Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch GBH 5-40 DE - Jak rozebrać udar ?

liseczq 19 Nov 2012 22:27 12693 5
    liseczq
    Level 21  
    Witam

Przeglądałem podobny temat (rozebranie korbowodu w 5-40 DCE, ale tam nie ma opisanego tego co ja potrzebuję)

Mam Młot Bosch GBH 5-40DE. Dostałem ten młot dość mocno wyeksploatowany (2007 rok) i chcę go przywrócić do życia.

Wirnik ma zniszczoną oś (widać na foto), ale to nie w tym problem.

Chcę rozebrać udar celem skontrolowania stanu udaru, wyczyszczenia wszystkiego i nasmarowania od początku. Stan zębatek, koła mimośrodowego oraz korbowodu jest OK.

Mam rozkładówkę, ale i tak mam problem to rozłożyć.

Link

Mam problem z rozebraniem udaru, podczas rozbierania uszkodził mi się pierścień uszczelniający nr 142, i nie wiem jak dalej wejść do środka.
    Ściągnąłem seger, ten pierścień mi się uszkodził i dalej nie wiem jak rozebrać.
    Wokół jest tuleja łożyska z dwoma nacięciami (zaznaczyłem na foto). To się wykręca jakoś ? W jaki sposób się dostać dalej do udaru ?

[28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    PtasiorWro
    Level 27  
    Jak wyszedł pierścień segera to całość wychodzi do góry, Te nacięcia są po to żeby łożysko ślizgowe tulei się nie obracało w korpusie.
    Złap za tuleję w imadło i podgrzej palnikiem lup opalarką korpus aluminiowy i w tedy ciągnij.
    Jacek1983rr
    Level 24  
    Gdzie są takie dobre instrukcje? Tzn na jakiej stronie?
    wituus
    Level 11  
    Tylko w dokumentacji serwisowej na dvd
    wituus
    Level 11  
    Tutaj jest rozkładówka
    http://www.powertools-aftersalesservice.com/p..._BoschWSRP_proxyportlet-remoteInvocation=true

W/g mnie do wymiany:
    wirnik + górne łożysko
    koła zębate współpracujące z wirnikiem
    tłok kompletny
    oraz zestaw serwisowy 897 (zawiera wszystkie części podświetlone na czarno, uszczelniacze i szczotki)
    olej Renolin PGW 150 (maksimum 60ml.) lub TURMOPOLOIL 20 HD

edit
    w rozkładówce są sugerowane ceny detaliczne netto do których należy doliczyć VAT 23%