Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

azur 650R - jak podłączyć mikrofon bezprzewodowy

MalyMonter 20 Lis 2012 17:25 4266 11
  • #1 20 Lis 2012 17:25
    MalyMonter
    Poziom 9  

Witam .

Mam pytanie posiadam Cambidge audio azur 650r + oczywiscie caly zestaw głośników ostatnio dostałem zestaw 2 bezprzewodowych mikrofonów dokładnie cosik takiego - model SAWM-70LH z tyłu ma 2 wyjscia jeck 6,3mm out jak ustawic amplituner by slychac bylo i mikrofon i dzwiek np z telewizora ( telewizor z ampem podlaczony opticalem ) oraz hdmi + dekoder cyfra i PS3. Gdy podłączam z przodu pod wejscie phone mikrofon to nic nie slychac bo nie wiem jak ustawic amplituner czy potrzebuje jakiejś przejściówki bo z tyłu mam baaaardzo dużo innych wejsc :)

Pozdrawiam i proszę o pomoc

0 11
  • #2 20 Lis 2012 17:46
    anmedia
    Poziom 39  

Przegladajac informacje w necie wywnioskowac mozna ze cala skrzynka to nic innego jak modul odbioru. A wiec podlaczenie z wyjscia za pomoca jack 6.3mm do przedwzmacniacza mikrofonowego (np takie stosuje sie w mikserach).

MalyMonter napisał:
    jak ustawic amplituner by slychac bylo i mikrofon i dzwiek np z telewizora ( telewizor z ampem podlaczony opticalem ) oraz hdmi + dekoder cyfra i PS3

Nic Ci z tego nie wyjdzie, nie da sie mieszac sygnalow analogowych i cyfrowych. Poza tym bez miksera jedynie co mozesz zrobic to podpiac do amplitunera z wejsciem mikrofonowym.

1
  • #3 20 Lis 2012 17:49
    MalyMonter
    Poziom 9  

dzieki za odpowiedz .

Rozumiem ,że musze dokupić mixer badz jakiś mini przedwzmacniacz dobrze zrozumiałem czy jakis konkretny yani mixer do urzytku sporadycznego i domowego mozesz mi zaproponowac jakies modele ?

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 20 Lis 2012 18:17
    anmedia
    Poziom 39  

Modeli Ci nie zaproponuje, bo "nie siedze" w temacie na tyle by to zrobic. Sprzet mozesz szukac wedlug tego co bedziesz chcial robic. Jesli planujesz robic karaoke to wiele urzadzen ma wejscie wlasnie na taki mikrofon (co prawda zawsze sprzedawane w komplecie ale sa przewodowe) z ta roznica ze zamisat oryginalu wpiszasz swoje urzadzenie. Inny przyklad to mikser od podstawowych z mozliwoscia podlaczenia do komputera:
    poprzez srednio zaawansowane tutaj masz wiekszy wybor

Zauwaz ze wszystie polaczenia sa analogowe, a wiec chcac mieszac sygnal z kilku urzadzen np z TV czy konsoli, dzwiek musi zostac wyprowadzony w postaci analogowej (chincze)

Oczywiscie sa to przyklady. Mozesz poszukac stare polskie miksery posiadajace ok 4 wejsc RCA i mikrofonowe. Koszt ok 100-300zl.

0
  • #5 20 Lis 2012 18:38
    MalyMonter
    Poziom 9  

czyli rozumiem, ze taki w zupelnosci wystarczy i bedzie oki ?

0
  • #6 20 Lis 2012 18:45
    anmedia
    Poziom 39  

Ten co podales na rysunku ma tylko dwa wejscia RCA lub jedno wejscie i jedno wyjscie. Ty szukaj czego co ma wiecej wejsc - minimu 4. To co na obrazku koszt 100zl a ma 3 wejscia audio, 2 mikrofony i jedno wyjscie.

Ponizej masz np foto prostego miksera karaoke z mozliowscia podpiecia 2 mikrofonow i jednego DVD lub CD. Cena okolo 30$

0
  • #7 20 Lis 2012 21:42
    MalyMonter
    Poziom 9  

rozumiem ze potrzebuje minimum 3-4 aby podlaczyc wiecej sprzetu przez kable RCA czyli np dekoder , amplituner itd a jeck z obecnych mikrofonów podłacze pod wejscie mic np L tak to rozumiem czy dobrze mysle ? jak tak to zamawiam :)

0
  • #8 20 Lis 2012 22:14
    anmedia
    Poziom 39  

Ja Ci podsunalem pewne koncepcje. Zanim dokonasz zakupu sprawdz czy dzialaja mikrofony. Niestety tego typu sprzet odsprzedac bedzie bardzo trudno, chocby dlatego ze wiele osob kupuje miksery w szczegolnosci laczone z komputerami. Wraz z oprogramowaniem tworza one dosc dobry zestaw z duzymi mozliwosciami i za stosunkowo rozsadna cene.
    Jesli jestes pewien ze dzialaja na 100% to powodzenia.

MalyMonter napisał:
    jak tak to zamawiam

A ktory?

0
  • #9 20 Lis 2012 22:23
    MalyMonter
    Poziom 9  

ten dixon co pisales , cytuje "To co na obrazku koszt 100zl a ma 3 wejscia audio, 2 mikrofony i jedno wyjscie." - jak dojdzie to wtedy sprobuje podlaczyc pewnie w czwartek moze max piatek i zobacze jak i czy zadzialaja mikrofony :) pozdro i dzieki za wszystko

0
  • #10 22 Lis 2012 19:46
    MalyMonter
    Poziom 9  

Podlaczylem i dziala ale nie do konca tak jak chce . Mikser podlaczony RCA w wejscia amp. Jak musze podlaczyc RCA aby dzwiek np z dekodera hdmi podłączony do video-1 (przelaczam kabel hdmi tez do laptopa) byl slyszalny razem z dzwiekiem ,ktory mowie przez mikrofon , poprostu jak moge slyszec muzyke karaoke i spiewac do mikrofonu . link do amplitunera gdzie podlaczyc RCA wszystkie hdmi mam zajete + w video 2 dodatkowo optyczny do tv (internet you yube dziala ) . Gdy podłacze obok hdmi do wszystko jednego jakiego wejscia RCA musze przestawic kanal na analog i wtedy slychac mikrofon ale nie slychac tego co leci z dekodera czy telewizora?!?!?!?!?!

prosze o jakies rady pozdrawiam

http://www.cambridgeaudio.com/summary.php?PID=493

W razie czego moge roxmawiac na skype czy zadzwonic na komorke by otrzymac rade :)

Dodano po 2 [godziny] 30 [minuty]:

ZAMYKAM temat . Dziala juz podłączyłem laptopa pod mixer i jest oki dzwiek w amlitunerku i spiewam wesolo :) dziekuje za pomoc w wyborach wczesniejszych :)

0
  • #11 22 Lis 2012 20:41
    anmedia
    Poziom 39  

Przeczytaj post nr 2 tam masz napisane o laczenia wyjsc cyfrowych i analogowych. HDMI i optyczne nie podlaczysz , wszystko po analogu.

0
  • #12 09 Gru 2012 18:39
    valdii15
    Poziom 11  

kolego MalyMonter ,a wiesz może jakie końcówki siedzą w 650R ?

0