Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Miele w151 - pralka nie pobiera wody ...

k1krzysztof 20 Lis 2012 11:48 4416 4
  • #1 20 Lis 2012 11:48
    k1krzysztof
    Poziom 7  

witam
    z racji tego że serwisantów do Miele jak na lekarstwo a "Firmowy' od tygodnia milczy prosiłbym o wskazówki jak rozwiazać problem .
    Przeczytałem
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic450465.html na temat podobny w W 699
    ale ja mam trochę inne objawy
    -odpompowywanie dodatkowe wody działa ... ale sam muszę wyłączać na END bo pracuje tak długo aż zapali się Ablauf Prufen
    -płukanie dodatkowe działa pobiera wodę sama płucze chyba 2-3 razy i wypompowuje do momentu aż przestawię na End bo zapala się Ablauf Prufen
    -wirowanie dodatkowe ... działa ale jak jej pomogę wspomagając pompę wody "stymulując" na zaślepionym wężu od pompki dodatkowe pompowanie - uciskanie węża w rytm pracy pompy co powoduje że zaczyna wirować ale nie od razu tylko po 2-3 krotnym wyłączeniu i włączeniu pralki za pomocą przycisku wł/wył co prawdopodobnie powoduje przeskoczenie programu 'do przodu" gdybym tego nie zrobił pracowała by tylko pompa i lekko kręcił się bęben w pr i lewo do momentu zapalenia sie kontrolki czerwonej Ablauf prufen
    Opiszę teraz co się dzieje przy programie normalnym temp pracy 60 st. C
    wirowanie 900 ./ podobnie jest na innych wełna itp /
    Po włączeniu pralka zaczyna kręcić bębnem bez mojej ingerencji tak do usra...j
    na sucho , Grzałka bez zasilania / ok brak wody/ , Przycisk WYŁ/WŁ i za trzecim razem pobierze trochę wody wsad lekko mokry proszek pobrany lekko wiruje i tak do Ablauf prufen bez zmian .
    Doświadczenie a raczej konieczność/ żona się wściekła/ na tym samym programie leje wodę wsadem głównym dosypuje proszku przycisk WŁ pralka pierze ile chcę a nawet grzałka ma zasilanie tylko nie wiem czy grzeje bo leję ciepłą wodę jak do FRANI , przekręcam na End ustawiam wypompowywanie pracuje ... ustawiam na END , ustawiam dodatkowe płukanie WŁ i pracuje... przekręcam na END , ustawiam dodatkowe wirowanie Wł pracuje przy wspomaganiu według w/w wzoru i tak cykl prania zostaje osiągnięty .
    Mam swoje typy winowajców ale chciałbym aby praktycy sie wypowiedzieli

trochę sie rozpisałem

a może zna ktoś fachowca od miele w rejonie Inowrocław-Włocławek

1 4
  • #2 20 Lis 2012 13:35
    maciejesiuaga
    Poziom 15  

radził bym jednak sprawdzić grzałkę fizycznie wyciągnąć i okiem sprawdzić jaki jest jej stan.Czasami grzałka przebicia nie pokaże na mierniku a w rzeczywistości będzie uszkodzona drobne przebicie i elektronika głupieje po całości

0
  • #3 20 Lis 2012 16:42
    k1krzysztof
    Poziom 7  

a jak fizycznie sie do tego zabrać
    brak mocowań na zewnątrz tylko kable

0
  • #4 22 Lis 2012 18:22
    k1krzysztof
    Poziom 7  

Trafny strzał z grzałka , dodzwoniłem sie do servisu i stwierdzono właśnie uszkodzenie grzałki .
    Osobiście nie umiałem jej wymontować .
    Zobaczymy jak zostanie założona nowa czy pralka ruszy normalnie .
    Dziękuję za zainteresowanie dam znać za tydzień .

0
  • #5 12 Gru 2012 20:13
    k1krzysztof
    Poziom 7  

po 2 tygodniach pan z serwisu zawitał z grzałką i klapa
    sprzęt nie reaguje / bez zmian /
    podpieto więc program serwisowy i okazuje sie że hydrostat pokazuje 100mm słupa wody w momencie gdy wody w bebnie już nie ma . Kalibrowanie hydrostatu nic nie pomaga . Serwisant ustawiał za pomocą strzykawki "poziom wody na zero" i próbował kalibrować ale to nie pomaga nawet po kasacji błędów .
    Sterownik to EN 150 nr części 200295 czy jest opcja naprawy w/w sprzętu lub zrobienia z nim czegokolwiek aby zadziałał właściwie ?
    Może ma ktoś na zbyciu w/w element .

Bo jeśli nie zrobię sprzętu to będę miał na CZĘŚCI pralkę Miele W 150 w stanie prawie idealnym poza Hydrostatem .

pralka Miele w151 - pralka nie pobiera wody ... pralka Miele w151 - pralka nie pobiera wody ...

a jeśli uda mi sie dostać hydrostat czy potrzebna będzie wizyta Fachowca z laptopem celem adaptacji elementu i usunięcia zapisanych błędów ?

1