciśnięciem można zmienić ok. 50 pozycji np. na liście menu Start w WinXP
    • sterowanie kursorem w trybie myszy to tragedia - kursor nie przesuwa się w linii prostej, na szczęście nie potrzebuję funkcji myszy

Jak już wspomniałem pilot i czujnik RC-201 jest identyczny jak np. rosyjski GoTView. Dowiedziałem się iż GoTView był sprzedawany z czujnikiem w wersji umożliwiającej włączanie komputera pilotem:
    Na zdjęciu widać iż są wyprowadzone dodatkowe 2 kabelki z czujnika do podłączenia do płyty głównej do złącza PowerON. Zastanawiam się gdzie one są wlutowane, czy może jest to po prostu 5V za pomocą diody 1N4148 i masa z USB jako rozgałęzienie, czy może lecą do PCB w obudowie i są wlutowane w inne miejsce. Tak wygląda czujnik wewnątrz:
    Urządzenie rozpoznawane jako:
    Cypress Sem
    Cypress USB Mouse
    VID_0419&PID_0001
    Chip jest starty aby nie można było odczytać oznaczenia ale jest to 20-pinowy chip prawdopodobnie któryś z tych na liście Cypress
    Prawdopodobnie samo wlutowanie kabelków nic nie da. Z tego co się dowiedziałem to w odbiorniku z funkcją ON jest nieco inne firmware a chip jest programowalny tylko jeden raz.

Jednak identyczne są chyba tylko RC-201 i GoTView. PC Remote ma identyczną budowę ale inaczej zaprogramowane przyciski - skróty klawiaturowe. Właśnie tego nie jestem pewien.

Do servgsm - napisz coś więcej o tym pilocie PC Remote