Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirówka światowid - kondensator

20 Lis 2012 11:43 3003 11
  • Poziom 11  
    Witam!!!

Mam następujący problem po kilkunastu latach wymieniłem kondensator rozruchowy na taki jaki był czyli 8µF i tak po około 8-9 wirowaniach kondensator nadaje się do wymiany i nie wiem jak rozwiązać problem

Pozdrawiam
  • HelukabelHelukabel
  • Specjalista AGD
    Jaki zastosowałeś kondensator i co się z nim dzieje?
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 35  
    Kondensator musi być na prąd przemienny (bez polaryzacji) i oczywiście na stosowne napięcie.
  • Poziom 15  
    Po pierwsze - kondensator musi mieć 7,5, po drugie - sprawdź, czy linka hamulca prawidłowo odbija, funkcjonuje. Wydaje mi się, że hamulec obciera o koło silnika, ma opór i silnik pobiera więcej mocy, co powoduje uszkodzenie kondensatora.
  • Specjalista AGD
    maciejesiuaga napisał:
    Po pierwsze - kondensator musi mieć 7,5, po drugie - sprawdź, czy linka hamulca prawidłowo odbija, funkcjonuje. Wydaje mi się, że hamulec obciera o koło silnika, ma opór i silnik pobiera więcej mocy, co powoduje uszkodzenie kondensatora.

Gdyby hamulec nie odbijał - hamował podczas wirowania, to prędzej silnik by się spalił, a nie uszkodził kondensator.
  • Poziom 35  
    Zainteresowany nie odpowiada:

MARCIN.SLASK napisał:
    Jaki zastosowałeś kondensator i co się z nim dzieje?

i szkoda.
  • Poziom 11  
    Przepraszam że tak późno odpisuje ale byłem w pracy na popołudnie.

Kondensator LAST ONE 8µF ± 5%
    400V ≈ 10000h/cl.B
    450V ≈ 3000h/cl.C
    500V ≈ 120/20% 1000h/cl.D
    25/85/21 P0

Co się z nim dzieje jest lekko przysmażony
  • Specjalista AGD
    maciejesiuaga napisał:
    Po pierwsze - kondensator musi mieć 7,5,

Może mieć i 8µ , nic się nie stanie silnikowi z tego powodu .
    marcin1984 napisał:

Możliwe że zastosowany egzemplarz był wadliwy , wstaw drugi i dopiero gdyby ten również się uszkodził , przyjrzyj się uważniej problemowi .
  • Poziom 11  
    To jest już 3 kondensator 1 uległ uszkodzeniu ale był przepalony kabel zasilający i po wymianie kabla to jest już 2 kondensator który uległ uszkodzeniu w ten sam sposób dlatego szukam rozwiązania
  • Specjalista AGD
    marcin1984 napisał:
    To jest już 3 kondensator 1 uległ uszkodzeniu ale był przepalony kabel zasilający i po wymianie kabla to jest już 2 kondensator który uległ uszkodzeniu w ten sam sposób dlatego szukam rozwiązania

Może uszkadzany jest mechanicznie?
  • Specjalista AGD
    marcin1984 napisał:
    po około 8-9 wirowaniach kondensator nadaje się do wymiany

marcin1984 napisał:

Najlepiej daj zdjęcia podejrzanych miejsc tego uszkodzonego kondensatora , może po wyglądzie można będzie coś bliżej powiedzieć o przyczynach jego destrukcji . Dziwna sprawa , nigdy tak nie miałem żeby zaraz po wymianie walnął nowy ... Może jakaś felerna seria ?
  • Poziom 11  
    okazało się że to feralna seria, zakupiony w innym sklepie działa do tej pory, dziękuje za pomoc