Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć PC(VGA, S-Video, DVI) do TV(HDMI)

colo87 20 Nov 2012 12:45 6015 15
    colo87
    Level 2  
    Witam, mam problem z podłączeniem komputera z telewizorem kupiłem kabel VGA-HDMI ale telewizor nie odnajduje komputera, mam kartę graficzną NVIDIA GeForce FX 5200 nie za bogato ale cóż a tv mam plazmowy Panasonic Viera ma wyjście HDMI a karta graficzna ma VGA, S-video oraz DVI czy ktoś wie jak to mogę połączyć.
    colo87
    Level 2  
    Niestety nie posiada
    Paraclitus
    Level 15  
    Kup przejściówkę DVI -> HDMI.
    Michalo_007
    Level 14  
    Przez taki kabel nie będzie działać, ponieważ jedno jest cyfrowe a drugie analogowe. Zostaje ci zakup kabla DVI -> HDMI lub przez S video ale jakość nie będzie zadowalająca.
    rozales
    Level 24  
    Po analogu to raczej słaba jakość będzie.
    DVI i HDMI to jest to samo. Tylko wtyczka inna.
    colo87
    Level 2  
    więc nie ma opcji podłączenia tej karty graficznej z telewizorem???????
    andrefff
    Level 36  
    Michalo_007 wrote:
    Zostaje ci zakup kabla DVI -> HDMI
    plus osobno audio do tv.
    rozales
    Level 24  
    Kup kabel DVI- HDMI i masz wszystko co potrzeba w wysokiej jakości,
    colo87
    Level 2  
    podłączyłem pc z tv kablem DVI-HDMI i wszystko działa tylko ikony są wysunięte za bardzo w bok i je ucina, pasek zadań i menu start też są ucięte, co mam zrobić by pulpit wyglądał jak na monitorze.
    arasxc
    Level 10  
    jestem na podobnym etapie, więc się podłączam.. czy podpinając dekoder upc do viery kablem hdmi z funkcją ethernet (http://allegro.pl/show_item.php?item=2770810572), to w telewizorze będzie internet?
    stolarek_1988
    Level 21  
    colo87 wrote:
    podłączyłem pc z tv kablem DVI-HDMI i wszystko działa tylko ikony są wysunięte za bardzo w bok i je ucina, pasek zadań i menu start też są ucięte, co mam zrobić by pulpit wyglądał jak na monitorze.

To jest kwestia dopasowania rozdzielczości.
    Jaka jest ustawiona rozdzielczość monitora? Mam co prawda samsunga, ale podobny problem przerabiałem na poprzednim modelu. Na pilocie miałem przycisk odpowiedzialny za skalowanie obrazu (w przypadku TV analogowej przełączał tryby między 4:3, 16:9, powiększenie i rozciągnięcie), a na wejściu HDMI mam taką opcję: "Bez overskanu".

Może pomoże. Zakładam, że ustawienie full HD lub 720p nie wchodzi w grę na monitorze.

Dodano po 3 [minuty]:

arasxc wrote:
    jestem na podobnym etapie, więc się podłączam.. czy podpinając dekoder upc do viery kablem hdmi z funkcją ethernet (http://allegro.pl/show_item.php?item=2770810572), to w telewizorze będzie internet?

Niestety skonstruowałes swoje pytanie dla mnie niezrozumiale. Zakładam, że pytasz czy ten kabelek prześle obraz, dźwiek i internet --> nie spotkałem się z takim rozwiązaniem. Pytanie czy TV ma funkcję internetu? Poza tym skąd chcesz przez HDMI przesyłać sygnał internetowy? Jak dla mnie to takie naciąganie, że internet odpalasz na kompie w przeglądarce i wysyłasz jako obraz na TV....
    arasxc
    Level 10  
    chodzi o podłączenie dekodera telewizji kablowej upc, do którego tym samym kablem co dociera telewizja, dociera również internet.
    pytanie brzmi czy dzięki kablowi hdmi 1.4 uniknę konieczności łączenia osobnym routera z telewizorem?
    jeśli nie to po co funkcja ethernet w kablu hdmi?
    rozales
    Level 24  
    Sygnał do dekodera tv i internet powinny być rozdzielone specjalnym filtrem.
    Jeśli tak nie jest, to radzę skontaktować się z upc.
    cyberdream
    Level 10  
    Do Colo87:
    Już wcześniej koledzy tu odpowiedzieli. Czas na podsumowanie.
    Jeżeli w TV nie masz gniazda VGA (D-Sub) to pozostaje Ci DVI karty graf. --> HDMI w TV.
    Jest to jednak tylko sygnał video. Chociaż gniazdo HDMI w TV przyjmuje dźwięk cyfrowy to FX 5200 dźwięku nie wysyła. Dźwięk musi być podłączony dodatkowymi kablami z karty dźwiękowej. Możesz mieć z tym problem, bo wiele telewizorów w momencie używania złącza HDMI nie przyjmuje osobno dodatkowego sygnału audio.

Do arasxc.
    Jaki masz TV? Czy on odbiera Internet?
    Kabel HDMI z ethernetem na nic się nie przyda.
    Prawdopodobnie ani dekoder nie wysyła Internetu przez HDMI ani twój TV takiego sygnału nie odbiera.
    Jeżeli twój dekoder odbiera Internet to będzie go wyświetlał na ekranie telewizora przy użyciu kabla HDMI ale sterowanie będzie z dekodera.
    Jeżeli dekoder ma rozbudowaną przeglądarkę to odbieraj tak, chociaż używanie Internetu przy użyciu pilota jest bardzo uciążliwe.
    Jeżeli telewizor odbiera Internet, to tylko widżety czyli tylko niektóre, specjalnie przygotowane aplikacje.
    Najlepszym jak dotąd rozwiązaniem jest podłączenie kompa do TV i obsługiwanie Internetu z kompa.