Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WRP 250-5 KB - cieknie z zaworu regulacji przepływu wody

20 Lis 2012 17:28 3573 12
  • Poziom 2  
    Proszę o poradę jak naprawić i usunąć wypływ wody z regulatora przepływu
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Zrób zdjęcie i zaznacz gdzie dokładnie cieknie woda.
  • Poziom 2  
    Nemonek napisał:
    Chyba TUTAJ masz ten problem opisany

to nie jest to miejsce, pokrętło jest poniżej pod suwakiem przepływu gazu
    Zakręć wodę, odkręć 2 srubki, wyjmij tą dławicę i usuń zanieczyszczenia z oringów i środka zaworu. Potem poskładaj i będzie cacy
  • Poziom 2  
    -west napisał:
    Zakręć wodę, odkręć 2 srubki, wyjmij tą dławicę i usuń zanieczyszczenia z oringów i środka zaworu. Potem poskładaj i będzie cacy

Dzięki za poradę, działa tak jak opisałeś czyli cacy
  • Poziom 10  
    -west napisał:

-west czy mógłbyś sprecyzować o które 2 śrubki chodzi, jaki podzespół zawiera "tą dławicę"?

Jeśli dobrze myślę, to mikrywyłącznik (2 śrubki) jest pod regulatorem przepływu przykręconym 3 śrubkami.
    slavvko napisał:
    Jeśli dobrze myślę, to mikrywyłącznik (2 śrubki) jest pod regulatorem przepływu przykręconym 3 śrubkami.

Temat był o czym innym. Z czym ty masz problem? Kapie z dołu zespołu wodnego?
  • Poziom 10  
    Temat był o czym innym. Z czym ty masz problem? Kapie z dołu zespołu wodnego?[/quote]

Twoja odpowiedź jest dla mnie niezrozumiała, bo od kapania do 2 śrubek brakuje mi co nieco.

U mnie sączy sie woda z mikroprzełacznika tam pod zaślepką, a poza tym po zakręceniu wody nadal pali świeczka i pojawia się iskra zapalająca świeczkę (jednocześnie pali sie i iskrzy) Regulacja w mikroprzełaczniku na krótko pomaga (nie zawsze skutecznie - problem powraca)
    Sądziłem , że należy w tym przypadku przeczyścić regulator przepływu wody w zespole wodnym.
    Po prostu nie wiem o których to śrubkach pisałeś :)
    Nic nie zrobisz. Regulator przepływu do wymiany. Co do regulacji, to może okazać się że to kowadełko z regulacją które idzie do mikrusa też będzie do wymiany. Częsty problem. Ale mały :)
  • Poziom 10  
    -west napisał:
    Nic nie zrobisz. Regulator przepływu do wymiany. Co do regulacji, to może okazać się że to kowadełko z regulacją które idzie do mikrusa też będzie do wymiany. Częsty problem. Ale mały :)

Dziękuje za odpowiedź.
    A na jakie koszta muszę się przygotować?