Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć PC(VGA, S-Video, DVI) do TV(HDMI)

colo87 20 Lis 2012 12:45 5004 15
  • #1 20 Lis 2012 12:45
    colo87
    Poziom 2  

Witam, mam problem z podłączeniem komputera z telewizorem kupiłem kabel VGA-HDMI ale telewizor nie odnajduje komputera, mam kartę graficzną NVIDIA GeForce FX 5200 nie za bogato ale cóż a tv mam plazmowy Panasonic Viera ma wyjście HDMI a karta graficzna ma VGA, S-video oraz DVI czy ktoś wie jak to mogę połączyć.

0 15
  • #3 20 Lis 2012 12:54
    colo87
    Poziom 2  

Niestety nie posiada

0
  • #4 20 Lis 2012 13:07
    Paraclitus
    Poziom 15  

Kup przejściówkę DVI -> HDMI.

0
  • #5 20 Lis 2012 18:12
    Michalo_007
    Poziom 14  

Przez taki kabel nie będzie działać, ponieważ jedno jest cyfrowe a drugie analogowe. Zostaje ci zakup kabla DVI -> HDMI lub przez S video ale jakość nie będzie zadowalająca.

0
  • #6 20 Lis 2012 18:30
    rozales
    Poziom 24  

Po analogu to raczej słaba jakość będzie.
    DVI i HDMI to jest to samo. Tylko wtyczka inna.

0
  • #7 20 Lis 2012 20:49
    colo87
    Poziom 2  

więc nie ma opcji podłączenia tej karty graficznej z telewizorem???????

0
  • #8 20 Lis 2012 21:24
    andrefff
    Poziom 36  

Michalo_007 napisał:
    Zostaje ci zakup kabla DVI -> HDMI
    plus osobno audio do tv.

0
  • #9 21 Lis 2012 16:23
    rozales
    Poziom 24  

Kup kabel DVI- HDMI i masz wszystko co potrzeba w wysokiej jakości,

1
  • #10 26 Lis 2012 17:53
    colo87
    Poziom 2  

podłączyłem pc z tv kablem DVI-HDMI i wszystko działa tylko ikony są wysunięte za bardzo w bok i je ucina, pasek zadań i menu start też są ucięte, co mam zrobić by pulpit wyglądał jak na monitorze.

1
  • #11 27 Lis 2012 16:10
    arasxc
    Poziom 9  

jestem na podobnym etapie, więc się podłączam.. czy podpinając dekoder upc do viery kablem hdmi z funkcją ethernet (http://allegro.pl/show_item.php?item=2770810572), to w telewizorze będzie internet?

0
  • #12 28 Lis 2012 09:30
    stolarek_1988
    Poziom 20  

colo87 napisał:
    podłączyłem pc z tv kablem DVI-HDMI i wszystko działa tylko ikony są wysunięte za bardzo w bok i je ucina, pasek zadań i menu start też są ucięte, co mam zrobić by pulpit wyglądał jak na monitorze.

To jest kwestia dopasowania rozdzielczości.
    Jaka jest ustawiona rozdzielczość monitora? Mam co prawda samsunga, ale podobny problem przerabiałem na poprzednim modelu. Na pilocie miałem przycisk odpowiedzialny za skalowanie obrazu (w przypadku TV analogowej przełączał tryby między 4:3, 16:9, powiększenie i rozciągnięcie), a na wejściu HDMI mam taką opcję: "Bez overskanu".

Może pomoże. Zakładam, że ustawienie full HD lub 720p nie wchodzi w grę na monitorze.

Dodano po 3 [minuty]:

arasxc napisał:
    jestem na podobnym etapie, więc się podłączam.. czy podpinając dekoder upc do viery kablem hdmi z funkcją ethernet (http://allegro.pl/show_item.php?item=2770810572), to w telewizorze będzie internet?

Niestety skonstruowałes swoje pytanie dla mnie niezrozumiale. Zakładam, że pytasz czy ten kabelek prześle obraz, dźwiek i internet --> nie spotkałem się z takim rozwiązaniem. Pytanie czy TV ma funkcję internetu? Poza tym skąd chcesz przez HDMI przesyłać sygnał internetowy? Jak dla mnie to takie naciąganie, że internet odpalasz na kompie w przeglądarce i wysyłasz jako obraz na TV....

0
  • #13 28 Lis 2012 23:51
    arasxc
    Poziom 9  

chodzi o podłączenie dekodera telewizji kablowej upc, do którego tym samym kablem co dociera telewizja, dociera również internet.
    pytanie brzmi czy dzięki kablowi hdmi 1.4 uniknę konieczności łączenia osobnym routera z telewizorem?
    jeśli nie to po co funkcja ethernet w kablu hdmi?

0
  • #15 29 Lis 2012 20:36
    rozales
    Poziom 24  

Sygnał do dekodera tv i internet powinny być rozdzielone specjalnym filtrem.
    Jeśli tak nie jest, to radzę skontaktować się z upc.

0
  • #16 30 Lis 2012 15:38
    cyberdream
    Poziom 9  

Do Colo87:
    Już wcześniej koledzy tu odpowiedzieli. Czas na podsumowanie.
    Jeżeli w TV nie masz gniazda VGA (D-Sub) to pozostaje Ci DVI karty graf. --> HDMI w TV.
    Jest to jednak tylko sygnał video. Chociaż gniazdo HDMI w TV przyjmuje dźwięk cyfrowy to FX 5200 dźwięku nie wysyła. Dźwięk musi być podłączony dodatkowymi kablami z karty dźwiękowej. Możesz mieć z tym problem, bo wiele telewizorów w momencie używania złącza HDMI nie przyjmuje osobno dodatkowego sygnału audio.

Do arasxc.
    Jaki masz TV? Czy on odbiera Internet?
    Kabel HDMI z ethernetem na nic się nie przyda.
    Prawdopodobnie ani dekoder nie wysyła Internetu przez HDMI ani twój TV takiego sygnału nie odbiera.
    Jeżeli twój dekoder odbiera Internet to będzie go wyświetlał na ekranie telewizora przy użyciu kabla HDMI ale sterowanie będzie z dekodera.
    Jeżeli dekoder ma rozbudowaną przeglądarkę to odbieraj tak, chociaż używanie Internetu przy użyciu pilota jest bardzo uciążliwe.
    Jeżeli telewizor odbiera Internet, to tylko widżety czyli tylko niektóre, specjalnie przygotowane aplikacje.
    Najlepszym jak dotąd rozwiązaniem jest podłączenie kompa do TV i obsługiwanie Internetu z kompa.

0