Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor LED ~46" do 4000zł

daktyr 20 Nov 2012 12:27 2151 7
    daktyr
    Level 9  
    Witam,

Proszę o poradę w sprawie kupna nowego telewizora.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4,5m x 5,5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost, czasem pod lekkim kątem.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? wschód i południe, możliwość zasłonięcia okien, telewizor będzie stał tyłem do południa (około 30cm telewizora będzie na tle okna)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic ~25" kineskopowy
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Normalny pilot (bez touchpada), dobry obraz. Jeśli chodzi o bajery typu smart tv to będą wykorzystywane bardzo rzadko.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy polsat / cyfrowa telewizja naziemna.
    10 .Jakie urządzenia? Czasem laptop i konsola jak wnuki przyjadą, dekoder cyfrowego polsatu.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obojętnie (która lepsza)
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Wiadomości, mecze, czasem jakiś film.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raz w miesiącu.
    16. Preferencje co do marki? Samsung, LG, Sharp (Sharp niedawno ogłosił problemy finansowe więc nie wiem czy to najlepszy wybór)
    17. Preferencje co do wielkości? Około 46 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Dotykowe piloty, zbędne bajery.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie musi posiadać.

Telewizor dla rodziców, którzy nie mają ochoty uczyć się obsługi smart tv i innych dodatków.
    User removed account
    Level 1  
    daktyr
    Level 9  
    Decyzja zapadła, mam nadzieję że dobra. Zamówiłem Samsunga UE46ES6800. Dziękuję za podesłane propozycje.
    User removed account
    Level 1  
    daktyr
    Level 9  
    Tv stoi już w salonie. Z jakości obrazu jestem zadowolony. Bałem się cloudingu, ale nie jest aż tak strasznie widoczny więc nawet nie zwracam na niego uwagi, a jakbym nie wiedział że takie coś istnieje to pewnie bym go nie zauważył. Z bliska obraz wygląda średnio, ale już z odległości około 3m nie mam żadnych zastrzeżeń. Dodatkowym plusem jest pilot z gładkim frontem oraz opcją chwilowego podświetlenia przycisków. Co do Smart TV to według mnie jeszcze to wszystko raczkuje, jest powolne i niewygodne. Wprowadzanie tekstu nie należy również do najwygodniejszych sposobów, jeżeli włączy się klawiaturka z możliwością przeskakiwania pomiędzy sąsiadującymi przyciskami to jeszcze ujdzie, ale gdy włączy się klawiaturka z kursorem myszki którym musimy celować w przyciski (włącza sie chyba w przeglądarce internetowej) to już nie jest zbyt przyjemne.

Pozdrawiam