Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Miele w151 - pralka nie pobiera wody ...

20 Lis 2012 11:48 5976 4
 • Poziom 8  
  witam
  z racji tego że serwisantów do Miele jak na lekarstwo a "Firmowy' od tygodnia milczy prosiłbym o wskazówki jak rozwiazać problem .
  Przeczytałem
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic450465.html na temat podobny w W 699
  ale ja mam trochę inne objawy
  -odpompowywanie dodatkowe wody działa ... ale sam muszę wyłączać na END bo pracuje tak długo aż zapali się Ablauf Prufen
  -płukanie dodatkowe działa pobiera wodę sama płucze chyba 2-3 razy i wypompowuje do momentu aż przestawię na End bo zapala się Ablauf Prufen
  -wirowanie dodatkowe ... działa ale jak jej pomogę wspomagając pompę wody "stymulując" na zaślepionym wężu od pompki dodatkowe pompowanie - uciskanie węża w rytm pracy pompy co powoduje że zaczyna wirować ale nie od razu tylko po 2-3 krotnym wyłączeniu i włączeniu pralki za pomocą przycisku wł/wył co prawdopodobnie powoduje przeskoczenie programu 'do przodu" gdybym tego nie zrobił pracowała by tylko pompa i lekko kręcił się bęben w pr i lewo do momentu zapalenia sie kontrolki czerwonej Ablauf prufen
  Opiszę teraz co się dzieje przy programie normalnym temp pracy 60 st. C
  wirowanie 900 ./ podobnie jest na innych wełna itp /
  Po włączeniu pralka zaczyna kręcić bębnem bez mojej ingerencji tak do usra...j
  na sucho , Grzałka bez zasilania / ok brak wody/ , Przycisk WYŁ/WŁ i za trzecim razem pobierze trochę wody wsad lekko mokry proszek pobrany lekko wiruje i tak do Ablauf prufen bez zmian .
  Doświadczenie a raczej konieczność/ żona się wściekła/ na tym samym programie leje wodę wsadem głównym dosypuje proszku przycisk WŁ pralka pierze ile chcę a nawet grzałka ma zasilanie tylko nie wiem czy grzeje bo leję ciepłą wodę jak do FRANI , przekręcam na End ustawiam wypompowywanie pracuje ... ustawiam na END , ustawiam dodatkowe płukanie WŁ i pracuje... przekręcam na END , ustawiam dodatkowe wirowanie Wł pracuje przy wspomaganiu według w/w wzoru i tak cykl prania zostaje osiągnięty .
  Mam swoje typy winowajców ale chciałbym aby praktycy sie wypowiedzieli


  trochę sie rozpisałem

  a może zna ktoś fachowca od miele w rejonie Inowrocław-Włocławek
 • Poziom 15  
  radził bym jednak sprawdzić grzałkę fizycznie wyciągnąć i okiem sprawdzić jaki jest jej stan.Czasami grzałka przebicia nie pokaże na mierniku a w rzeczywistości będzie uszkodzona drobne przebicie i elektronika głupieje po całości
 • Poziom 8  
  a jak fizycznie sie do tego zabrać
  brak mocowań na zewnątrz tylko kable
 • Poziom 8  
  Trafny strzał z grzałka , dodzwoniłem sie do servisu i stwierdzono właśnie uszkodzenie grzałki .
  Osobiście nie umiałem jej wymontować .
  Zobaczymy jak zostanie założona nowa czy pralka ruszy normalnie .
  Dziękuję za zainteresowanie dam znać za tydzień .
 • Poziom 8  
  po 2 tygodniach pan z serwisu zawitał z grzałką i klapa
  sprzęt nie reaguje / bez zmian /
  podpieto więc program serwisowy i okazuje sie że hydrostat pokazuje 100mm słupa wody w momencie gdy wody w bebnie już nie ma . Kalibrowanie hydrostatu nic nie pomaga . Serwisant ustawiał za pomocą strzykawki "poziom wody na zero" i próbował kalibrować ale to nie pomaga nawet po kasacji błędów .
  Sterownik to EN 150 nr części 200295 czy jest opcja naprawy w/w sprzętu lub zrobienia z nim czegokolwiek aby zadziałał właściwie ?
  Może ma ktoś na zbyciu w/w element .

  Bo jeśli nie zrobię sprzętu to będę miał na CZĘŚCI pralkę Miele W 150 w stanie prawie idealnym poza Hydrostatem .

  pralka Miele w151 - pralka nie pobiera wody ... pralka Miele w151 - pralka nie pobiera wody ...

  a jeśli uda mi sie dostać hydrostat czy potrzebna będzie wizyta Fachowca z laptopem celem adaptacji elementu i usunięcia zapisanych błędów ?