Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do głośników Altus 300

20 Lis 2012 01:22 2676 29
  • Poziom 9  
    Witam!

Poszukuje wzmacniacza do moich nowo nabytych głośników:) A są to Altus 300. Jak na razie grają pod wzmacniaczem unitra ws 442 czyli 2x35wat i powiem ze niezle daje ale nie kontroluje niskeigo tonu i membrana lata jak oszalała i czasem telepie nią. Cena do max 300zł. Co byście polecili do tej kwoty?? Myślałem nad tym. Sony TA-F319R , SONY TA-FE370.

Dodano po 21 [minuty]:

Goldstar GSA-9320 , Pioneer a-441 jeszcze te dwa bym wyrwałza 200zł.

Dodano po 3 [minuty]:

Link A ten??
  • Poziom 38  
    Sony TA-F470 lub 490 jeden z najmocniejszych wzmacniaczy w tej cenie i w dodatku dobrze grający. (sam używam 490)
  • Poziom 9  
    No a ten pioneer lub goldstar?? dwa maja powyżej juz 100wat na kanał. Pioner 105wat dla 8ohm a drugi 115watt dla 8 ohm??
  • Poziom 9  
    A co powiecie o tej estradówce?? Nie pchać sie w coś takiego?? Czyli ten z soniaka wzmacniacz rozkręci te altusy?? A z Hk lub denona coś wychacze?? Albo z unitry??
  • Poziom 38  
    Jeśli używasz sprzętu w domu to wzmacniacz domowy, jeśli planujesz nagłaśniać jakieś domówki to estradowa końcówka mocy, ale koszt to ok 600zł

W domówym zaciszu 90W w zupełności wystarczy.
    Z h/k znam tylko nowe więc nic Ci nie polece ze starszych, a unira hmm, ws-504 80w na kanał, brzmi kiepsko a kosztuje ponad 300zł
  • Poziom 9  
    Czyli zostaje soniak jednak.
  • Poziom 9  
    Panowie. Odkopuje temat ponieważ w lada dzień sprzedam swój ws 442 i bede miał kase na wzmak. To co takiego wybrać? Soniak jakoś mi nie pasuje bo ma tylko 2x70wat. Co do 250 zł max 300zł??

Dodano po 1 [minuty]:

Link A coś takiego?? tylko ze drogie;/

Dodano po 10 [minuty]:

Link A co powiecie o tym?

Dodano po 27 [minuty]:

A co powiecie żeby zrobić wzmacniacz z TDA??
  • Poziom 38  
    "Tylko 70W" myślisz że jak będziesz miał 75 czy 80W to będzie głośniej? polecam zapoznać się z tematyką efektywności i zależności głośności od mocy/efektywności.

Pozatym od mocy bardziej liczy się wydajność prądowa wzmacniacza, w/w podane wzmacniacze Sony nie maja sie czego wstydzić, mało który wzmacniacz w tej cenie dysponuje toroidalnym transformatorem.
  • Poziom 9  
    Czyli jednak nie szukać np 2x90wat? Boje sie ze to dużo lepiej nie zagra jak mój ws442:P A co byś powiedział o tym Gold Star?

Dodano po 3 [minuty]:

Mam jeszcze okzaje kupic ten wzmacniacz PIONEER A 502R za 300zł z wysyłką.
  • Poziom 38  
    WS to cieńki wzmacniacz jak sik pająka, każdy japończyk zagra od niego zdecydowanie mocniej i lepiej.

Szukaj czegoś z Yamahy, Pioneera, Sony

http://allegro.pl/sony-ta-f-490-kawal-pieca-i2828472905.html pewnie by poszedł na kup teraz za 350

http://allegro.pl/yamaha-a-520-100-sprawna-stan-bdb-polecam-i2818888662.html

Chociaż tak jak mówiłem, faworytem jest tutaj sony, ta yamaha nie ma do niego podjazdu, w bezpośrednim teście na Mildtonach 80 wypadła blado, bez energii, muzyka bez życia.
  • Poziom 9  
    Tylko że cena jest wieksza niż mój budżet do wydania.. czyli 300zł.

PIONEER A 502R za 300zł z wysyłką.

A ten wzmak?
  • Poziom 38  
    Ten wzmacniacz nie pasuje do Altusów, będzie jedno wielkie dudnienie.
  • Poziom 9  
    Tutaj bardziej mi chodzi o podkrecenie basów zeby ładnie własnie trzęsło domem:)

Dodano po 45 [sekundy]:

Ma 2x70wat na kanał ale za to 500wat poboru. Czyli powinien być w sam raz??
  • Poziom 38  
    Nie patrz na pobór, moja Yamaha która ma 2x35W ma sporo większe trafo od tego Pioneera.

Jeśli naprawde chcesz słuchac tylko basu to weź pioneera, jeśli chcesz słyszeć też średnie i wysokie tony weź soniaka.
  • Poziom 9  
    No ale ten soniak bedzie tez wyciagał taki sam bas? co ten pioneer?
  • Poziom 38  
    Będzie, posiadam go i nie planuje się go pozbywać a w życiu słyszałem dziesiątki wzmacniaczy.
    Filmik nie zobrazuje tego jak sprzęt radzi sobie na prawdę ale mocy, wydajności prądowej mu nie brakuje, i co dla mnie najważniejsze ma naturalne brzmienie.

Nie ma tu włączonego żadnego korektora, regulacja barwy na 0, loudness wyłączony

Link

Link
  • Poziom 9  
    Czyli lepiej dodać 50zł i wziaść albo szukać takiego soniaka??
  • Poziom 38  
    Możesz zapytać sprzedawcy czy sprzeda za 350zł przed zakończeniem aukcji, lub szukać TA-F470, to identyczny wzmacniacz.
  • Poziom 9  
    Link A pytanie czy ten wzmacniacz to będzie dobry?? znaczy czy mozna go naprawić?
  • Poziom 38  
    Nie ma sensu kupowanie niesprawnego sprzętu, chyba że masz warsztat elektroniczny i jesteś w stanie go naprawić, nie mniej jednak nie warto sobie utrudniać życia.
  • Poziom 9  
    To jak sprzedam ten mój wzmacniacz unitry to wtedy bede szukał.. Bo jak na razie to cieżko z kasą.

Dodano po 4 [minuty]:

Link

Ten wzmacniacz coś mnei strasznie korci;/

Dodano po 3 [minuty]:

Teraz wypatrzyłem coś takiego Link Podobno ma 2x100wat. dla 8ohm
  • Poziom 38  
    To amplituner kina domowego, prawdziwej mocy pewnie z 2x50W
  • Poziom 9  
    No a ten wzmacniacz goldstar?? ma 4x115wat dla 8ohm
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Nie ma 4x115 tylko 2x70W
    Siedzi tam końcówka mocy STK4040XI
  • Poziom 9  
    czyli nie opłaca sie;/

Dodano po 19 [minuty]:

A bawienie sie w końcówke mocy itd opłaca sie? Co jeszcze do tej koncówki mocy potrzeba??

Dodano po 14 [minuty]:

Czyli dobrze rozumie?? Jak mam wzmaka 2x30wat i dołoże koncówke mocy 2x30wat to bede miał 2x60wat??
  • Poziom 38  
    Nie kombinuj, to tak nie działa.
  • Poziom 9  
    To tylko ten wzmacniacz Sony mi pozostał?

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

A co powiesz o tym?? Link

Jak dla mnei za super pieniadze i podobno 170wat na 8ohm
  • Poziom 38  
    170W człowieku nawet taki kolos jak Yamaha AX-900 nie ma tyle mocy...
  • Poziom 9  
    Juz kupiłem ten wzmacniacz. Ma 2x85wat 8ohm. Dziękuje za zaangażowanie i życzcie mi udanego audiofilowania^^