Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW/SHARAN/115KM - VW Sharan, 1.9 TDI, 115KM 2002 rok błąd na wyświetlaczu - MOTO

szogun114lm 20 Nov 2012 12:02 4461 2
    szogun114lm
    Level 9  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Samochód: VW Sharan, 1.9TDI, 115KM, 2002 rok
    Na wyświetlaczu pojawia się napis: MOTORSTÖRG WERKSTATT i jednocześnie z napisem zapala się kontrolka od świec żarowych. Napis po kilku sekundach ginie a kontrolka świec żarowych mruga przez jakiś czas. Pierwszy raz zdarzyło mi się to w lipcu tego roku i powtarzało mi się to kilka razy przez jeden dzień, po czym problem zginął i było do zeszłego tyg ok. (około 4miesięcy). W zeszłym tygodniu problem pojawił się znowu i do dzisiaj kilka razy się to powtórzyło.
    Samochód nie traci mocy i odpala normalnie.
    Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Czy to świece? Choć mi sie nie wydaje,bo zdarza się, że zapala sie mi ten komunikat podczas jazdy. Czy co może być przyczyną tego błędu? Czy to poważny błąd czy jakaś drobna usterka, jak długo można z tym jeździć aby nie pogorszyć stanu błędu.

Bardzo proszę o odpowiedź,jeżeli ktoś miał już taki problem lub sie z nim zetknął w pracy (mechanik).

Z góry dziękuję za każdą pomoc i serdecznie pozdrawiam.

Dawid A.
    danielzy
    Level 15  
    Po pierwsze musisz podjechać do kogoś pod komputer żeby odczytał kody błędów,bo ten napis i migająca kontrolka świec może oznaczać różne przyczyny,więc bez kodów błędów to będzie wróżenie z fusów. Choć jeśli auto nie słabnie i normalnie odpala to nie powinno być to nic poważnego.
    szogun114lm
    Level 9  
    Już podłączałem ten samochód pod komputer jakiś miesiąc temu (gdy była przerwa tego błędu, tak jak pisałem przez ok 4 mscy) i żadnych błędów nie wyświetlało. Czy musze go podłączyć podczas wyświetlenia błędu,czy powinno ten błąd już zapisać?